Cesta slepých ptáků

Koupit

První díl trilogie Cesta slepých ptáků. Román popisuje nález podivných mimozemských artefaktů na Islandu. Hlavní hrdinové – doktor Kameník, jeho přítelkyně a později manželka Alena a dva Islanďané, lékař Bjelke a horský průvodce Thorgunn – se pokoušejí odhalit všechna tajemství spojená s těmito podivnými nálezy a noří se do hlubin islandských jeskyní po stopách hrdinů Verneova románu Cesta do středu Země....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/66_/66680/cesta-slepych-ptaku-xxe-66680.jpg 4.5151

Cesta slepých ptáků 1.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Cesta slepých ptáků

bilbolaznik

Najkrajšie vydanie Cesty slepých vtákov.

popelka7

Kniha mne nechytla :-(

Jana283
15.03.2018

Po dočtení knihy pana Kariky jem sáhla do knihovny a zase si prolistovala Cesty slepých ptáků - knihy která mne nadchla a pohltila. Takhle má vypadat fikce!

kapr
18.10.2017

Vynikající kniha oblíbeného autora, inspirovaná Vernovou Cestou do středu Země.

frantisek8863
08.09.2017

Zde tuto knihu hodnotím očima kluka, kterou jsem ji objevil v 80. letech v knihovně ZŠ. Kniha byla zajímavá svým nápadem rozpracovat Verneovku do novodobého sci-fi pokračování a proložit to informacemi o světových záhadách. Forma vyprávění příběhu je poutavě zpracovaná a nějakou dobu jsem se dohadoval kolik je na tom příběhu reálného a co je fikce. Mnohem později jsem v antikvariátu zjistil, že je to trilogie a ihned zakoupil.Ovšem tento první díl byl pro mě nejzajímavější.

DuncanIdaho
29.07.2017

Zajímavě napsáno formou reportáže a různých rozhovorů. Začátek sice nebyl moc záživný ale zbytek je dobrý. Prvních několik stránek jsem měl problém zjistit, kdo zrovna vypráví a ještě se do toho pletli redakční poznámky. Nápad je dobrý i využití Verna je dobré. Teď jsem se již vrhnul na druhý díl. Doufám, že bude také tak dobrý, zatím to vypadá, že ano.

mygel
15.08.2016

Dobre sa to čítalo, až na tie (našťastie krátke) prokomunistické politické pasáže. 5 hviezd

Lessana
03.05.2016

Treba povedať, že kniha sa čítala dobre. Ale... a to ale je kľúčové - nebyť pôvodného príbehu majstra Verna, z čoho by Souček vychádzal? O čo by sa opieral? Čím by si pri písaní pomohol?

Ludvík Souček
česká, 1926 - 1978

všech 62 knih autora

Kniha Cesta slepých ptáků je v

dalších seznamech2x