Budeš tam?

Budeš tam? https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/676/bmid_budes-tam-Cce-676.jpg 4 281 86

Co byste dělali, kdybyste měli možnost něco ve své minulosti změnit? Doktor Elliott Carter takovou šanci dostane. Při humanitární misi, jíž se zúčastní, operuje malého kambodžského chlapce s vrozenou vadou a získá za to od starého moudrého muže podivné pilulky. Ty mu mají splnit jeho největší přání - znovu spatřit jedinou ženu, kterou v životě miloval a která zemřela už před třiceti lety. Doktor Carter sice tvrzení starého muže nevěří, přesto pilulku vyzkouší a opravdu se vydává na cestu časem. Zjistí však, že to není tak jednoduché. Původně měl v úmyslu Ilenu pouze spatřit, ale nakonec neodolá pokušení ji zachránit. Jenže pokud ji zachrání, ztratí to, co je mu stejně drahé, ne-li dražší než Ilena: svou dceru Angie. Doktor Carter horečně hledá způsob, jak obelstít osud a zachránit obě. Je ochoten tomu obětovat všechno: kariéru, lásku i přátelství. Je ale možné jen tak beztrestně měnit minulost? Nebudou následky takového činu katastrofální? A může vůbec člověk oklamat osud?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Seras-tu là? , 2006

danuska
03.01.2014 5 z 5

Pekná kniha o sile priateľstva a lásky.

pecka02
01.12.2013 5 z 5

Krásně napsaná knížka plná mouder, citátů a osudových zvratů. Jakmile se začtete, už nemůžete přestat. Pořád něco člověka nutí číst dál a dál a ptát se, jak to asi nakonec dopadne? Jak byste se sami zachovali, kdybyste měli možnost změnit osud nejen svůj, ale i ostatních? Zachránit jednoho za cenu obětování druhého? Těžké rozhodování mezi láskou, přátelstvím a rodičovstvím, ale nakonec bravurně zakončené. Určitě doporučuji přečíst. Takové milé překvapení jsem dlouho nezažila.

zahadum
23.09.2013 5 z 5

Naprieč asi milionom časových paradoxov je to nesmierne zaujímavá kniha ktorý vás postupne pripravuje na svoje epické a citovo silné finále !

lenya
10.09.2013 4 z 5

tahle kniha je jako čokoládová bonboniéra - ochutnáš jeden kousek a prostě ji musíš sníst celou! :D přečetla jsem ji za 2dny... děj není složitý, ale je napínavý a má spád! Jednotlivé kapitoly uvádějí nádherné a hluboké citáty, líbily se mi všechny. Také v průběhu děje je plno životních mouder (o lásce/nenávisti, stáří/mládí, přátelství/samotě a o životě a smrti) napsaných tak, že je člověk hned pochopí (žádné filozofování, které člověk musí přelousknout 5krát, aby ho pochopil...). Líbilo se mi i polemizování nad minulostí, budoucností, cestováním časem a hlavně nevyhnutelnosti osudu - nebo přece???

Lily96
25.07.2013 4 z 5

Tahle knížka mě mile překvapila. Byla velmi poutavá a přestože knih s tématikou cestování časem je spousta, takhle byla v něčem jiná. Měla hloubku, byla tam spousta věcí k zamyšlení a po přečtení si uvědomíte, jakou má život vlastně cenu a jak křehké je cokoli, co se vám třeba teď může zdát naprosto samozřejmé a věčné.

Líbilo se mi, jak tam byla popsána láska. Bylo to něco opravdu hlubokého, trvalého, nikdy nekončícího. Myslím, že právě ta jejich vzájemná láska jim dávala sílu jít dál, i když se zdálo, že je to zbytečné. Láska byla v této knize pojmuta jako opravdový, trvalý cit. Přestože nebyla popisována mnoha slovy, teatrálně, pateticky nebo zbytečně dramaticky, ten její význam z toho prostě vyplývá a je to celé takové hodně citové, emocionální.

