Budeš tam?

Budeš tam? https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/676/bmid_budes-tam-Cce-676.jpg 4 280 86

Co byste dělali, kdybyste měli možnost něco ve své minulosti změnit? Doktor Elliott Carter takovou šanci dostane. Při humanitární misi, jíž se zúčastní, operuje malého kambodžského chlapce s vrozenou vadou a získá za to od starého moudrého muže podivné pilulky. Ty mu mají splnit jeho největší přání - znovu spatřit jedinou ženu, kterou v životě miloval a která zemřela už před třiceti lety. Doktor Carter sice tvrzení starého muže nevěří, přesto pilulku vyzkouší a opravdu se vydává na cestu časem. Zjistí však, že to není tak jednoduché. Původně měl v úmyslu Ilenu pouze spatřit, ale nakonec neodolá pokušení ji zachránit. Jenže pokud ji zachrání, ztratí to, co je mu stejně drahé, ne-li dražší než Ilena: svou dceru Angie. Doktor Carter horečně hledá způsob, jak obelstít osud a zachránit obě. Je ochoten tomu obětovat všechno: kariéru, lásku i přátelství. Je ale možné jen tak beztrestně měnit minulost? Nebudou následky takového činu katastrofální? A může vůbec člověk oklamat osud?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Seras-tu là? , 2006

LadyCarousel
LadyCarousel
23.09.2023 5 z 5

No, cela ta vec se dala vyresit i tak, aby s Ilenou zustal a zaroven mel dceru ale dobre, to byl pak nebyl pribeh. Skvela kniha, napinava az do konce.

Dani25
Dani25
26.01.2023 4 z 5

Cestovanie časom je pre mňa vždy zaujímavá téma. :)

mi-380
mi-380
25.11.2022 5 z 5

Dramatický souboj s osudem. Vyprávění neobyčejně dojemné a zároveň promyšlené s vynalézavostí klasiků sci-fi (žánru, který tu v anotaci, kdo ví proč, není uveden). A navíc s upozorněním, že po každém pokusu o nápravu chyb z minulosti přichází nečekaná, nepříjemná, ale logická reakce.
90 % (zatím 271 hodnocení s průměrem 88 %).

Pert
Pert
17.08.2022 5 z 5

Moc dobrý příběh s nepředvídatelným dějem. Jsem jediná, kdo si všiml, že v anotaci se píše doktor Carter a v knize se jmenuje Cooper?

5holek
5holek
09.06.2022 4 z 5

Dobře vystavěný příběh na věčné téma: co by se stalo, kdyby... Hezká knížka.

intelektuálka
intelektuálka
17.12.2021 5 z 5

Guillaume Musso patří mezi mé oblíbené autory- takže jsem neváhala splnit dluh a přečíst poslední titul, který jsem sháněla ....

Nevím, zda bych našla odvahu k cestování v čase - ale v tomto případě jsem se připojila ráda a přečetla historii jedné velké lásky, která dokázala překlenout čas ....

" Nemáme málo času.
Jenom ho příliš mnoho ztrácíme. /Seneca/

A těch uvedených myšlenek je tu více - navozují téma jednotlivých kapitol.

Doporučím - a mohu jen čekat, s čím autor opět přijde ....

AD777
AD777
06.10.2021

Moc hezké, trochu scifi

Nicole_picole
Nicole_picole
04.02.2021 5 z 5

Hodně dobrá kniha. Promyšlený, nepředvídatelný příběh. Hodně k zamyšlení. Přečetla jsem to jedním dechem za den:)

Lenoulinka
Lenoulinka
31.12.2020 2 z 5

Tuto knihu jsem brala jako dobrý tip s vysokým hodnocením. Za mě zklamání, ale "dokopala" jsem a přečetla celé. Poslední kapitoly byly asi nejlepší, jak se rekapituloval život. Zápletka mě nechytla a přišlo mi to přitažené za vlasy. Tohle se nepovedlo.

jaroiva
jaroiva
28.08.2020 5 z 5

Mé milované cestování časem, San Francisco... paráda. I když takhle to podle mě nemá úplně tu správnou logiku, líbilo se mi to moc. Doporučuji.

konicekbily
konicekbily
24.08.2020 5 z 5

Hezky promyšlená zápletka s fiktivním cestováním v čase. Příjemný styl psaní, srozumitelné přeskakování v čase tam i zpět, téma science fiction je jemně využito k zamyšlení o životě. Moc se mi to líbilo.

tess.de.veles
tess.de.veles
13.07.2020 3 z 5

Nebyla špatná..., ale i přesto jsou knihy, které se mi od něj líbí mnohem víc....

pip11
pip11
02.07.2020 4 z 5

Dojemný příběh s Elliottovými cestami do minulosti, kde se pokouší o změny…snad k lepšímu. Většina knihy je smutná, jen na konci se objeví malá naděje. Škoda, že až v závěru.

