Jak přicházejí sny

Co se stane, když zemřeme? Chris Nielsen nezná na tuto otázku odpověď, dokud nepřijde při nehodě o život. Teprve tehdy odhaluje skutečnou podobu posmrtného života. Přestože s evšak dostane do nebe, není zcela spokojen. chybí mu totiž jeho žena Annie. Následující tragédie ohrozí jejich shledání, a Chris proto dobrovolně dává svou duši všanc, aby Annie zachránil z říše věčného zoufalství. Dokáže láska spojit to, co nebe a peklo rozdělily? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/133867/jak-prichazeji-sny-133867.jpg 4.495

What Dreams May Come (1978)

Vydáno:, BB art

Kniha Jak přicházejí sny

Knišíl
23.12.2018

Jeden z nejkrásnějších příběhů, inspirující a motivující čtení pro úplně každého, jen je potřeba si vybrat vlastní interpretaci popisovaného a neopomenout hlavní myšlenku díla (láska k bližnímu svému). Nepočítám se za věřícího, přesto bych právě velmi rád přijal tuto vizi existence, a proto něco ve mě popírá moji nevěřícnost.
PS: Film jsem viděl první a proto jsem se rozhodl i pro tuto knížku. Film jsem viděl již dávno, a tak si nerozpomenu jak moc rozdílný oproti knize byl. Každopádně nikdy jsem na něj nezapomenul úplně a ani nezapomenu. Stejně tak s knihou.

M100
28.09.2018

Úžasný zážitek...

danny_21
05.09.2018

Moc jsem byl natěšeny na další knihu autora úžasné Já legendy i vzhledem k tomu, že stručný obsah sliboval i díky tématu posmrtného života / světa skvělou záležitost. Bohužel ve výsledku nemůžu říct, že bych byl očarován, někdy mi přišlo, že si autor dost protiřečí, předkládá nedotažené pořád lidsky "fyzické" myšlenky a skutky v jeho Zemi zaslíbené a dost mě otravovalo to neustálé strachování se o manželku ( i když v pointě mělo opodstatnění ) a nečekal jsem, že se dostaneme na úroveň křesťansky postaveného světa s nebem a peklem. Ale abych taky pochválil - líbily se mi popisy metafyzického stavu po smrti, budování myšlenkami a konečné reinkarnační studie. Zajímavé téma, ale čekal jsem prostě víc, protože i já bych chtěl věřit, že smrtí ten současný hektický sprint nekončí a někde na nás čeká příjemné pokračování v jiných sférách s neomezenými možnostmi - 70 %

wlado
31.05.2018

Zaujímavá a pútavá kniha. Autor z posmrtného "života" urobil takmer vedecký traktát, s náboženským podtónom (čo mi nesedelo). Kniha sa číta dobre a miestami je dosť napínavá. Príbeh veľkej lásky až za hrob.

vlkcz
08.05.2018

Znal jsem dřív film, který je, zejména vizuálně, hodně povedený. Knížka je trochu jiná, zaměřuje se spíš na myšlenky, díky čemuž ztrácí v prostřední části trochu spád.
Ale každopádně člověku zůstane pod kůží.

Matthias
05.11.2017

Přečetl jsem v rámci knižní výzvy - je to oblíbená kniha mé mamky, která se zajímá o duchovno. Naštěstí je to tak snadno napsaný, že se to dá přečíst víceméně na pár posezení. Bohužel příběh mi moc nešmakoval. Ne proto, že na posmrtný život nevěřím, duchovno a esoterika a astrální cestování považuju za nesmysly atp. ale především v tom příběhu místy dost haprovala logika, kdy sám autor v principech posmrtného života, který popisoval, dělal občas logické rozpory. Místy na mě všechno působilo velice povrchně, ačkoliv se kniha snažila působit naopak velice hluboce. A za nejhorší považuju, že je to místy psané velice kýčovitě a "nažehleně". Ovšem druhá část knihy mi připadala trochu lepší, protože se tam teprve něco začalo dít a občas se vyskytl u nějaký ten zajímavější moment.

DasaN
17.10.2017

Originální příběh o lásce, kterou nepřekoná ani smrt. Kniha má zajímavou myšlenku a přestože nejsem věřící, tak musím říct, že se mi fakt líbila.

Raymi
09.10.2016

Velmi dojemný příběh o velké lásce přetrvávající i po smrti.Kniha nutí k zamyšlení a dává jistou naději do budoucna.

pauline93
15.08.2016

Vždycky jsem tak nějak doufala v to, že život smrtí nekončí a přečtení této knihy mi mé myšlenky ještě více utvrdilo..

ber-tram
13.04.2016

Jsem holt cynik, když nechápu, jak může být někdo fixován na manželku natolik, že se k ní chce nejdřív ze záhrobí vrátit, a když to nejde, aspoň tam na ni počkat a pak ji stůj co stůj hledat, namísto aby si cenil toho, že se konečně může před ní zašít. Avšak i nenapravitelný cynik vycítí, jak laskavou knihu dostal do rukou. Až příliš laskavou. 18/16

vikaa
07.04.2016

Jako první jsem kdysi dávno viděla film a ten se mi teda moc nelíbil (hlavní hrdina mi byl nesympatický - nemám ráda herce Robina Williamse). Kniha začala docela dobře, ne, že by se četla jedním dechem, ale přece jenom tam byl vidět nějaký spád. Oproti filmovému příběhu byl ten knižní daleko uvěřitelnější a opravdovější. Nevím, jestli bych byla ráda, kdyby život po životě vypadal takto, ale naštěstí to, zda bude vypadat stejně, úplně jinak nebo nedejbože nijak, nemůžeme nijak ovlivnit....
Za mě tak 3 a půl hvězdy z pěti.

