Vrahova modlitba

Lékařka Adélie čelí kruté pomstě. Lékařka Adélie se ve čtvrtém pokračování historické kriminální série stává ochránkyní mladé princezny. Píše se rok 1176 a král Jindřich II. posílá svou desetiletou dceru Johanu do Palerma, aby ji tam provdal za krále Viléma II. Sicilského. Válka a mor v Evropě činí z takové cesty velmi nebezpečný podnik. Král proto vybral své dceři za společnici ženu, které důvěřuje ze všech nejvíc: svou „vykladačku smrti“ Adélii Aguilarovou. Vystudovaná lékařka Adélie, jež pochází ze sicilského království, má princeznu doprovázet a starat se o její bezpečí a zdraví až do svatby. Adélie by sice nabídku nejraději odmítla – odcestovat s královským průvodem pro ni znamená rozloučit se na dlouhou dobu s vlastní dcerkou. Král ale její dceru pohotově přesídlil na královský dvůr jako svou chráněnku, ale současně i jako rukojmí, aby si pojistil, že se Adélie k němu zase vrátí. Adélii tím pádem nezbývá než vydat se na dlouhou cestu. Doprovázejí ji arabský ochránce a společník Mansur, milenec Rowley a také irský námořní kapitán O’Donnell, jenž by mohl být Adélii daleko prospěšnější, než by se Rowleymu mohlo zamlouvat. Ke královskému průvodu se ovšem připojuje ještě jeden člověk – vrah bažící po strašlivé pomstě. Když začnou v princeznině okolí umírat lidé, Adélie i Rowley pojmou podezření, že vrah se skrývá na dohled. Co bude následovat? Má se jeho příští obětí stát princezna Johana? Nebo snad dokonce samotná Adélie?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73992/big_vrahova-modlitba-JYb-73992.jpg 4.4223

Dobrodružství lékařky Adélie 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Jota

The Assassin\'s Prayer, 2010

Kniha Vrahova modlitba

gad
09.12.2021

Ta kniha není špatná, aspoň co se historických faktů týče, ale přesto se mi četla tak nějak hůř než např. Příběhy sestry Fidelmy. Přesto jsem rád, že jsem se díky ní dokopal zjistit si informace o katarech. Také závěr příběhu, kde autorka velmi otevřené mluví o nebezpečí fanatické církve, mne oslovil, neb se s jejím názorem ztotožňuji. Vnímám jistou podobnost s dneškem.
Nechci dělat ukvapené závěry a proto si přečtu ještě další dvě autorčiny knihy, které čekají v mojí čtečce.
Jo, a velice oceňuji slovníček cizojazyčných výrazů na konci knihy. Tuto věc v mnoha knihách postrádám.

Bubo19
20.11.2021

V tomto díle cestuje Adélie jako doprovod anglické princezny na Sicílii, díky tomu jsme se podívali i do Francie a Itálie v tehdejší době. Putování to bylo dlouhé a nebezpečné. Adélie čelí pomstě jednoho šílence, který se jí snaží zbavit všemožnými způsoby, takže bych řekla, že je to spíš thriller než detektivka.
Konec zůstal z velké části otevřený a autorka už bohužel další díl nenapíše, tak si každý můžeme vybrat, jaký závěr by se nám líbil.
Každopádně výlety do 12.století a Adélie, Mansur, Gylta a spol mi budou chybět.

Erawan
17.12.2020

Podle komentářů soudím, že se poslední díl líbil. Já to tedy nedala :-(... prostě jsem na ta neustálá protivenství, která se Adélii stavěla do cesty, už neměla nervy! A když jsem - což normálně nedělám! - nakoukla na konec knížky a viděla ta po americku "otevřená vrátka", musela jsem knížku odložit nepřečtenou... Možná to časem zkusím znova, ale zatím opravdu ne :-(

Nočnípták
23.10.2020

Tak jsem opět spokojená. Dokonce si myslím, že je tento díl o chloupek lepší než předchozí. Konec knihy je trochu otevřený.Autorka určitě měla v úmyslu pokračovat dalším dílem. Škoda že už nebude. Ale zase takhle můžeme zapojit svoji fantazii a vymyslet si sami jak by to mohlo být dál.

babystar
18.09.2020

Vypadá to, že tento díl je poslední (kvůli autorčině smrti). Škoda. Zdál se mi také nejlepší. Bylo v něm napětí i romantika a poznali jsme život ve středověké Evropě. Bylo cítit, že autorka nemá ráda katolickou církev, která se všemi prostředky snaží upevnit svou moc a vrhnout Evropu do "temnoty". I Adélie se přesvědčí, že ani v tolerantním Sicilském království není jako kdysi. Padoucha jsem odhalila poměrně brzy, ale nevadilo mi to, protože jsem byla napjatá, zda mám pravdu. Jen doufám, že to s hrdiny všechno dobře dopadlo (i když mám neodbytný pocit, že autorka měla jiné plány).

Boby17
03.09.2020

Myslím, že tento příběh Adélie byl nejlepší ze všech a tvoří důstojnou tečku celé série (bohužel). Kromě vyšinutého jedince se hlavní hrdinové potýkali s náboženskou nesnášenlivostí a dogmatickým a vševědoucím názorem katolické církve, který končil a končí terorem a útiskem. Konec je pro mě otevřený až moc, rád bych se dozvěděl jak to dopadlo. Ale jak říká klasik Jára Cimrman: "My nesmíme ani naznačovat." Tak si tedy za sebe představuji dobré rozuzlení a dávám všechny hvězdy.

MichellePixie
27.06.2020

Další úžasná detektivka od vzdělané autorky. Ráda čtu kvalitní četbu, při které se i něco naučím, proto jsem s tuto knihou naprosto spokojená. Fakt, že tentokrát autorka zvolila jako dějovou linku vrahovu pomstu, mi přijde jako přirozený vývoj událostí celé série, a zároveň také jemná tečka na konec. Doporučuji, přečetla bych znova.

kolacky
28.05.2020

Jenom... se vloudila chybička, synek hraběnky vdovy Fabricie se chvilku jmenoval Gervaise a chvilku Raymond... ale to byla malinká vada na kráse knihy. Věčná škoda, že posledního dílu. Klidně bych jich učetla víc...