mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nemá rád knihy z prostředí velkoměst a drogového podsvětí, proto jsem tuhle knihu dlouho odkládal. Na druhou stranu mám rád alkohol v jakékoliv podobě a jakémkoliv množství, takže pocity které prožívá hlavní hrdina mi často přišli dost povědomé.
HH mě zajímal víc než příběh samotný a doufám že v dalších dílech se s ním seznámím trochu důvěrněji než tomu bylo v díle prvním.

24.02.2015 4 z 5

Kat čeká Kat čeká Bernard Cornwell

Dost jednoduchý, místy až dětský děj jako vystřižený z francouzkých filmů o tulipánech. Hlavní hrdina je klaďák až na půdu, někdy byl fakt na pár facek. Autor už napsal lepší díla.

18.02.2015 3 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Dobře vygradovaná série. Teď to odpinknu, odpojím net, vypnu mobil a mizím. Game over.

11.02.2015 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Pecka. Pro mě mnohem lepší než stoletý stařík. Ove je klasik.

09.02.2015 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Rozhodně lepší než jednička, i když náhoda nebo jak autor říká policejní instinkt tu hraje až moc velkou roli.

03.02.2015 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Kniha se rozjela vážně skvěle, ale s postupem času mě bavila méně a méně. Ani závěr zas taková bomba nebyl. Mám Buzz i Bubble a čekám víc :-)

26.01.2015 4 z 5

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

Naivní. Jsou tam i výborná místa (uvěznění), ale naivní.

19.01.2015 3 z 5

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Ariana Franklin (p)

Klášter, klášter, klášter, podobné dvojce, dobré, ale už to chce změnit prostředí. Těším se na čtyřku, ale ještě víc se těším až ji přečtu, celou sérii budu mít za sebou a vrhnu se na něco dalšího.

10.01.2015 4 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Výborně zvolené prostředí, mě se kniha líbila víc než jednička. Když knihy A.Franklin porovnám s podobnými knihami C. J. Sansoma tak ty jsou o parník někde jinde.

31.12.2014 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Styl psaní mi moc nesedl, celý mi to přišlo jako brutálnější červená knihovna. Nemám nic proti ženám ba naopak, ale jako ústřední postavy knih mě prostě nebaví. Mám i zbylé tři díly a moc se mi do nich nechce.

24.12.2014 3 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Já bych snesl i čtyřku, především kolem Anny by se něco vyklubat mohlo. Jen už asi došli přátelé, které je ještě možno zabít.

11.12.2014 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Opět velmi dobré. Jen ten lehce akční závěr mi tam moc neseděl.

02.12.2014 4 z 5

Vraní kost Vraní kost Robert Low

Málo Orma, málo Fina. Olaf Tryggvasson těmhle řízkům nesahá ani po kotníky.

30.11.2014 4 z 5

Skála Skála Peter May

Výborně zvolené prostředí. Kdo se těší na "klasickou" detektivku ten si moc nezapátrá. Jednu hvězdičku seberu za tu těžko uvěřitelnou hromadu tragédií, která se na Fina celý život kupí. Do dvojky jdu určitě a hned.

26.11.2014 4 z 5

Sluneční jezero Sluneční jezero Ludvík Souček

Z celé série se mi líbila nejmíň. Před panem Součkem klobouk dolů.

18.11.2014 4 z 5

Runa rider Runa rider Ludvík Souček

V duchu prvního dílu a stejně dobré.

17.11.2014 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Mě to nijak zvlášť nebavilo, když to porovnám se Švejkem tak ten je někde úplně jinde.

04.11.2014 3 z 5

Cesta slepých ptáků Cesta slepých ptáků Ludvík Souček

Jako dítě jsem na ni narazil v nemocniční knihovně a fakt mě nadchla, domů jsem se vracel dřív než jsem ji stihl přečíst, to se mi podařilo z nostalgie až teď po dvaceti letech a dobrý.

30.10.2014 4 z 5

Hra Hra Neil Strauss

No zhruba po 150 stránkách mě to přestalo bavit. Neil psát umí o tom žádná (snad jen proto jsem knihu dočetl),Pravidla hry už ale asi nedám.

08.10.2014 3 z 5

Dračí hlava Dračí hlava Robert Low

Jen autora po trojce pochválím, že nechá i někoho přežít a on mi to ve čtyřce zase natře.

18.09.2014 5 z 5