mpb1913

Střet králůStřet králůGeorge R. R. Martin

Střet králů pokračuje přesně ve šlépějích předchozího dílu. Jako bych nezačal číst novou knihu, ale jen otočil na další stránku. Maximální spokojenost. Moje číslo jedna je Ohař, tak snad hned na další stránce nepřijde o palici. Bohové buďte dobří.

12.12.2017

Hra o trůnyHra o trůnyGeorge R. R. Martin

Dlouho jsem se jí vyhýbal, chyba. Měl jsem strach, že po tom co jsem viděl seriál, kniha už mě ničím nepřekvapí, chyba. Seriál je výborný, kniha ještě lepší.

06.10.2017

Mrtvý na Pekelném vrchuMrtvý na Pekelném vrchuJuraj Červenák

Můžu historické romány zasazené do tuzemského prostředí. Knihu neberte jako detektivku žádná extra zápletka v tom není, ale postavy obou "vyšetřovatelů" a jejich pomocníka velmi baví a slibují výbornou zábavu i v dalších dílech.

22.08.2017

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl I–IVOsudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl I–IVJaroslav Hašek

Tohle je tak známá kniha, že nemá cenu k ní nic psát. Já se odhodlal k jejímu přečtení po návštěvě míst, kde Hašek trávil své poslední chvíle a vyslechl si pár historek s ním spojených. Tím mohu všem, kdo si Haška zamilovaly, doporučit návštěvu Lipnice nad Sázavou. Krom spisovatelova muzea je tu především nádherný hrad od kterého měl Hašek klíče a tak když byl v dobrém rozmaru a v hostinci měly zrovna zavřeno jal se role průvodce. Jeho legendární prohlídky prý trvaly i přes tři hodiny a přesto, že na jeho výkladech nebylo zhola nic pravdy, návštěvníci prý vždy odcházely nadmíru spokojeni a pobaveni.

22.08.2017

Paganiniho smlouvaPaganiniho smlouvaLars Kepler

Lepší než Hypnotizér, první třetina přímo výborná. Pak z toho autoři ale zase udělají šílenost. Sestřelený vrtulník, masakrování policajtů, zabiják jak z Desperada, v tomhle případě by méně určitě znamenalo více.

10.05.2017

Ve službách zlaVe službách zlaR. Galbraith (pseudonym)

Třetí díl se nijak moc neliší od předchozích dvou, i zde je velký důraz kladen na vztah Robin x Cormoran. Co se týče napětí, akce a brutality začíná autorka mírně přikládat pod kotel, tak uvidíme kam bude série pokračovat dál.

14.04.2017

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Komu se líbil stařík tomu se bude líbit i analfabetka, dost podobný styl. Mě se nejvíc líbil až závěr, kdy do děje vstoupí švédský král a finská hraběnka.

16.12.2016

Ostrov EntryOstrov EntryPeter May

Výborný, bavilo. Člověk tak nějak čeká a chce, aby to dopadlo tak jak to dopadne a to se povedlo. Za mě naprostá spokojenost. Jsem rád že se autor opět vrací k "ostrovním" tématům.

23.11.2016

TetovanýTetovanýPeter V. Brett

Nechal jsem se do knížky navést mou nadšenou knihovnicí a jsem zklamán. Přišlo mi to jako vyprávění pro malé děti. Lidem jsou sice rozervávána hrdla, do masa se jim zarývají pařáty a mě se při tom jen neustále vybavovaly jedny dětské omalovánky s ošklivými šklebícími se stromy a pařezy. Vzrušení, temná atmosféra,napětí nebo dokonce strach tak na to zapomeňte. Ale s klidem doporučím svému jedenáctiletému synovi.

21.10.2016

Kmotr FotbalKmotr FotbalLuděk Mádl

Pokud jste fanouškem české ligy, chcete si zajít na zápas svého týmu a mít dobrý pocit z výhry vašich oblíbenců, nebo být zklamaní z toho jak to vašim miláčkům tentokrát nevyšlo tak tuhle knihu určitě nečtěte. :-)

18.07.2016

Mrtvá šelmaMrtvá šelmaJiří Walker Procházka

Takovej českej kříženec Harryho Holea a Cormorana Strikese. Nějaké extra napětí a akci nečekejte, ale příběh baví, žádná hluchá místa a zdlouhavé popisy. Myslím že série má dobře našlápnuto.

09.06.2016

HotelHotelArthur Hailey

No překvapivě žádná nuda, rozehráno spousta malých příběhů které dohromady daly jeden fakt fungující celek. Trochu masakr na závěr mi tam úplně neseděl, ale spokojenost.

01.06.2016

LevhartLevhartJo Nesbø

U nás se říká, že vožralýmu se nic nestane. O HH nemám strach.
Dobrý díl, který do celé série v pohodě sedne.

09.05.2016

MalevilMalevilRobert Merle

Na knize je poznat, že je trochu vousatější. Dnes by autor přidal trochu syrovosti, brutality a sexu což by v tomto případě určitě nebylo na škodu. Na mě působila tak nějak roztomile dětinsky a určitě ji doporučím svým čerstvě náctiletým dětem.

