Murasaki Murasaki komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

Dá se snad kniha od Chrise Cartera hodnotit jinak, než pěti hvězdičkami? U mě tedy ne. Moje nejoblíbenější detektivní duo Robert Hunter a Carlos Garcia jsou zpět a řeší doposud nejbrutálnější případ. Myslela jsem si, že pan Carter už dál zajít nemůže, ale dost jsem se mýlila. A po celou dobu čtení se v příběhu dost odrážela tragédie z jeho osobního života, kdy přišel o svou milovanou ženu. Hodně apeluje na problémy duševního zdraví a následné sebevraždy. V knize je ukryto hodně poselství.
Tento autor má v mém knihomolském srdci speciální místo a doufám, že se ještě někdy dočkáme dalšího příběhu o Robertu Hunterovi.

19.03.2023 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Být detektivem, který dostává za mříže nespočet vrahů a násilníků, musí být stresující. Obzvlášť, jestli se někdy dostanou na svobodu a celou dobu v sobě živí nenávist. Odkryla se nám další tajemství z Kiminy minulosti a zase jsme se dostali k ní blíže. Z některých zjištění mi bylo úzko a opravdu Kim obdivuji, že se přes to všechno dokázala dostat tam, kde je. Bylo také moc fajn si připomenout případy z předchozích knih. Angela mě svým výběrem vraha opět úplně dostala. Tuto osobu bych netipovala ani za nic. A oceňuji opětovné, i když okrajové, nasazení doktorky A. Já ji miluju! :D

23.01.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Trvalo mi hodně dlouho, než jsem se po posledním díle rozhodla pustit do Osudného slibu. Pořád ta ztráta bolí. Za všechny díly mi celý tým přirostl k srdci. Každopádně mě opět Angela nezklamala a donutila mě přečíst knihu za 2 dny. Opět jsem byla s vrahem úplně v lese. :D

23.01.2021 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Líbila se mi odlišnost od ostatních detektivních thrillerů, které jsem četla. Ačkoliv to může znít hodně zvráceně, Blake mi byl v knize dost sympatický. Ale kamarádit bych se s ním nechtěla. :D
Poslední třetina byla tak dech beroucí a celý ten zvrat jsem absolutně nečekala (ano, říkám to snad u každé detektivky, ale tady mi opravdu spadla brada). A ta poslední kapitola?
Opravdu dost dobrá kniha, která stojí za přečtení a doufám, že se na pulty našich knihkupectví dostanou i další díly s Timothym. Zajímá mě, jak bude jeho život pokračovat.

16.10.2020 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Po dočtení knížky jsem se cítím prázdně. Nechala jsem se silně vtáhnout do příběhu nelehkého života mladé sympatické sestřičky Sylvie. Prožila jsem s ní její těhotenství i nelehký porod. V této části jsem hodně brečela. Přeci jen mám doma taky miminko. Prožila jsem s ní i ztrátu nejbližšího člověka těsně před narozením miminka a soucítila neboť mě potkalo to samé, jen s jiným členem rodiny. Opravdu jsem se s ní sžila a je mi moc smutno, že příběh skončil. Tento příběh si v sobě ponesu dlouho a určitě se k Sylvii a Oldřichovi zase časem vrátím.

20.07.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak tohle byla jízda. Knížku jsem přečetla jedním dechem. I když jsem chvílemi knížku chtěla zahodit, protože z Jackova počínání jsem měla husí kůži a dělalo se mi nevolno. Hlavně jakmile se člověk dozvěděl jeho opravdový motiv. Trochu mě ale mrzí, že už je konec. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se ten konec ještě trochu protáhl.

03.10.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Mé čtvrté setkání s touto autorkou a musím říci, že jsem nebyla zklamaná. Opět jsem dostala poutavý thriller, který mě do konce držel v napětí. Jakožto matka malého dítěte jsem po celou dobu čtení byla v neskutečném stresu, protože si nedovedu představit, že bych se ocitla v takové situaci. A postupné odhalování mi vyrazilo dech.

