Nelasp Nelasp komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Moje srdeční záležitost už od dětství. Velice mile až naivně napsaný příběh, který ovšem obsahuje takovou moudrost, že kdyby se všichni nad jejím významem zamysleli a chovali se dle ní, svět by byl hezčím místem.

01.10.2017

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Klasická povinná četba, tuhle knihu jsem ale měla nakonec celkem ráda, jednotlivé příběhy měly hloubku a pěkně vykreslovaly lidskou povahu.

03.09.2023 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Úspěšně jsme se probojovali do finále této ságy kterak Ana a Christian mají sex na 100 způsobů. Docela chápu některé komentáře k tomu, že kdyby Christian nebyl milionář, nebyl by to romanticko erotický román, ale thriller...

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Kniha se četla velice dobře. Zajímavě vystavěný děj i samotné vyprávění. Ke knize jsem se dostala díky filmovému zpracování na Netflixu a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla, velice milé, odpočinkové, s notnou dávkou reality.

30.08.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Co mě překvapilo bylo, že Jessica byla v myšlenkách daleko větší a zákeřnější zahořklá potvora. Ne, že by navenek nebyla, ale v myšlenkách to má jiné grády. Celý Edwardův pohled na ostatní postavy byl zajímavý, jen mi vadilo, jak byl šíleně ufňukaný a zahleděný do sebe, jeho myšlenky byly až moc telenovelové. U Belly to tak bylo taky, ale to jeho neustálé...."ach, jsem zrůda a nezasloužím si žít" v každé myšlence celkem otravovalo. Jinak se kniha četla dobře, ubíhala dle očekávání podobně jako původní "materiál".

15.08.2021 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Co napsat a nespoilerovat?? Jako první jsem viděla seriál, do knihy jsem se pustila hlavně kvůli knižní výzvě, ale po přečtení půjdu na 100% do dalšího dílu jen co dočtu nového Browna, kterého musím vrátit kamarádce). Kupodivu mi oproti seriálové verzi dělá menší problém se orientovat v té hromadě hlavních, polo-hlavních, vedlejších, epizodních a zmíněných postav, jejichž příběhy jsou v tomto megalománií zavánějícím eposu vykresleny. Dost mě vyděsil hlavně věk Daenerys a vůbec všech "dětských" postav, které jsou v seriálu logicky vykresleny starší. Martin nemůže být úplně psychicky v pořádku, ale koneckonců, který velký umělec kdy byl?? Úplně normální člověk by takovéto veledílo nebyl schopen vytvořit, což by byla škoda....

21.06.2018 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Nesmrtelné klasické dílo. Němcová má na můj vkus poměrně těžkopádný jazyk a styl, ale knihou jsem se prokousala už z úcty k autorce a vůbec si to nevyčítám.

08.10.2017

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Moje oblíbená klasika- velké emoce, hluboké city a rozervanost postav. Zajímavý a .-kupodivu fungující koktejl. Strašně se mi líbí prostředí Anglie mezi 16. a 19. stoletím.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Scifi zrovna úplně nemusím, ale ponurý svět moskevského metra po jaderné apokalypse je strhující. Je pravda, že mi trvalo se ve všech těch jménech postav a názvech stanic zorientovat, nicméně úsilí stálo za to. Už mám koupené oba další díly trilogie a těším se, až se na ně také dostane řada.

01.10.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Dost psycho postavy...jedna vedle druhé :) Líbí se mi, jak Třeštíková umí propojit osudy na první pohled nepropojitelné. Kniha byla čtivá, stačil mi na ni den a půl, měla spád. Rozhodně dobrá odpočinková četba, při které vám ale neklesne IQ.

01.10.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Otce malé Cory jako žena asi nikdy nepochopím, neuvěřitelně mi lezl na nervy. Knihu jsem měla přečtenou jedním dechem za dvě odpoledne. Příběh spád a kladně hodnotím i absenci zbytečné vaty okolo. Ačkoliv jsem nebyla napjatá a nemrazilo mě, jak slibovaly reklamy, knihu jsem si užila.

30.08.2017 5 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Jane uměla psát takové ty nečekaně očekávané romance... Takové to, že víte, že spolu dvojice skončí, doufáte, že spolu skončí, ale přece jen až do konce trnete, jestli teda ano, nebo ne .....než vás vytrhne z agónie a vy si užijete konec. A že umí psát mužské postavy, které následně jsou důvodem nerealistických očekávání žen od mužů zmiňovat asi nemusím ... Přečteno díky čtenářské výzvě a jsem za to ráda

29.11.2023 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Jirásek asi nikdy nebude můj šálek čaje, nesedí mi jeho styl, ale toto je klasika a minimálně s obsahem pověstí by se měl každý z nás seznámit.

05.09.2023

Povinná četba na gymplu.... Oproti jiným tohle byla alespoň sranda...

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Benediktův příběh spolu s tím Eloisiným jsou dva, na něž se v seriálu těším nejvíce, jedná se doslova o pohádku, ale člověk musí občas vypnout a v tomto ne vždy hezkém a příjemném světě znovu alespoň na chvíli uvěřit, že dobré konce a láska existují.

19.04.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Kniha se četla velice dobře (opravdu se nejedná o komplikované čtení). Příjemná jednohubka na dvě propršená odpoledne.

05.04.2022 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první Holeovka a fakt super, super, super.... Birgittin osud jsem tušila už od půlky knihy, ale stejně.... Harry Hole je super a jdu do dalších dílů

12.12.2017 5 z 5

Na rozdíl od Toma Sawyera je druhý díl již více cítit obžalobou rasových a společenských rozdílů v té době. I přesto je kniha napsána velice čtivě a vtipně.

08.10.2017

Princ dvojí krve má pro mě v rámci celé série výlučné místo. Harry je již téměř dospělý a je velice zajímavé sledovat jeho vnitřní boj jako vyvoleného s normálním pubertálním vývojem. Je to také kniha, ve které jsem přišla o iluze o tom, že je Rowlingové některá z postav svatá.

08.10.2017 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Moje poslední knižní setkání s Harrym (slzami zkropený paperback v mé knihovně mluví za vše). Harry dospěl a tomuto finále nechybělo nic- zvraty, láska, nenávist, úmrtí, narození... Občas mě na celé sérii sice rozčilovalo neustálé štěstí Harryho a jeho v podstatě nesmrtelnost, ale i tak je to pro mě srdcovka, ke které se vrátím kdykoliv znovu. Některá úmrtí Rowlingové ovšem nadosmrti neodpustím.