LordSnape
03.04.2016

Po přečtení téhle knihy jsem se přestal bát smrti.

Mišulenka
21.08.2015

Silný příběh. Příběh o velké lásce, o hledání a pochopení, o naprostém nepochopení a následné rezignaci, příběh o poznání smyslu života a neutuchající naději.
Jestli je něco po tom, když už nic není, jestli mám i já naději na podobný myšlenkový svět, na reinkarnaci, bude to fajn. Stačí tomu jenom věřit.

Je znát, že autor má o tématu hodně načteno, ale forma, jakou je příběh vyprávěn, je tak strašně klišoidní a laciná, až mi z toho bylo místy nedobře. Možná to je chyba překladu, nevím, ale měla jsem s tím velký problém. Stejně tak s pocitem, že se autor marně snažil o laické napodobení Dantovy Božské komedie, což bylo i jednou zmíněno v souvislosti s vrstvami země v životě po životě. Kdybych byla mladší, asi bych byla nadšená.
Takhle jsem potěšená tématikou jako takovou, myšlenkou a ponouknutím jít dál, i když už si sebevíc budu myslet, že to nejde, a tím obrazem velké a silné lásky, která se zpočátku zdála růžovoknihoidně dokonalá, ale byla plná hrbolů jako kterákoliv jiná...

Ellbereth
01.04.2015

Hodně na přemýšlení....Film byl zábavnější, ale kniha vás zasáhne víc. Můžu jen doporučit,

tygrilady
30.07.2014

Perfektní kniha, ale film se mi líbil víc.

jethro.tull
16.04.2014

Kdysi mě zaujal film Jak přicházejí sny svým vizuálním, výtvarným provedením. Kniha samozřejmě nic takového neobsahuje. A tak zbyl jen popis. A to mně nestačilo.

vpadysak
22.02.2014

Krásna kniha, s hlbokým ďalekosiahlym námetom. Snaží sa popisovať život po pozemskej smrti, bez zakalenia akýmkoľvek náboženstvom.

orhiken
29.01.2014

Moje nejoblíbenější knížka na věky věků. Nerada čtu něco podruhé, nedej bože po třetí, tahle je velikou úžasnou výjimkou :)

MISKA26
24.11.2013

Dobrý den schanim knihu jak přichazeji sny klidně i koupim v dobrem stavu nebo kde bych ji ještě koupila.Děkuji psat mužete na 736111545

SnowCat_5
18.11.2013

Kniha mi potvrdila některé mé domněnky a myšlenky, které v hlavě někdy mam. A tak nějak, mi zmírnila můj strach :)

mausevir
13.11.2013

Tato kniha byla mou první s tímto tématem. Kniha je psaná velmi dobrou / jednoduchou formou, takže jsem se do čtení ponořil jako ještě nikdy, kniha je zvláštním způsobem, aspoň pro mě napínavá a zajímavá, proto jsem nemohl odejít od čtení a přečetl jsem ji za 1 den, což se mi stalo pouze u Harryho Pottera a to už je literární kalibr! Na knihu velmi rád vzpomínám, hodnotím ji jako vynikající, stejně jako její zfilmovanou podobu a pro ty z vás, které zajímá nebo se jim líbí tématika zabývající se životem po smrti je tato kniha skvělou volbou. Vřele doporučuji :)

TerJac
26.06.2013

Na knihu ani film nedám dopustit. Je to jedna z knih, která mě dotáhla k dalším knihám této problematiky ale žádná na mě nepůsobila a neměla takový náboj jako tato. Knihu jsem četla mnohokrát a vždy ve mne vzbudí mnoho pocitů. O to víc mne mrzí, že její skvělý autor, který má na kontě více působivých titulů, už není mezi námi :-(

bookgover
06.04.2013

Mnohem lepší jak film

Sceptre
15.05.2012

Geniální kniha, člověk by věřil, že to tak opravdu je.
Četla jsem jí teď podruhé asi po 10 letech a zdála se mi ještě lepší.

Pemca
04.03.2012

moc pěkný příběh o životě a smrti, knížka se čte tak lehce, že se člověk do ní tak ponoří, že mu přijde jako kdyby doprovázel hlavní postavu při jeho cestě do neznáma, určitě se k této knize jednou vrátím.

Shayninka
07.02.2012

Báječná knížka:-p

Barbanka
21.10.2011

Krásná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. začátek sice nic moc, ale kdo vydrží...nebude litovat...Film mě ale dost zklamal, z knížky tam není ani polovina,celkově je to nějaké jiné....

sny

Richard Matheson