Jak přicházejí sny

Co se stane, když zemřeme? Chris Nielsen nezná na tuto otázku odpověď, dokud nepřijde při nehodě o život. Teprve tehdy odhaluje skutečnou podobu posmrtného života. Přestože s evšak dostane do nebe, není zcela spokojen. chybí mu totiž jeho žena Annie. Následující tragédie ohrozí jejich shledání a Chris proto dobrovolně dává svou duši všanc, aby Annie zachránil z říše věčného zoufalství. Dokáže láska spojit to, co nebe a peklo rozdělily?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133867/jak-prichazeji-sny-dIB-133867.jpg 4.2106
Vydáno, BB art

What Dreams May Come, 1978

Kniha Jak přicházejí sny

oolinkaa
19.05.2019

Četlo se samo. Toto téma mě zajímá a kdo tomu alespoň trochu věří , je ta kniha pro něj .. super

Atrament
04.04.2019

No myslím, že se z tohoto tématu dalo vytěžit daleko více, než plochý a nudný příběh chlapíka, co neustálě kňourá, že se mu stýská po manželce, a který je navíc plný nesmyslů a nelogičností...

jaroiva
29.03.2019

Knížka vůbec není špatná, ale s mou představou posmrtného života moc nerezonuje. Zdá se mi, jako by se autor snažil nějakou indickou nebo východní představu o reinkarnaci vysvětlit tak, aby tomu porozuměl křesťan. Z mého pohledu tak vznikl poněkud náboženský paskvil, který ztratil ty nejlepší myšlenky z obou pohledů a ponechal ty nejpřísnější. Přesto mi to pomohlo uvědomit si, jak to asi mám sama, resp. jak to určitě poskládané nemám.
Vzhledem k tomu, že nikdo nevíme, jak to je opravdu, těžko se to hodnotí, ale mě prostě autor nepřesvědčil ani o tom, že to má sám nějak smysluplně srovnané. V tomto ohledu vnímám lépe jiné knížky, i když třeba obsahují i fantastičtější a méně uvěřitelné představy (např. Říše andělů: Bernard Werber).
Pokud to budu brát jako obyčejnou beletrii, pak je to OK.

Knišíl
23.12.2018

Jeden z nejkrásnějších příběhů, inspirující a motivující čtení pro úplně každého, jen je potřeba si vybrat vlastní interpretaci popisovaného a neopomenout hlavní myšlenku díla (láska k bližnímu svému). Nepočítám se za věřícího, přesto bych právě velmi rád přijal tuto vizi existence, a proto něco ve mě popírá moji nevěřícnost.
PS: Film jsem viděl první a proto jsem se rozhodl i pro tuto knížku. Film jsem viděl již dávno, a tak si nerozpomenu jak moc rozdílný oproti knize byl. Každopádně nikdy jsem na něj nezapomenul úplně a ani nezapomenu. Stejně tak s knihou.

M100
28.09.2018

Úžasný zážitek...

danny_21
05.09.2018

Moc jsem byl natěšeny na další knihu autora úžasné Já legendy i vzhledem k tomu, že stručný obsah sliboval i díky tématu posmrtného života / světa skvělou záležitost. Bohužel ve výsledku nemůžu říct, že bych byl očarován, někdy mi přišlo, že si autor dost protiřečí, předkládá nedotažené pořád lidsky "fyzické" myšlenky a skutky v jeho Zemi zaslíbené a dost mě otravovalo to neustálé strachování se o manželku ( i když v pointě mělo opodstatnění ) a nečekal jsem, že se dostaneme na úroveň křesťansky postaveného světa s nebem a peklem. Ale abych taky pochválil - líbily se mi popisy metafyzického stavu po smrti, budování myšlenkami a konečné reinkarnační studie. Zajímavé téma, ale čekal jsem prostě víc, protože i já bych chtěl věřit, že smrtí ten současný hektický sprint nekončí a někde na nás čeká příjemné pokračování v jiných sférách s neomezenými možnostmi - 70 %

wlado
31.05.2018

Zaujímavá a pútavá kniha. Autor z posmrtného "života" urobil takmer vedecký traktát, s náboženským podtónom (čo mi nesedelo). Kniha sa číta dobre a miestami je dosť napínavá. Príbeh veľkej lásky až za hrob.

vlkcz
08.05.2018

Znal jsem dřív film, který je, zejména vizuálně, hodně povedený. Knížka je trochu jiná, zaměřuje se spíš na myšlenky, díky čemuž ztrácí v prostřední části trochu spád.
Ale každopádně člověku zůstane pod kůží.

sny zfilmováno umírání

Richard Matheson
americká, 1926 - 2013

Kniha Jak přicházejí sny je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x