V některých částech se mi zdálo, že zbytečně moc popisuje nějakou nevýznamnou věc nebo místo, ale nijak to nekazí celkový dojem. Pro mě je tato kniha příjemným překvapením.

Anne Leyyd
11.06.2013 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Příběh byl podán příjemným stylem, ale občas se mi místy zastesklo po barvitějších popisech.

Při čtení první poloviny knihy jsem ji mohla kdykoliv odložit a věnovat se něčemu jinému, ovšem jakmile jsem se přehoupla do druhé půle, bylo čím dál těžší se od toho odtrhnout a ke konci už jsem zatínala pěsti a musela se držet, abych nezačala přeskakovat stránky, chtíc už rychle a hned vědět, jak to bude dál!

Příběh měl mnoho zvratů, které jsem vůbec nečekala, takže jsem opravdu nemohla předvídat, jak se postavám povede v následující kapitole a všem jsem po celou dobu držela palce, i když jsem se nemohla ubránit nutkání jim "našeptávat", že by mohli ještě udělat tohle a tamto, aby to v té budoucnosti, bylo ještě lepší :-)

Takže celkově za 4 hvězdy a vrhám se na Mussovu další knihu ;-)

kneslova
04.06.2013 5 z 5

Výborná kniha, čte se jedním dechem. Spisovatel píše velmi podobně jako Marc Levy

Brambu
21.04.2013 4 z 5

Tak pod tímto názvem jsem příběh o cestování v čase opravdu nečekala. Ze začátku jsem se v něm sice trošku ztrácela, ale po pár řádcích jsem se našla a zamilovala se do něj. Jde o nádherný příběh o lásce, přátelství a porozumění, který nutí člověka k zamyšlení, co by se stalo, kdyby minulost byla změněna...? Jenže osud je jak víme mrška vrtkavá a s ním si není radno zahrávat. Hlavní hrdina se tak dostává před životní rozhodnutí zachránit svoji jedinou lásku anebo ji nechat opět odejít...? Ovšem jak už to bývá v každém cestování časem jakýkoliv zásah do minulosti s sebou přináší i svoje následky. A tak se ptám, nebylo by lepší, kdyby žádné pilulky nedostal?
Pro mne prvotní setkání cestování časem v psané formě a uznávám, že mne to velice bavilo. Uvidím, co mi autor nabídne dál...

Andulienka
16.03.2013 5 z 5

Bože, prerevala som celú druhú polovicu knihu, a to priznávam bez hanby....Dokázal by ju niekto prečítať bez prejavov emócií ? Nemyslím....Fakt úžasná kniha, krásna, aj s tými prvkami fantázie...a s citátmi, ktoré stoja za zamyslenie......Čítajte :)

RADOST
10.03.2013 4 z 5

Je možné cestovat v čase a napravovat osud? Za jakou cenu? Nebo je i jiná cesta, jak se osudu vyhnout? Na tyto otázky se autor pokouší odpovědět v tomto poněkud překombinovaném příběhu o lásce a přátelství. A právě ta rozčilující překombinovanost je to, co vás nutí číst a přemýšlet.

SonaH
02.01.2013 5 z 5

Když jsem slyšela, že je to o cestování v čase, tak se mi do toho moc nechtělo, ale přečetla jsem jedním dechem. Odpočinkové i na zamyšlení s krásnými citáty u každé kapitoly.

Beaver
08.11.2012 5 z 5

skvělá kniha, také mi ukápla slza, lze jen doporučit

aja11
26.10.2012 5 z 5

Fakt dobrý příběh. Doporučuji obě u nás vydané knížky. jsou skvěle napsané.

Calzedonka
16.08.2012 4 z 5

Po dočtení knihy cítím smutek, od druhé poloviny jsem si neustále kladla otázku, jak bych se zachovala já? A při několika posledních kapitolách jsem si dokonce říkala, že by bylo lepší nechat osud, tak jak je a vůbec do něj nezasahovat. Může se vám tvrdě pomstít. A pak přišel konec (který nechci prozradit) a s ním rozporuplné pocity.

