Sluneční jezero

Koupit

Závěrečná část trilogie Cesta slepých ptáků. Kosmická loď Rider, která dorazila před 10 měsíci na Mars a s jejíž posádkou bylo vzápětí ztraceno spojení, se za nepochopitelných okolností objevila na ledovci jedné z nejnepřístupnější oblasti Himálaje. Co se stalo na Slunečním jezeře?

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/2968/slunecni-jezero-2968.jpg 4.5120

Cesta slepých ptáků 3.

02.08.2017

Skvělý závěr celé série.

Rade
05.10.2015

Cestu slepých ptáků a Runa Rider jsem jako holka hltala, byly to mé hodně, hodně oblíbené knížky, ke kterým jsem se opakovaně vracela. I přes ten lehce ideologický dobový nátěr, mohla bych je číst i dnes v dospělosti.
Třetí díl trilogie - Sluneční jezero jsem ale tenkrát nečetla, tak jsem nedávno z nostalgie zabloudila do dětského oddělení knihovny a zanořila se do četby. Snad že to bylo na přeskáčku, snad že to bylo po tolika letech od napsání, snad že už nemám to nadšené dětské srdce ... ale prostě už to vůbec nebylo ono...

Terva
09.06.2015

Kdo si zvykl na toto vyprávění, ocení i poslední příběh z této trilogie, i když někdy to v něm trochu hapruje. Ale konec je tady a já popřemýšlím, zda se příští rok do toho nepustím znovu. Asi jo.

mpb1913
18.11.2014

Z celé série se mi líbila nejmíň. Před panem Součkem klobouk dolů.

toecutter
01.11.2014

knihu jsem dočetl včera(asi už po 3 nebo po 4-a pořád mě baví)-kdyby byl L.S. třeba američan,rus nebo brit,mohl být spisovatelem světovým-některým mladším čtenářům by mohlo vadit,že je kniha dost načichlá socialismem,mě to ale vůbec nevadilo,byla prostě taková doba a myslím,že ne vše za socialismu bylo špatně.Na L.S. se mi líbí především to,že je děj něco mezi dokumentem a fikcí,hodně jsem se z jeho knih přiučil,z této konkrétně něco o starých vikinzích,kteří mě svého času velice zajímali..No samotná trilogie je napsána velice poutavě a dobrodružně,já ji rozhodně doporučuji všem,kteří se řadí mezi fanoušky sci-fi(paradox je,že já se mezi ně zrovna nepočítám,ale uznávám,že pár sci-fi knih je dobrých)-postavy jsou velice sympatické,děj má spád a je to celé velice dobře napsáno-mě to prostě baví i po letech-paráda!!!

delfin32
31.08.2014

Výborná sci-fi pro mladé čtenáře, jíž na reálnosti dodává reportážní styl knihy. Nutno však vzít v potaz, že kniha byla napsána před půlstoletím. Dnešnímu čtenáři by asi černobílé zrnité fotky přišly trochu přitažené za vlasy, ale i dnes, kdy jsem si knihu pro potěšení znova vytáhla z knihovny a přečetla -pravda- jen první díl pro osvěžení, tak ji s radostí ji doporučím potomstvu :-)
Tenkrát jsem byla naprosto pohlcena a vtáhnuta do děje, jen jsem dnes nějak nenarazila na to místo, kde jsem se při prvním čtení tak strašlivě bála :o)

Ikkju
19.03.2014

Série se mi hodně líbila, přečetl jsem jí téměř bez přestávky. Série má všechno podstatné, co od tohoto žánru čekám: zapomenutou jeskyni, cestu na cizí planetu, vědecké úvahy i tajemno. Moc se mi líbil reportážní styl, bavil jsem se fotkami zobrazujícími například mimozemské rostliny; a myslím že se u nich bavil i autor když je fotil.

wooloong
18.02.2014

Dodnes si vzpomínám, jak mě ty zažloutlé ulepené stránky páchnoucí knihovnou a spoustou předchozích čtenářů doslova pohltily. Dneska bych to asi brala s pořádným odstupem, ale za tehdejší velkolepý zážitek prostě za plný počet.