mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Bílý havran Bílý havran Robert Low

Lepší než jednička i dvojka. Autor už dokonce nechal přežít i jiné postavy než jen Orma, u mě jednoznačně vede Koňská hlava.

09.09.2014 5 z 5

Vlčí moře Vlčí moře Robert Low

Žádný rozdíl mezi druhým a prvním dílem, rozhodně číst popořádku.

02.09.2014 4 z 5

Velrybí cesta Velrybí cesta Robert Low

Divoká akční jízda z raného středověku. Postavy padají jako mouchy po biolitu a hvězda Orma Medvědobijce prudce stoupá.

24.08.2014 4 z 5

Svatyně Svatyně Bernard Cornwell

Tak tohle bylo slabý. Od půlky sem to četl jen abych to dočetl.

12.08.2014 2 z 5

Pevnost Pevnost Bernard Cornwell

Americká historie mě nikdy nelákala, ale tenhle román je vynikající. Není to jen černobílé, na obou stranách si najdete postavy s kterými budete sympatizovat.

04.08.2014 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Může někdo Hercula nemilovat?

21.07.2014 5 z 5

Ostrov sviní Ostrov sviní Mo Hayder

Mám to asi opačně než většina pode mnou, ale první polovina odehrávající se na ostrově jasných 5*. Druhá půle slabší, poslední čtvrtinu už sem začal tušit, kde je zakopaná svině.

09.07.2014 4 z 5

Můj příběh Můj příběh Alex Ferguson

Není to klasický životopis, kdy jdou události chronologicky po sobě, ale spíš to působí jako by jste s Alexem seděli u skleničky a zeptaly se ho třeba na Ronalda, na Wengera nebo na media a on vám hodí pár vzpomínek co ho zrovna napadnou. Mě se to líbilo.

05.07.2014 4 z 5

Návrat do života Návrat do života Lance Armstrong

Ať si o jeho zobání myslí každý co chce, ale Lance je ( po tom čím vším si prošel) stejně velkej frajer.

12.06.2014 4 z 5

Alan je takovej mix Járy Cimrmana a Foresta Gumpa. Prostě borec co hýbal dějinami 20 století, už mi tam chyběla jen večeře s papežem a anglickou královnou. :-)

03.06.2014 4 z 5

Faktótum Faktótum Charles Bukowski

Pokud to jen z poloviny Charles prožil, tak nechápu že pobíhal po světě ještě v sedmdesáti. Co z knihy vyplývá? Pokud hubíte filcky, vždy dodržujte pokyny na příbalovém letáku.

26.05.2014 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Hned mám chuť vymlasknout spoustu "slkínek" kořalky, spoustu portskýho, spoustu piva, stáhnout celý máčka a jít píchat všechny kurvy co se namanou, ale holt nejsem Henry Chinaski, tak si dám matonku a zpátky do rachoty. Jinak neotřelý popis operace hemáčů.

21.05.2014 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Jedu oddělení Q popořádku a musím říct, že každá další kniha je o stupínek lepší než ta předchozí.

16.05.2014 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Třetí a pro mě zatím nejlepší Jussiho knížka.

08.05.2014 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Jako jo, dobře napsaný. Mě tam chybí nějaký to napětí a přidám se k těm co konec považujou za dost uspěchanej. Šlo to vyšponovat líp.

30.04.2014 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Dost brzy jsem začal tušit zápletku a tak sem se od půlky modlil o nečekaný zvrat, který se bohužel nedostavil. Přesto velmi dobrá Jussiho práce.

18.04.2014 4 z 5

Azincourt Azincourt Bernard Cornwell

Teda brutální popis jedné ( pro spoustu lidí) neznámé bitvy středověku.

13.04.2014 5 z 5

Království na konci cesty Království na konci cesty Jan Guillou

Opět musím souhlasit s kolegou níže, nejslabší díl celé série. První 2/3 knihy dost o ničem, za trpělivost je čtenář alespoň odměněn vcelku přijatelným vyvrcholením celého příběhu.

08.04.2014 3 z 5

Templář Templář Jan Guillou

Mě se líbila víc než první díl. Jak už psal kolega níže i já mám chuť se podívat na osobu Saladína trochu víc zblízka.

27.03.2014 4 z 5

Cesta do Jeruzaléma Cesta do Jeruzaléma Jan Guillou

Pomalejší místy až nudný začátek, ale pak se rozjede.

20.03.2014 4 z 5