Budeš tam?

Co byste dělali, kdybyste měli možnost něco ve své minulosti změnit? Doktor Elliott Carter takovou šanci dostane. Při humanitární misi, jíž se zúčastní, operuje malého kambodžského chlapce s vrozenou vadou a získá za to od starého moudrého muže podivné pilulky. Ty mu mají splnit jeho největší přání - znovu spatřit jedinou ženu, kterou v životě miloval a která zemřela už před třiceti lety. Doktor Carter sice tvrzení starého muže nevěří, přesto pilulku vyzkouší a opravdu se vydává na cestu časem. Zjistí však, že to není tak jednoduché. Původně měl v úmyslu Ilenu pouze spatřit, ale nakonec neodolá pokušení ji zachránit. Jenže pokud ji zachrání, ztratí to, co je mu stejně drahé, ne-li dražší než Ilena: svou dceru Angie. Doktor Carter horečně hledá způsob, jak obelstít osud a zachránit obě. Je ochoten tomu obětovat všechno: kariéru, lásku i přátelství. Je ale možné jen tak beztrestně měnit minulost? Nebudou následky takového činu katastrofální? A může vůbec člověk oklamat osud?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/676/budes-tam-Cce-676.jpg 4.4247
Vydáno, Ikar (ČR)

Seras-tu lá?, 2006

Kniha Budeš tam?

Nicole_picole

Hodně dobrá kniha. Promyšlený, nepředvídatelný příběh. Hodně k zamyšlení. Přečetla jsem to jedním dechem za den:)

Lenoulinka
31.12.2020

Tuto knihu jsem brala jako dobrý tip s vysokým hodnocením. Za mě zklamání, ale "dokopala" jsem a přečetla celé. Poslední kapitoly byly asi nejlepší, jak se rekapituloval život. Zápletka mě nechytla a přišlo mi to přitažené za vlasy. Tohle se nepovedlo.

jaroiva
28.08.2020

Mé milované cestování časem, San Francisco... paráda. I když takhle to podle mě nemá úplně tu správnou logiku, líbilo se mi to moc. Doporučuji.

konicekbily
24.08.2020

Hezky promyšlená zápletka s fiktivním cestováním v čase. Příjemný styl psaní, srozumitelné přeskakování v čase tam i zpět, téma science fiction je jemně využito k zamyšlení o životě. Moc se mi to líbilo.

tess.de.veles
13.07.2020

Nebyla špatná..., ale i přesto jsou knihy, které se mi od něj líbí mnohem víc....

pip11
02.07.2020

Dojemný příběh s Elliottovými cestami do minulosti, kde se pokouší o změny…snad k lepšímu. Většina knihy je smutná, jen na konci se objeví malá naděje. Škoda, že až v závěru.

OnlyFour
20.06.2020

Príjemné čítanie, ktoré rýchle ubiehalo, zo začiatku som bola ale trochu skeptická, či to nebude blbosť. Som spokojná aj s tým, ako to dopadlo, celý príbeh som dosť prežívala. Obálka ale hrozná, tá slečna je úplne mimo.

haski
26.03.2020

Moc se mi líbila. Cestování v čase, chytlo mě to jako nápad, neřešila jsem technické možnosti. Na začátku každé kapitoly byl dobrý citát a také ve kterém časovém úseku jsem - pro mě dobrá orientace. Milé čtení.