OnlyFour
OnlyFour
20.06.2020 5 z 5

Príjemné čítanie, ktoré rýchle ubiehalo, zo začiatku som bola ale trochu skeptická, či to nebude blbosť. Som spokojná aj s tým, ako to dopadlo, celý príbeh som dosť prežívala. Obálka ale hrozná, tá slečna je úplne mimo.

haski
haski
26.03.2020 5 z 5

Moc se mi líbila. Cestování v čase, chytlo mě to jako nápad, neřešila jsem technické možnosti. Na začátku každé kapitoly byl dobrý citát a také ve kterém časovém úseku jsem - pro mě dobrá orientace. Milé čtení.

harena
harena
15.12.2019 5 z 5

Předvánoční jednohubka přečtená za jeden večer s tématem pro mě zajímavým. Šikovný Guillaume Musso u každé kapitoly napsal, v kterém roce se právě Elliot vyskytuje, technické detaily jsem neřešila a konec příběhu byl k mé spokojenosti. I mně se líbily citáty na začátku každé kapitoly. Příjemné, lehké, odpočinkové čtení.

Blondebookdevil
Blondebookdevil
29.07.2019 5 z 5

Dlouho jsem se chystala ji číst, protože ji dávno četla moje mamka a ihned se jí zalíbila. Vlastně jsem nevěděla, co od toho čekat, vím že tohle není nejnovější knížka, ale ve spoustě seriálů a knih se teď objevuje tématika cestování časem, takže už jsem něco jako odborník (haha) a snažila jsem se v tom hledat drobné detaily. Jakmile něco změníme v minulosti, samozřejmě se to objeví i v budoucnosti. A tomuto spisovateli se to podařilo skvěle. Chvílemi mi bylo do breku, to kdy se příběh odvíjí špatně, ale jak se říká, stačí zatřepotání motýlích křídel a vše je jinak. Bylo to krásné, ale zároveň smutné, takže mám teď chuť se někomu schoulit do náruče.

JakubiRa
JakubiRa
18.07.2019 5 z 5

Námět se mi moc líbil. Kolikrát chce člověk něco ze své minulosti změnit. Zde je rozvinuto, jak by takový zásah mohl eventuálně dopadnout a co by pro dotyčného obnášel. Někomu nemusí motiv cestování časem vyhovovat, to je jasné. Mně to nevadilo. Příběh není náročný, styl čtivý, jak jsme u Mussa zvyklí.

knihomolka525
knihomolka525
26.04.2019 1 z 5

třetí kniha od spisovatele a oproti předešlým slabota.Zkrátka mystery -ózno není moje parketa a ani nebude.Dávám přednost příběhům ,které plynou jak voda.Komfort.Tady toho přeskakování v čase sem tam bylo příliš.

broskev28
broskev28
22.04.2019 3 z 5

Je mi líto fina3210 - jestli vzdala autora jako takového, bude ochuzena o zajímavé příběhy s neuvěřitelným rozuzlením. Ale sama už jsem přečetla tři Mussovy knihy a uznávám, že nemusí nadchnout každého.
Ani já tuhle nepovažuju za tu nejvydařenější a hned na začátku mě rozhodila zmínka o nádherných, smaragdově zelených očích Ilany. Buď selhala tiskárna, nebo špatně vidím, anebo možná fotografie dívky na přebalu nemá být Ilana, prostě už tahle drobnost mi vadila. A potom už jsem jen postupně registrovala to, co se mi nelíbilo, připadalo mi přehnané nebo nedomyšlené. Není to fér, ale bylo to tak.
Nemyslím si, že by čtení téhle knihy byla ztráta času, navíc každý to může vidět a cítit jinak. Takže je to na vás.