Kniha sama o sobě se četla krásně, líbil se mi nápad s citacemi na začátku každé kapitoly. Vždycky mi to trochu navnadilo zvědavost, co mě čeká na příštích stránkách.

Lidka
03.08.2012 5 z 5

Už pár dní "bloudím " mezi nepřečtenými knihami a ne a ne se začíst, až přišla kniha Budeš tam? Opět jsem objevila autora, který mi sedí. Ta knížka se mi líbila od začátku do konce , je to lidské, krásné, dojemné, je to poučnéa nutí to k zamyšlení ... a já zase, po dlouhé době, si řekla.... Snad...

Dara
26.07.2012

Nádherná kniha, skvěle napsaná. Smekám před mladým autorem. Jen mě mrzí že jen 2 tituly jeho knih byly přeloženy do češtiny a druhá kniha -protože Tě miluji není k sehnání :(

DarkFireflies
24.07.2012 5 z 5

Knihu jsem přečetla během jedné noci - nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Ze začátku jsem od příběhu moc nečekala, a možná proto mě tak překvapil.
Autor píše perfektně - v knize, která je celkem krátká, se mu povedlo vykreslit romantický i napínavý příběh, postavy, které se člověku vryjí do paměti a atmosféru, která je až bolestně skutečná.
Perfektní kniha, nemůžu hodnotit jinak než 5-ti hvězdičkami. :)

Lusa
17.05.2012 5 z 5

Nevím, jak to tento autor dělá, ale i jako u první knihy "Protože tě miluji" mě prostě nedokázala knížka strhnout a když jsem jí pár dní neviděla, vůbec nic se nestalo, ale potom se vždy objeví ten moment, kdy to prostě musíte dočíst teď hned do konce a je jedno, že je jedna ráno, prostě musíte. I mě se to stalo a nelituji, opravdu to byl pozoruhodný a poutavý příběh a mě ukápla slzička. Opravdu skvělá knížka.

Luca287
09.05.2012 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem...moc se mi líbila...sice to chvíli trvalo, než jsem se k ní odhodlala... ale jakmile jsem začla číst, četla jsem jedním dechem..za odpoledne..od začátku do konce...i když ze začátku jsem si říkala, co to bude za blbost..... ale fakt poutavý příběh...i slzička mi ukápla.. :-)))

Renava
20.04.2012 4 z 5

Dlho som mala tento titul doma, a nevedela som sa k nemu odhodlať, lebo ma dosť odrádzala obálka, ktorá mi tam absolútne nesedí...avšak presvedčilo ma kvantum pozitívnych referencií.
Už po prvých stranách som pochopila, že prvý dojem bol mylný. Ide o dojímavý a nevšedne napísaný príbeh, ktorý by si však zaslúžil, aby aj jeho fyzické prevedenie bolo rovnako nevšedné.. (autori obálok si možno neuvedomujú, ako veľmi niektorým knihám ubližujú práve zlým výberom prebalu..)
Príbeh sa odohráva v 2 netradičných časových rovinách, na prvý pohľad nelogických, ale nedá sa povedať, že by tým pisateľ smeroval k nejakému literárnemu úletu, naopak, dosiahol to, že podnietil čitateľovu zvedavosť a rozdúchal pocity ako súcit, smútok, obdiv a veľa iných, nepomenovaných, spájajúcich s netradičným čítaním.
Kto má rád knihy, ktoré sa vymykajú z bežného rámca, navyše s hlbokým odkazom a dlhým doznievaním v podvedomí aj po pretočení poslednej strany, tak toto je jedna z nich. Dúfam, že tento mladý autor napíše ešte veľa podobne dobrých titulov, pisateľský potenciál rozhodne má.