Budeš tam?

Budeš tam? https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/676/bmid_budes-tam-Cce-676.jpg 4 281 86

Co byste dělali, kdybyste měli možnost něco ve své minulosti změnit? Doktor Elliott Carter takovou šanci dostane. Při humanitární misi, jíž se zúčastní, operuje malého kambodžského chlapce s vrozenou vadou a získá za to od starého moudrého muže podivné pilulky. Ty mu mají splnit jeho největší přání - znovu spatřit jedinou ženu, kterou v životě miloval a která zemřela už před třiceti lety. Doktor Carter sice tvrzení starého muže nevěří, přesto pilulku vyzkouší a opravdu se vydává na cestu časem. Zjistí však, že to není tak jednoduché. Původně měl v úmyslu Ilenu pouze spatřit, ale nakonec neodolá pokušení ji zachránit. Jenže pokud ji zachrání, ztratí to, co je mu stejně drahé, ne-li dražší než Ilena: svou dceru Angie. Doktor Carter horečně hledá způsob, jak obelstít osud a zachránit obě. Je ochoten tomu obětovat všechno: kariéru, lásku i přátelství. Je ale možné jen tak beztrestně měnit minulost? Nebudou následky takového činu katastrofální? A může vůbec člověk oklamat osud?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Seras-tu là? , 2006

Evaho73
14.12.2017 3 z 5

"Schizofrénická" fikcia, kde sa minulosť stáva budúcnosťou, ktorá vo mne vzbudila veľmi rozpačité pocity...
Kladne hodnotím to, že autor zvolil veľmi zaujímavý námet tohto putovania v čase, ktorý nás núti zamyslieť sa a zrekapitulovať si svoj vlastný život.
Príbeh začal veľmi zaujímavo a tešila som sa ako bude pokračovať. Potom však prišlo rozčarovanie...
Neviem, či to bolo spôsobené zlým prekladom, ale sklamalo ma zopár lapsusov, ktoré som v príbehu našla a opisy niektorých situácií boli také absurdné, že to celkovo na mňa zapôsobilo veľmi rušivo. Tieto skutočnosti ma rozhodili a začala som si viac všímať rôzne detaily, z ktorých ma niektoré milo prekvapili, ako napríklad citovanie Milana Kunderu alebo vychutnávanie si budejovického piva. Dosť vecí mi však prišlo nedotiahnutých a hlavne som nepochopila situáciu, ktorá mohla zmeniť minulú budúcnosť alebo budúcu minulosť. Osobne mi tam chybala nejaká iná pointa alebo vyššia moc.
Príbeh bol inak veľmi čítavý a jedna emotívna situácia striedala druhú až som mala miestami pocit, že autor dosť tlačí na city čitateľa.
Po dočítaní knihy sa cítim ako okradnutá, lebo mi tam unikla nejaká logika faktov, ktorá by mala byť aj u tohto žánru.
Možno dám knihe ešte jednu šancu a možno ju po čase precítim inak, tak ako väčšina čitateľov...

Danilla
13.12.2017 5 z 5

Parádně propracovaná kniha, která ani na chvilku nenudila. A konec byl opravdu dokonalý.

laura
12.12.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četla už podruhé, ale stejně jako poprvé mě okouzlila, dojala a dohnala k slzám... Příběh, na který se nezapomíná, o tom, že osudu se někdy nedá vzdorovat, ale přesto bychom to neměli vzdávat... Příběh o tom, že láska dokáže překonat i odloučení, bolest a smutek, tíhu osamění a několik desítek let... Že vždycky něco získáváme za cenu toho, že něco dalšího ztratíme... Nebo ne?

Šánka
06.11.2017 5 z 5

Můj knižní dluh, kterému jsem dala přednost před novinkami, ale vůbec nelituji, je to nádherný román.
Příběh o lásce, velkém přátelství a rozhodnutích, jež ovlivňůjí náš další život. O tom, zda je naše cesta předem dána osudem nebo je vše jen náhoda. A dá se změnit minulost ve prospěch budoucnosti? Závěr knihy jsem si musela přečíst ještě jednou a dojem z celého příběhu doznívá ještě dnes.
Doporučuji!!!

iwosh
05.11.2017 4 z 5

Na jeden zátah :-)

Veronika33
11.07.2017 3 z 5

Kniha sa veľmi dobre čítala, ale príbeh je taká rozprávka nereálna. Zatiaľ ma spisovateľ veľmi neohúril, takže neviem či v ňom budem pokračovať. Priemerná kniha.

Liduka
25.05.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha. Myslím si, že jakmile je na obálce uveden tento autor, tak člověk může očekávat pouze další skvost do své sbírky. Na konci jsem si už myslela, že mě nemůže nic překvapit, ale opak byl pravdou. Nádherně zakončená kniha. Už se nemůžu dočkat, až vyjde nějaká nová kniha.