20.04.2016

Synové hromuSynové hromuGiles Kristian

Autor nás neprovede tolika různými reáliemi jako podobné série Oathsworn nebo Vikingové, děj se podobně jako v prvním díle odehrává na relativně malém území. Na druhou stranu se v knize pracuje s příjemným množstvím postav, kdy si určitě každý najde svého oblíbence.

04.04.2016

SněhulákSněhulákJo Nesbø

Nesbovy krimi téměř vždy dávají smysl. Je tam jasný motiv. Je tam vyústění, kterému se dá věřit, vše jednoduše sedí. To umí i jiní autoři. Ale ten balast okolo, ten umí Jo nejlíp ze všech.

11.03.2016

Stopařův průvodce GalaxiíStopařův průvodce GalaxiíDouglas Adams

Nějak extra vtipná mi teda kniha nepřišla, děj o ničem, nevím za co bych dal více hvězdiček.

04.03.2016

Krvavé okoKrvavé okoGiles Kristian

Celkem slušný úvod celé série, sem zvědavý kam dál nás děj zavede. Dost to připomíná příběhy Orma a je vidět, že autor se nechal serii OATHSWORN inspirovat a má ji rád stejne jako já. Doufám že i jeho Havran se přiřadí k mim oblíbenym.

25.02.2016

PůvodPůvodJ. T. Brannan

Velmi dobrý nápad, s ještě lepším vyústěním, základní koncept je vážně výbornej. Škoda toho balastu okolo ( zuby, skákání ve větvích, dýchání přes pistole, pobíhání po rychlíku atd.), trochu komornější atmosféra by v tomto případě na čtenáře určitě zapůsobila více.

23.02.2016

SpasitelSpasitelJo Nesbø

Hodně, opravdu hodně mi to připomíná Červenku. Opět retrospektiva, tentokrát do války na
Balkáně a opět má HH soka kterému mám chuť držet palce. Pointa není nijak přeplácaná jako u Pentagramu, není to ani žádný nesmysl jako v Nemesis prostě výborné.

02.02.2016

Jménem králeJménem králeVlastimil Vondruška

To mě dost bavilo. Zápletka samozřejmě není nijak složitá, je nutno to brát spíš jako malý historický román než jako klasickou krimi. České prostředí, středověk a Vartenberk to sedí, mám rád když si děj můžu spojit s místy, kulturou a prostředím které znám.

27.01.2016

Král rytíř Přemysl Otakar II.Král rytíř Přemysl Otakar II.Vlastimil Vondruška

Podle mě knížku táhne první polovina, navazující na druhý díl, po smrti Václava a nástupu Přemysla na trůn mě bavila méně a méně. Jako kdyby se autor vrátil k nejslabší jedničce, spousta jmen, spousta děje a roky letí.

26.01.2016

Mercedes Petr ŠvancaraMercedes Petr ŠvancaraMonika Čuhelová

Co jsem čekal to jsem dostal. Možná mohl být Švanci odvážnější a pusti do éteru i konkrétní jména (např. u pokusu o korupci).

19.01.2016

PistolníkPistolníkStephen King

V celé knížce jsem nenašel nic co by mě nutilo číst dál.

11.01.2016

PentagramPentagramJo Nesbø

Nemám moc co napsat. Po trošku slabší Nemesis je Pentagram opět návrat k 5*. Je tam akce, napětí, alkohol, záhada, prostě HH v plné formě. Snad jen ten závěr, kde autor přimotal i Olega byl trošku přes míru, ale to už jen rejpu.

09.12.2015

Hra o pizzuHra o pizzuJohn Grisham

Jako fanoušek amerického fotbalu jsem si knížku užil. Není to nic komplikovaného, klasický americký scénář kdy lůzr vstane z popela a s bandou nových kámošů stoupá k výšinám. Pobaví i prolínání se americké a italské kultury.

02.12.2015

NemesisNemesisJo Nesbø

Čtu postupně a zatím asi nejslabší díl. Případ s bývalou milenkou to byl teda nesmysl , bankovní loupeže nedořešeny, tak aspoň doma že to Harrymu klape :-)

01.12.2015

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Tak pro mě jedna ze slabších severských krimi. O celé sérii se hodně mluví (nutno říct že kladně), pro mě ale zklamání. Celá knížka mi přišla dost přitažená za vlasy (především scény které měly čtenáři našponovat nervy), za mě celé dost těžko uvěřitelné (patnáctiletý řezník, nedbaje vlastních kritických zranění páře lidi kudlou na počkání, zoufalá matka hledající syna si to jde rozdat s novým milencem v okamžiku kdy málem přijde i otce atd.), prostě se tomu nedalo uvěřit.

24.11.2015

LamentaceLamentaceChristopher John Sansom

Další skvělý historický román s Shardlakem v hlavní roli. Baví mě jak autor konfrontuje tohohle fiktivního právníka se skutečnými historickými postavami (nově i Cecil Burghley). Doufám jen že na další díl nebudu muset čekat opět čtyři roky.

18.11.2015

Ďábelská gardaĎábelská gardaGeorge Robert Elford

To že Francouzská cizinecká legie byla prošpikována bývalými členy Wehrmachtu a SS je skutečnost. Na jak moc reálném základě je postavena tahle kniha nedovedu posoudit. Silně protikomunistická agitka, což mi vůbec nevadilo. Co mi vadilo byly až nadlidské schopnosti a ryzí charaktery německých velitelů.

30.10.2015