Budeš tam?

Co byste dělali, kdybyste měli možnost něco ve své minulosti změnit? Doktor Elliott Carter takovou šanci dostane. Při humanitární misi, jíž se zúčastní, operuje malého kambodžského chlapce s vrozenou vadou a získá za to od starého moudrého muže podivné pilulky. Ty mu mají splnit jeho největší přání - znovu spatřit jedinou ženu, kterou v životě miloval a která zemřela už před třiceti lety. Doktor Carter sice tvrzení starého muže nevěří, přesto pilulku vyzkouší a opravdu se vydává na cestu časem. Zjistí však, že to není tak jednoduché. Původně měl v úmyslu Ilenu pouze spatřit, ale nakonec neodolá pokušení ji zachránit. Jenže pokud ji zachrání, ztratí to, co je mu stejně drahé, ne-li dražší než Ilena: svou dceru Angie. Doktor Carter horečně hledá způsob, jak obelstít osud a zachránit obě. Je ochoten tomu obětovat všechno: kariéru, lásku i přátelství. Je ale možné jen tak beztrestně měnit minulost? Nebudou následky takového činu katastrofální? A může vůbec člověk oklamat osud? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/676/budes-tam-676.jpg 4.5167

Seras-tu lá? (2006)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Veronika33

Kniha sa veľmi dobre čítala, ale príbeh je taká rozprávka nereálna. Zatiaľ ma spisovateľ veľmi neohúril, takže neviem či v ňom budem pokračovať. Priemerná kniha.

Liduka

Opět skvělá kniha. Myslím si, že jakmile je na obálce uveden tento autor, tak člověk může očekávat pouze další skvost do své sbírky. Na konci jsem si už myslela, že mě nemůže nic překvapit, ale opak byl pravdou. Nádherně zakončená kniha. Už se nemůžu dočkat, až vyjde nějaká nová kniha.

Komls

Na doporučení od Markétky jsem se k ní nejprve musel prokousat přes pár průvodců...V knize mě dostalo několik momentů (těžko říct, jestli to bylo tím posledním rozchodem nebo stářím měknu), vyvolala otázky k zamyšlení, četla se sama, zkrátka velice příjemný počin, kde obsah vítězí nad formou...

netty

Pro mě je Musso jedním z nejlepších autorů, jaké znám. Jeho knihy jsou jednodušše geniální. Tohle byla má prvotina od něj a zhltla jsem jí jedním dechem. Třikrát. Celou dobu tušíte, jak a co a kde a s kým, ale nakonec je všechno úplně jinak. A to mám ráda, to mě baví. A vás to bude bavit taky, uvidíte.

LilianaFalcon
29.02.2016

Další hezký román o spletitosti času a touze napravit vlastní chyby ;-) Trochu mi to připomínalo filmového Kida s Brucem Willisem, ale za to mohl i ten labrador ;-)
Ze začátku mi styl psaní příliš nevyhovoval, nakonec jsem si přece jen zvykla ;-) a četla a četla a četla, dokud jsem to nedočetla ;-)
Trošku jsem doufala, že tam narazím i na nějakou hlubší myšlenku a že nad závěrem budu polemizovat ještě hodně dlouho... nic takového se bohužel nekoná.

rusalka123
20.01.2016

SPOILER
Na to, že zrovna nemusím nejen vysloveně sci-fi a fantasy, ale i veškeré knížky, které obsahují něco nereálného, tak se mi tahle moc líbila. Byla skvěle propracovaná a líbilo se mi i pojetí cestování v čase, jak se hlavní hrdina setkával se se sebou samým. Zvlášť skvělý nápad bylo předávání si zpráv, především tetování, to mě fakt dostalo. :-)
Akorát bych vyškrtla 2 scény - tu s kaktusem a druhou s rozkopáváním potrubí. Obě byly poněkud nadbytečné a hloupé, zvlášť tedy ta první jmenovaná, která ani neměla význam pro děj. Přišlo mi to jako nějaký divný úlet, omyl, který tam vůbec neseděl. Ale protože jsou to jen dva drobné případy a knížku to ve výsledku příliš nepoznamenalo, přivřu oči a nebudu si hrát na perfekcionistu. :-)

fina3210
27.11.2015

Od knihy jsem čekala více. Doporučila mi ji rodinná známá & po přečtení pochvalných komentářů jsem si říkala, že to bude bomba. Ale nebyla. Lijnie je zajímavá tak z 50% a příběh jako takový je pomalý a průměrně zajímavý. Nemám chuť číst další autorovy knihy.

skipiii
28.10.2015

Tuto knihu jsem precetla za jedno odpoledne jelikoz jsem se nemohla dockat konce,ktery me vubec nezklamal:) Rada se k teto knizce vracim:)

zegi
16.09.2015

Výborná kniha,jak jsem jí začala čist nemohla jsem se od ní odtrhnout,takže jsem jí přečetla za jeden den.