30.09.2021 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Kdybych měla vybrat, jaké odhalení vraha mě šokovalo nejvíce, bylo by to rozhodně odhalení v tomto díle. To mi opravdu spadla čelist a ještě asi 5 minut jsem jen seděla a koukala na stránky. Pan Carter mě opět nezklamal. Sympatické krátké kapitoly, ještě sympatičtější Hunter a Garcia, brutální případ a šokující odhalení. Opravdu si mě svým psaním získal a po setkáním s ním mě ostatní detektivky nedokáží tak uspokojit.

03.07.2021 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Pravděpodobně je to tím, že nemám ještě moc načtených thrillerů, ale já z této knihy byla naprosto nadšená. Hrozně se mi líbilo veškeré vědecké uvažování hlavního hrdiny. Ze se dá pomocí vědy přijít na tolik věcí. Až do konce jsem byla napjatá jako kšandy a poslední třetina knihy byla tak strhující, že odložit knizku bylo nemožné.

22.06.2019 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Nejsem zrovna velký fanoušek sci-fi, ale videohry miluji už od dětství. Ready Player One jsem si rozečetla chvíli předtím, než vyšlo filmové zpracování, ale v jedné části jsem se zasekla a knihu odložila. Poté jsem tedy viděla film. Po dvou letech jsem se ke knize vrátila a nelituji. Začátek jsem zhltla během chvíle, ovšem později jsem se zasekla na tom samém místě a bála jsem se, že to znovu vzdám. Po měsíci jsem se vrátila a teď jsem tu a píšu komentář k dočtené knize. :D
Po nudné části následoval pořádně nabušený konec a stránky mi ubíhaly rychlostí blesku. Film se mi líbil, ale kniha byla o dost lepší a úplně někde jinde. Více promyšlená a vše dávalo mnohem větší smysl.

30.11.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nebýt toho boomu kolem knížky, asi bych se k ní jen tak nedostala, přeci jen jsem spíše milovník koček. :D Ovšem to nic nemění na tom, že kniha má krásný a dojemný příběh z pohledu psíka Gumpa, který si toho na jeden psí život zažil mnoho. Člověk by se měl nad tímto trochu zamyslet. I zvířata mají city.
Kniha je velmi krátká, zabere Vám tak jedno odpoledne. Určitě bych se nebála po ní sáhnout, ale nečekejte žádné veledílo.

28.10.2020 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Po Tajemstvi Craven Manor jsem si pořídila i tento díl a s nedočkavostí jsem se do něj pustila. A jsem rada, ze jsem ho četla po Craven Manor. Duch domu Ashburnů se mi líbil o něco víc. U této knihy jsem se do posledních chvil opravdu bála a mráz mi lezl po zádech. A od půlky knihy jsem myslela, že se z toho zblaznim. Nejvíc mě asi dostalo, že se onen duch objevil i ve dne. Člověk je tak nějak zvyklý, že se tyto věci dějí převážně v noci. Craven Manor byl pro mě spíše takova pohádka, ovšem tohle už byl pěkný horor. A ten úplný konec byl hrozně krásny, až mě dojal.

18.08.2020 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Tohle bylo opravdu něco nádherného. Nádherný, oddechový, milý příběh ze života, který jsem potřebovala jako sůl. Knížka nás zavede do 70. let minulého století do života mladé sestřičky Sylvie. Právě nastoupila do nové práce, kde to nemá jednoduché, bydlí u tety v bytě, který je v hrozném stavu, kde ani teplo pořádně není. A zamilovává se do Oldřicha, který nemá také dvakrát jednoduchý život.
Knížka byla krásně napsaná, sama se četla. Těšila jsem se na každou volnou chvíli, kdy jsem si knížku mohla otevřít a číst. Sylvie mi byla sympatická od první stránky. Ještě nikdy mi nebyla žádná postava v knize tak sympatická jako Sylvie, Rozhodně doporučuji.

09.07.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Méně než pět hvězdiček dát prostě nejde. Na knížku jsem v knihkupectví koukala dobrých pár měsíců a konečně si ji koupit byl ten nejlepší nápad. Opravdu skvělá, napínavá, promyšlená kniha. Do poslední chvíle jsem neměla sebemenší tušení, kdo by za tím vším mohl stát a celé závěrečné rozuzlení mě nutilo knihu dočítat s pusou dokořán. Za mě nejlepší thriller, který jsem doposud četla.

