Nicole_picole Nicole_picole komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvělá kniha, příběhy na sebe navazují, skvělé prostě.

30.10.2022 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

O skládání života jedné židovské holčičky. Strašné smutné, protože nepřežila.

22.01.2021 5 z 5

Dost dobrý popis života v ruském gulagu. Navíc to byl popis jednoho dne a přesto to stálo za to.

Babička Babička Božena Němcová

Jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četla. Její popularitu naprosto nechápu. Úplně o ničem, bylo utrpení ji dočíst.

Faja Faja Petra Stehlíková

Skvělý 2.díl z trilogie. Napínavé a zajímavé. Doporučuji!

23.05.2021 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Sice 650 stran bylo i na mě moc, ale mělo to spád, pořád se tam něco dělo. Prostě skvělá kniha. Až mi nakonec bylo líto, že jsem ji dočetla.

28.03.2021 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Vynikající dílo, úžasný realistický popis vyhnání Němců z Brna.

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Vynikající dílo. Stojí za přečtení.

22.01.2021 5 z 5

Dost drsný příběh o tom, jak nacisti vymámili peníze z bohatých Židů, slibem, že jejich životy ušetří.

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Krásná kniha. Hezký příběh.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Zbytečně dlouhá kniha o ničem.

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Skvělé, dokonalé, promyšlené. Pobavila jsem se.

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Jedna z nejlepších knih psaná o tomto období. Velice podrobně popsány 3 příběhy žen z různých zemí. Osudy, kdy matky i jejich v koncentračním táboře narozené děti nakonec přežijí, rodiny z nich ale už nikdy nejsou..

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Nejlepší kniha o tomto hnusném období, kterou jsem kdy četla. Čtenář ten život prožil skrze četbu s ní.

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Kniha byla zajímavě psaná, konec který se dozvíte v půlce knihy, byl překvapivý. Spoustu stránek jsem však znechuceně přelétla, příliš mnoho vulgarit, sexu a drog. A také příliš mnohokrát nudných stránek plných rodinných hádek. Hrdinka byla v mé věkové kategorii a přesto jsem se s ní absolutně neztotožnila. Dočetla jsem to jen proto, že mě zajímalo jak to tedy bylo. Autorka má nepochybný talent a
samozřejmě záleží na jakou cílovou skupinu cílila..pro mě však kniha byla zklamání.

16.06.2023 2 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Výborný příběh z českého prostředí, jedné obyčejné rodiny. Zábavné, protože tak normální a typické. Čte se velice dobře, oddechovka.

04.02.2021 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Hodně dobrá kniha. Promyšlený, nepředvídatelný příběh. Hodně k zamyšlení. Přečetla jsem to jedním dechem za den:)

04.02.2021 5 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Vynikající dílo. Člověka až mrazí, protože se nejedná o žádnou trapnou fikci.

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

To jako vážně někdo napíše takový brak a vydá ho? Ani vtipné mi to nepřišlo...

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nelíbilo, nezaujalo, ztráta času. Z historického hlediska bezcenné. Snaha o zasazení příběhu do období 2.svetové války, ale bez hodnoty.

22.01.2021 1 z 5