Balenka
25.01.2015

Krásna kniha o láske, priateľstve a s trochou autorovej fantázie. Nebola príliš dlhá, takže som ju mala prečítanú za pár hodín.

oosona
21.01.2015

Úžasná kniha ke které jsem se po letech opět vrátila.Je perfektně napsaná ,děj mě úplně vtáhnul takže jsem nemohla přestat číst a nakonci jsem si pěkně pobrečela.Úžasná knížka která nesmí chybět v žádné kvalitní knihovničce.

Tejuš
15.10.2014

Netusim jestli to bylo unavou po cestovani nebo precteni na jeden zatah ale cetla jsem ji cestou busem z poznavaciho zajezdu a mela jsem na poslednich desitkach stran co delat,abych udrzela slzicky. Stejne jako druha autorova kniha me i tahle dostala,ani ne tak dejem (vuci kteremu jsem byla ze zacatku cteni trochu skepticka) jako hlavni myslenkou a vzkazem,ktery chce dat (v srdci mi zustane hlavne veta o tom,ze elliot miloval divku jako by bylo dane ze spolu zestarnou-a to ji zabilo).Povedene.

Lindulinek
14.07.2014

Oddychovka. Celkem zajímavé pojetí cestování v čase i s jeho následky. Po přečtení jeho knihy Protože Tě miluji, jsem očekávala podobně silný zážitek a "wow" efekt, ale nedostavil se.

lenocka2013
11.04.2014

uf, ta kniha nemala chybu.

eLeR
19.02.2014

fajin jednohubka ..

danuska
03.01.2014

Pekná kniha o sile priateľstva a lásky.

pecka02
01.12.2013

Krásně napsaná knížka plná mouder, citátů a osudových zvratů. Jakmile se začtete, už nemůžete přestat. Pořád něco člověka nutí číst dál a dál a ptát se, jak to asi nakonec dopadne? Jak byste se sami zachovali, kdybyste měli možnost změnit osud nejen svůj, ale i ostatních? Zachránit jednoho za cenu obětování druhého? Těžké rozhodování mezi láskou, přátelstvím a rodičovstvím, ale nakonec bravurně zakončené. Určitě doporučuji přečíst. Takové milé překvapení jsem dlouho nezažila.

zahadum
23.09.2013

Naprieč asi milionom časových paradoxov je to nesmierne zaujímavá kniha ktorý vás postupne pripravuje na svoje epické a citovo silné finále !

lenya
10.09.2013

tahle kniha je jako čokoládová bonboniéra - ochutnáš jeden kousek a prostě ji musíš sníst celou! :D přečetla jsem ji za 2dny... děj není složitý, ale je napínavý a má spád! Jednotlivé kapitoly uvádějí nádherné a hluboké citáty, líbily se mi všechny. Také v průběhu děje je plno životních mouder (o lásce/nenávisti, stáří/mládí, přátelství/samotě a o životě a smrti) napsaných tak, že je člověk hned pochopí (žádné filozofování, které člověk musí přelousknout 5krát, aby ho pochopil...). Líbilo se mi i polemizování nad minulostí, budoucností, cestováním časem a hlavně nevyhnutelnosti osudu - nebo přece???

Lily96
25.07.2013

Tahle knížka mě mile překvapila. Byla velmi poutavá a přestože knih s tématikou cestování časem je spousta, takhle byla v něčem jiná. Měla hloubku, byla tam spousta věcí k zamyšlení a po přečtení si uvědomíte, jakou má život vlastně cenu a jak křehké je cokoli, co se vám třeba teď může zdát naprosto samozřejmé a věčné.

Líbilo se mi, jak tam byla popsána láska. Bylo to něco opravdu hlubokého, trvalého, nikdy nekončícího. Myslím, že právě ta jejich vzájemná láska jim dávala sílu jít dál, i když se zdálo, že je to zbytečné. Láska byla v této knize pojmuta jako opravdový, trvalý cit. Přestože nebyla popisována mnoha slovy, teatrálně, pateticky nebo zbytečně dramaticky, ten její význam z toho prostě vyplývá a je to celé takové hodně citové, emocionální.

