Mufa Mufa komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Náhodný výběr v knihovně a nezklamal. Asi i proto, že podobný exemplář mám doma, je to opravdu hodně povedené rozkrývání osobnosti staršího mrzouta. Včetně vykreslení vztahů v rodině. Doporučuji, čte se to samo

05.05.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Skvělá kniha, zajímavě pojatá. Přečetla jsem jí během několika dnů a mrzí mě, že už je konec. Na film si určitě zajdu, jestli nějaký existuje

17.11.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tyhle témata moc nečtu, ale kvůli výzvě člověk přečte ledacos. A musím říct, že mě úplně pohltila. Jak to tedy vlastně je? Mám se na Tribeč vydat to ověřit? Anebo raději ne? Toť otázka..

15.07.2018 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Ze začátku jsem měla zmatek ve všech postavách, pak se to trochu vyjasnilo. Téma skvělé, ale myslím, že by s ním šlo pracovat víc do hloubky. To zoufalství matky, když přijde o dítě, jsem tam až tak neviděla.

05.11.2017 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Druhá kniha autorky a opět příjemné počtení. Ke konci ve vlaku mi dokonce ukápla slza. V obou knihách se hodně vařilo, třeba se po přečtení celé série něco přiučím, určitě si půjčím i další díly

11.03.2024 4 z 5

Tenhle díl byl slabý. Nevím proč, ale nějak mě to nechytlo

26.12.2021 2 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Chtěla jsem vidět film, ale nikdo se mnou nechtěl jít. Po přečtení knihy už film ani vidět nechci. Každá četba se mi promítá jako film, tady to chvílemi nebylo možné, protože moje fantazie si prostě všechny ty hrůzy neuměla převést na obraz. Moc dobře napsané, těžko se lze smířit s tím, že se to opravdu dělo.

23.07.2020 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Pár cestopisů jsem přečetla, ale málokterý zaujal, většinou je to jen popis země/místa a to mě nebavilo. Tady se člověk pobavil i dozvěděl spoustu užitečných věcí, jako jak si uvázat hamaku na bilboard nebo ošetřit puchýř v Mrtvém moři ;-) Zvláštní pouto cítím i proto, že je autor stejně starý jako můj syn a kdyby ten přišel s takovým nápadem, že půjde pěšky 1000km kamkoliv, přivážu ho za nohu k posteli a nepustím, dokud ho to nepřejde ;-)
Objevila jsem, že autor dělá i přednášky a už se těším, až ho uvidím naživo. Určitě přečtu všechno, co napsal. Za mě velký palec nahoru.

03.02.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Téma koncentráků mám docela přečtené, tady to bylo zpracováno opravdu netradičně a nedalo se od toho odtrhnout. Velmi doporučuji

19.10.2018 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

První dvě povídky byly skvělé, i když jsem si nebyla jistá, jestli z nich nebudu mít depku. V té třetí jsem se ze začátku trochu ztrácela, kdo je kdo, už to nebylo úplně ono.
Ale jinak doporučuji k přečtení a určitě si přečtu i další knihy této autorky.

10.10.2018 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Kniha se mi hodně dostala pod kůži. A jako jiní jsem o ní hodně mluvila. Realisticky napsáno, dost mě překvapilo, jak mi to hnulo žlučí, i když je to už 70 let. A co mě překvapilo, bylo chování lidí k Židům po válce a vůbec zjištění, že osvobozením z koncentráku to pro většinu neskončilo, ale nepříjemné pocity trvaly, jen v jiné oblasti. Rozhodně stojí za přečtení.

10.03.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jedna z mála knih, která mě opravdu rozbrečela. Je to silný příběh

19.02.2017 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Několik cestopisů už jsem přečetla, tenhle patří jednoznačně k top pěti nejlepším. Jistě, není to detailní popis trasy, ale to se dá najít v kdejakém průvodci. Nejdřív jsem si říkala, jak takový cestovatelský ucho chce jít PCT, ale nakonec musím říct, že málokdo dokáže tak pěkně a čtivě popsat, co mu cesta dala a jak ho dokáže ovlivnit a změnit.
Jestli má autorka někde nějaké přednášky na živo, určitě bych se chtěla zúčastnit. Za mě rozhodně palec nahoru a klobouk dolů ;-)

09.04.2023 5 z 5

(SPOILER) První díl jsem četla někdy v pubertě a zanechalo to ve mně hlubokou stopu. Byla jsem zvědavá na druhý díl. Nebylo to špatné, ale už to nebylo to "něco děsivého", jako první kniha. Happyend se nekoná, ale v podstatě má Christiane oproti jiným narkomanům dost velkou výhodu. Částečně proto, že žije z dividend za první knihu, ale pochopila jsem, že částečně i proto, že je to vcelku inteligentní žena, jen má tu smůlu, že není schopná se vymotat z drogové závislosti. Překvapilo mě, že je známá mezi tolika hudebními osobnostmi, ona mohla mít nádherný život, kdyby...

04.07.2022 4 z 5

Jak přicházejí sny Jak přicházejí sny Richard Matheson

O posmrtném životě a reinkarnacích občas přemýšlím a tohle pojetí by mi docela vyhovovalo. Jen škoda, že se to člověk do poslední chvíle nedozví, jak to opravdu je.
A jsem celkem ráda, že posmrtný život nepopírám...

30.06.2021 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Přečetla jsem všechny cestopisy od L.Zibury a pořád se mi jeho styl hodně líbí. Tohle je navíc cestopis z míst, kam bych se také mohla podívat, už mám pár tipů v cestovatelském sešitku. Už se těším, až Ládík zase někam vyrazí a napíše o tom ;-)

07.06.2021 5 z 5

A tak tedy jdu... A tak tedy jdu... Jiří Dynybil

Mám Camino v plánu a tak hltám každý cestopis na toto téma. Tenhle byl jeden z těch povedených. Přestože se celou dobu stále jen šlo a lovilo jídlo, kniha se četla sama a bavila mě od začátku do konce. Je vidět, že autor má radost z každého dne a užívá si camino tak, jak to původně bylo myšleno. Pár věcí jsem se i přiučila, třeba menu del dia a camino taxi. Autor má můj obdiv, že v svém věku ušel tolik km s takovou zátěží. Jednou bych to v tom věku chtěla zvládnout taky

20.06.2020 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Ove neměl chybu, tohle bylo o hodně slabší, i když tam pár vtipných momentů je. To asi ocení jen ti, co sami mají už dospělé děti

15.04.2020 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Několik knih na podobné téma už jsem četla. Tahle ale byla první, které jsem věřila, že takhle nějak to cítí mladý člověk, když mu "hvězdy nepřály".

21.03.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Přečteno za dva dny ,to se mi jen tak nestává. Skvěle napsané, autorku zahrnu mezi své oblíbené

12.02.2020 5 z 5