Komls
27.03.2017 5 z 5

Na doporučení od Markétky jsem se k ní nejprve musel prokousat přes pár průvodců...V knize mě dostalo několik momentů (těžko říct, jestli to bylo tím posledním rozchodem nebo stářím měknu), vyvolala otázky k zamyšlení, četla se sama, zkrátka velice příjemný počin, kde obsah vítězí nad formou...

netty
22.01.2017 5 z 5

Pro mě je Musso jedním z nejlepších autorů, jaké znám. Jeho knihy jsou jednodušše geniální. Tohle byla má prvotina od něj a zhltla jsem jí jedním dechem. Třikrát. Celou dobu tušíte, jak a co a kde a s kým, ale nakonec je všechno úplně jinak. A to mám ráda, to mě baví. A vás to bude bavit taky, uvidíte.

LilianaFalcon
29.02.2016 4 z 5

Další hezký román o spletitosti času a touze napravit vlastní chyby ;-) Trochu mi to připomínalo filmového Kida s Brucem Willisem, ale za to mohl i ten labrador ;-)
Ze začátku mi styl psaní příliš nevyhovoval, nakonec jsem si přece jen zvykla ;-) a četla a četla a četla, dokud jsem to nedočetla ;-)
Trošku jsem doufala, že tam narazím i na nějakou hlubší myšlenku a že nad závěrem budu polemizovat ještě hodně dlouho... nic takového se bohužel nekoná.

rusalka123
20.01.2016 5 z 5

SPOILER
Na to, že zrovna nemusím nejen vysloveně sci-fi a fantasy, ale i veškeré knížky, které obsahují něco nereálného, tak se mi tahle moc líbila. Byla skvěle propracovaná a líbilo se mi i pojetí cestování v čase, jak se hlavní hrdina setkával se se sebou samým. Zvlášť skvělý nápad bylo předávání si zpráv, především tetování, to mě fakt dostalo. :-)
Akorát bych vyškrtla 2 scény - tu s kaktusem a druhou s rozkopáváním potrubí. Obě byly poněkud nadbytečné a hloupé, zvlášť tedy ta první jmenovaná, která ani neměla význam pro děj. Přišlo mi to jako nějaký divný úlet, omyl, který tam vůbec neseděl. Ale protože jsou to jen dva drobné případy a knížku to ve výsledku příliš nepoznamenalo, přivřu oči a nebudu si hrát na perfekcionistu. :-)

fina3210
27.11.2015 2 z 5

Od knihy jsem čekala více. Doporučila mi ji rodinná známá & po přečtení pochvalných komentářů jsem si říkala, že to bude bomba. Ale nebyla. Lijnie je zajímavá tak z 50% a příběh jako takový je pomalý a průměrně zajímavý. Nemám chuť číst další autorovy knihy.

skipiii
28.10.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem precetla za jedno odpoledne jelikoz jsem se nemohla dockat konce,ktery me vubec nezklamal:) Rada se k teto knizce vracim:)

zegi
16.09.2015 5 z 5

Výborná kniha,jak jsem jí začala čist nemohla jsem se od ní odtrhnout,takže jsem jí přečetla za jeden den.

Balenka
25.01.2015 5 z 5

Krásna kniha o láske, priateľstve a s trochou autorovej fantázie. Nebola príliš dlhá, takže som ju mala prečítanú za pár hodín.

oosona
21.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha ke které jsem se po letech opět vrátila.Je perfektně napsaná ,děj mě úplně vtáhnul takže jsem nemohla přestat číst a nakonci jsem si pěkně pobrečela.Úžasná knížka která nesmí chybět v žádné kvalitní knihovničce.

Tejuš
15.10.2014 5 z 5

Netusim jestli to bylo unavou po cestovani nebo precteni na jeden zatah ale cetla jsem ji cestou busem z poznavaciho zajezdu a mela jsem na poslednich desitkach stran co delat,abych udrzela slzicky. Stejne jako druha autorova kniha me i tahle dostala,ani ne tak dejem (vuci kteremu jsem byla ze zacatku cteni trochu skepticka) jako hlavni myslenkou a vzkazem,ktery chce dat (v srdci mi zustane hlavne veta o tom,ze elliot miloval divku jako by bylo dane ze spolu zestarnou-a to ji zabilo).Povedene.

Lindulinek
14.07.2014 3 z 5

Oddychovka. Celkem zajímavé pojetí cestování v čase i s jeho následky. Po přečtení jeho knihy Protože Tě miluji, jsem očekávala podobně silný zážitek a "wow" efekt, ale nedostavil se.

lenocka2013
11.04.2014 5 z 5

uf, ta kniha nemala chybu.

eLeR
19.02.2014 4 z 5