Ludvík Souček

česká, 1926 - 1978

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 61 knih

Komentáře (7)

Přidat komentář
OPAT223
25.06.2018

Parádní spisovatel, v 80 letech byly jeho knihy jako zjevení. Kdoví kde by dnes byl, kdyby žil.

Atanone
14.05.2017

Jako trochu odrostlejší dítě jsem od něj přečetla všechno,co jsem u nás v Místní knihovně našla. Byl jedním z těch,co mě přivedli k zájmu o sci-fi a záhady.

Terva
07.06.2015

Mám rád jeho romány, které jsou dodnes velmi čtivé. Nesmím zapomenout ani na knihy o všemožných záhadách, mám je snad všechny. Ona i jeho smrt byla a je velkou záhadou.

tenax
12.08.2013

Ludvík Souček byl nejen autorem sci-fi románů a povídek, průkopníkem "záhadologie" a prvním překladatelem Dänikena u nás. Byl také zasvěceným teoretikem (nevím jestli také praktikem) fotografie, o které uměl psát vtipně a takovým způsobem, že se jeho knihy četly jako romány. Měl encyklopedické znalosti z mnoha oborů a uměl je využít ve svých knihách. Škoda, že odešel tak předčasně, mohl toho ještě hodně napsat a potěšit své fanoušky.

WEIL
12.08.2011

Svého času velmi vyhledávaný autor sci-fi.

"Já měl na besedě třicet lidí, Souček vedle na pavědu třeba dvě stovky", tak na něj vzpomínal astrofyzik J. Grygar, když chtěl veřejnost - tu kterou to zajímá - seznámit s tím, že bulvár víc lidí přitahuje, než logické uvažování a práce rozumu.

A myslím, že lidi se nemění, ani tomu nemůže být jinak, neb každý, kdo se narodí, tak začíná poznávat život od nuly, a mění se jen kulisy kolem nás.

VlaJad

1. Ludvík Souček byl především autorem scifi románů, ne jen přívržencem a
2. ˇčeským Dänikenem" byl především proto, že knihy Ericha von Dänikena překládal :)