V některých částech se mi zdálo, že zbytečně moc popisuje nějakou nevýznamnou věc nebo místo, ale nijak to nekazí celkový dojem. Pro mě je tato kniha příjemným překvapením.

Anne Leyyd
11.06.2013

Kniha se mi velmi líbila. Příběh byl podán příjemným stylem, ale občas se mi místy zastesklo po barvitějších popisech.

Při čtení první poloviny knihy jsem ji mohla kdykoliv odložit a věnovat se něčemu jinému, ovšem jakmile jsem se přehoupla do druhé půle, bylo čím dál těžší se od toho odtrhnout a ke konci už jsem zatínala pěsti a musela se držet, abych nezačala přeskakovat stránky, chtíc už rychle a hned vědět, jak to bude dál!

Příběh měl mnoho zvratů, které jsem vůbec nečekala, takže jsem opravdu nemohla předvídat, jak se postavám povede v následující kapitole a všem jsem po celou dobu držela palce, i když jsem se nemohla ubránit nutkání jim "našeptávat", že by mohli ještě udělat tohle a tamto, aby to v té budoucnosti, bylo ještě lepší :-)

Takže celkově za 4 hvězdy a vrhám se na Mussovu další knihu ;-)

kneslova
04.06.2013

Výborná kniha, čte se jedním dechem. Spisovatel píše velmi podobně jako Marc Levy

Brambu
21.04.2013

Tak pod tímto názvem jsem příběh o cestování v čase opravdu nečekala. Ze začátku jsem se v něm sice trošku ztrácela, ale po pár řádcích jsem se našla a zamilovala se do něj. Jde o nádherný příběh o lásce, přátelství a porozumění, který nutí člověka k zamyšlení, co by se stalo, kdyby minulost byla změněna...? Jenže osud je jak víme mrška vrtkavá a s ním si není radno zahrávat. Hlavní hrdina se tak dostává před životní rozhodnutí zachránit svoji jedinou lásku anebo ji nechat opět odejít...? Ovšem jak už to bývá v každém cestování časem jakýkoliv zásah do minulosti s sebou přináší i svoje následky. A tak se ptám, nebylo by lepší, kdyby žádné pilulky nedostal?
Pro mne prvotní setkání cestování časem v psané formě a uznávám, že mne to velice bavilo. Uvidím, co mi autor nabídne dál...

Andulienka
16.03.2013

Bože, prerevala som celú druhú polovicu knihu, a to priznávam bez hanby....Dokázal by ju niekto prečítať bez prejavov emócií ? Nemyslím....Fakt úžasná kniha, krásna, aj s tými prvkami fantázie...a s citátmi, ktoré stoja za zamyslenie......Čítajte :)

RADOST
10.03.2013

Je možné cestovat v čase a napravovat osud? Za jakou cenu? Nebo je i jiná cesta, jak se osudu vyhnout? Na tyto otázky se autor pokouší odpovědět v tomto poněkud překombinovaném příběhu o lásce a přátelství. A právě ta rozčilující překombinovanost je to, co vás nutí číst a přemýšlet.

SonaH
02.01.2013

Když jsem slyšela, že je to o cestování v čase, tak se mi do toho moc nechtělo, ale přečetla jsem jedním dechem. Odpočinkové i na zamyšlení s krásnými citáty u každé kapitoly.

Beaver
08.11.2012

skvělá kniha, také mi ukápla slza, lze jen doporučit

aja11
26.10.2012

Fakt dobrý příběh. Doporučuji obě u nás vydané knížky. jsou skvěle napsané.

Calzedonka
16.08.2012

Po dočtení knihy cítím smutek, od druhé poloviny jsem si neustále kladla otázku, jak bych se zachovala já? A při několika posledních kapitolách jsem si dokonce říkala, že by bylo lepší nechat osud, tak jak je a vůbec do něj nezasahovat. Může se vám tvrdě pomstít. A pak přišel konec (který nechci prozradit) a s ním rozporuplné pocity.

Kniha sama o sobě se četla krásně, líbil se mi nápad s citacemi na začátku každé kapitoly. Vždycky mi to trochu navnadilo zvědavost, co mě čeká na příštích stránkách.

Lidka
03.08.2012

Už pár dní "bloudím " mezi nepřečtenými knihami a ne a ne se začíst, až přišla kniha Budeš tam? Opět jsem objevila autora, který mi sedí. Ta knížka se mi líbila od začátku do konce , je to lidské, krásné, dojemné, je to poučnéa nutí to k zamyšlení ... a já zase, po dlouhé době, si řekla.... Snad...

cestování časem

Guillaume Musso