Dračí hlava

Dračí hlava https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158481/bmid_draci-hlava-ekv-158481.jpg 4 51 10

Oathsworn série

Není chvíle odpočinku – boj o švédský trůn Orm a muži z jeho přísežného bratrstva ve čtvrtém díle Lowovy vikinské ságy bojují… Přísežné bratrstvo zbohatlo a získalo si věhlas i úctu ve vikinském světě. Sláva ale přináší také závist a nepřátele. Ormovo sídlo v Hestrengu je opět napadeno a on se musí i se svými muži stáhnout do hor. Přísežní bratři ale nejsou zvyklí vzdávat se. Vrátí se, ale brzy si uvědomí, že útočníci jen zdánlivě chtěli loupit. Ve hře je totiž mnohem větší kořist – právě sjednocené Švédsko – a Orm s přísežnými bratry střeží královnu Sigrith, která má brzy porodit dědice trůnu.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , BB art

The Prow Beast , 2010

Jirka92333
Jirka92333
27.08.2020 5 z 5

"Dobrá kniha.,, Jak by řekla moje babička. :-):-)

Finn69
Finn69
17.10.2017 3 z 5

Ani čtvrtý díl mě nezklamal, Orm a jeho bratrstvo mě pořád dokážou vtáhnout k sobě do drakkaru :-) Tentokrát putují do vnitrozemí dnešního Polska, dostaneme se po Jantarové stezce skoro až do Ostravy. I když je to pořád dobré dobrodružné čtivo, dávám o hvězdičku míň než Bílému havranovi. Ten se mi přece jen líbil o něco víc, tady už se mi zdá, že se autor trošku opakuje.

mitsucz
mitsucz
14.02.2017 4 z 5

První a zatím jediná kniha o přísežném bratrstvu, kterou jsem četl. Příběh Orma bojujícího za čest svou i přísežných bratrů se čte jedním dechem, určitě se do světa Vikingů Roberta Lowa někdy vrátím.

Alvari
Alvari
06.02.2017 5 z 5

Co všechno dříve znamenala pověst a sláva? Potoky krve, hromady mrtvol, vysílení i naprostou beznaděj. Všechno okořeněné bolestí ze ztrát svých přátel a dalších blízkých, mnoha. Zatím jednoznačně nejlepší díl celé série.

klokan.1905
klokan.1905
24.07.2015 5 z 5

Dle mého názoru zatím nejlepší díl ;-)

jindrich7442
jindrich7442
06.05.2015 4 z 5

Hodnocení za celou sérii:
Jednoduchý a čtiví způsob s jakým autor svůj příběh píše přiláká i nenáročné čtenáře a pro náročnější vytvoří skvělé okamžiky k odpočinku. Jednoduché přiblížení života Vikingských válečníků, které nabízí autorovi možnost "se vyřádit" v nejrůznějších zákoutích tehdejšího známého světa. Jedinou výtkou by z mého hlediska mohlo být jen - poněkud přitažené za vlasy - propojení "okultismu a čarodějnictví". K uspokojení těchto znalostí doporučuji mnohem realističtější a detajlnější příběh Thorgilse ze série Vikingové autora Tima Severina. V tomto však nehledejte neutichající napětí z bojů, řinčení mečů a seker o štíty nepřátel.

mpb1913
mpb1913
18.09.2014 5 z 5

Jen autora po trojce pochválím, že nechá i někoho přežít a on mi to ve čtyřce zase natře.

Melic
Melic
28.06.2014 3 z 5

Slušné čtení, i když předchozí díl byl lepší.

Heidrekr
Heidrekr
24.01.2014 4 z 5

Stále čtivé ,i když o nějakém zlepšení se nedá ani mluvit. Konec mě však docela překvapil a proto jsem ještě druhý den běžel do knihkupectví pro další díl, který by měl být konečně výprávěn z pohledu Olafa.

miskamsk
miskamsk
29.08.2013

S radostí jsem se opět začetl do příběhu o Ormovi a přísežném bratrstvu. Pro toho kdo četl všechny díly, je příběh lehce předvídatelný, ale stále čtivý. Škoda že v Čechách vyšla jen polovina knih tohoto autora :-(

Vikingové 10. století dobrodružství historické romány

Robert Low