25.09.2019 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Krásný romantický příběh s tou pravou vánoční atmosférou. Vánoční oddechovka, která se nádherně a rychle čte. Docela mě mrzelo, jak rychle ta knížka skončila. A také nejsem fanoušek otevřených konců. :D Ale i přesto moc krásná knížka.

03.02.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Příběhy s válečnou tématikou čtu velmi ráda. Zároveň mi ale připravují i krušné chvilky, obzvlášť co se nočních můr týče. Při čtení Mengeleho děvčete jsem zažívala stavy, kdy jsem v jednu chvíli chtěla knížku zavřít a už nikdy neotevřít, jak se mi při některých částech dělalo zle od žaludku. Ale na druhou stranu mi něco nechtělo dovolit knihu zavřít. Druhou polovinu knihy jsem hltala větu po větě a stránky ubíhaly hrozně rychle. Příběh, který jsem se dočetla budu trávit ještě nějakou dobu a mezitím se vrhnu na knihy s milejší tématikou. Ale rozhodně mohu říci, že mě tato kniha vytáhla ze čtenářské krize a plánuji se k ní časem vrátit.
Každý by si měl aspoň jednou přečíst takový příběh. Svědectví někoho, kdo to hrozné peklo prožil, aby se už nikdy nic takového neopakovalo. Za mě získává kniha plný počet hvězdiček.

08.10.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Musím říct, že podobnou knihu jsem ještě nečetla. Opravdu sympatické mi byly krátké kapitoly, tudíž se knížka četla opravdu rychle. Chvíli jsem se bála, že mi střídání pohledů Jane a Emmy bude dělat problém, že se mi bude minulost a přítomnost míchat dohromady, ale nebylo tomu tak. Konec byl pro mě opravdu velkým překvapením. Knihu jsem zavírala s otevřenou pusou. Opravdu jsem z knihy nadšená a určitě si od autora přečtu další jeho tvorbu.

22.05.2021 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Vážně už mám dočteno? Potřebuji ještě víc Avy! :D
Každopádně.. myslela jsem si, že po více jak roce na mateřské už jsem ze vší té romantiky vyrostla. Ale při čtení této knihy jsem měla pocit, že jsem zase na střední, žiju v knížkách a ve svém vlastním světě, kde si vysnívám toho svého prince a taková ta klišé. :D Po celou dobu čtení jsem se culila, prožívala s Avou každý moment, protože ona je spřízněná duše a nutně potřebuji kamarádku jako je ona! I své neodpustitelne mezery ve Star Wars bych si doplnila. :D
Navzdycky byla super, ale Mei mi neprirostla k srdci tolik jako Ava. V ní jsem se fakt videla.
Od knížky jsem dostala přesně to, co jsem čekala a troufám si říct, že ještě trochu víc. Moc ráda se k ni časem ještě vrátím.
Také jsem moc ráda, že jsem se tentokrát dostala i k bonusové kapitole. U Navzdycky jsem ji nestihla a porad me to mrzí.

26.04.2021 4 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Krásná jednohubka k zakončení knih o Kocourovi Bobovi. Pro mě byly ty příběhy velmi motivující. Myslím si, že bychom se od Boba mohli něco naučit.

18.04.2021 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Nebýt seriálu, který se mi moc líbil, nikdy bych se o knize nedozvěděla. A musím říct jedno. Kniha se mi libila ještě o něco více. Trochu mě mrzelo, že jsem si nemohla Simona a Daphne představit podle sebe, protože jsem měla v hlavě podobu ze seriálu, ale to nevadí. Kniha na mě působila více vtipněji a odlehčeněji než serial. A co na knihách opravdu miluji je to, že vidíme postavám do hlavy. Vidíme, co si myslí, celkově se o nich dozvíme více, než nám poví seriál. Kdo viděl seriál, tak mohu zaručit, že i přečíst si knížku stoji za to.

04.04.2021 5 z 5