Kat čeká

Malíři portrétů Charlesi Cordayovi zbývá pouhých sedm dní života. Byl shledán vinným z vraždy a je odsouzen k smrti oběšením. Vyšetřovatel Sandman poznává příliš mnoho lidí, kteří se snaží jeho vyšetřování mařit. A má teď posledních sedm dní na to, aby vyrval nevinného muže ze spárů nejhladovější šibenice v Evropě. Začíná nemilosrdný závod s oprátkou...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31438/kat-ceka-31438.jpg 453
Vydáno, Alpress

Gallows thief, 2001

Kniha Kat čeká

Richie1

Cornwell výborný jako vždy. Tentokrát překvapivě spíše detektivka než historický román, ale historické kulisy Londýna krátce po napoleonských válkách jsou perfektní. Zajímavé (i když na naši dobu skoro poněkud morbidní) jsou popisy veřejných poprav, které se tehdy ještě stále provozovaly. Hlavní hrdina mi byl sympatický, děj byl dobře plynoucí bez zádrhelů, závěr patřičně dramatický - prostě příjemná oddechovka mého oblíbeného autora. 75%

OlafSveinsson
12.12.2018

Po dlouhé době zase jedna detektivka. A ne špatná. Příjemné hlavní postavy, realistické prostředí a děj s rychlým spádem. Posledních sto stran jsem už musel zhltnout, i když už se mi zavíraly oči.

Ferry9
05.04.2018

Dobrá detektivka :).

Jack Bauer
03.11.2017

Prolog mě příjemně navnadil, ale jak jsem se hlouběji nořil do knihy neustále jsem ubíral na hodnocení. Asi ve tři čtvrtě knihy jsem to vzdal: Bylo mi naprosto šumák, jak to dopadne, k zachraňovanému gayovi jsem si nevytvořil žádný vztah a zdálo se mi, že se víc řeší kriket a vzpomínky na bitvu u Waterloo než cokoliv jiného.Bez nějakého většího napětí, nejhorší historický román co jsem četl.

arne
01.02.2017

Začátek se mi pomalu vlekl, ale pak se děj rozběhl. Ale vraha jsem poznala už v polovině knihy. Za mne 4 hvězdy.

Peleus
23.06.2016

Oddechové, dobrodružné čtení, a to myslím v nejpozitivnějším významu obou slov! Od začátku však musíte přistoupit na tato pravidla: nehledat kdovíjakou logiku, akceptovat místní humor a obraty typu "zakřenil se, zazubil se, dodala a obdařila oslňujícím úsměvem...", nepihnit a jednoduše se nechat unášet autorovou příběhovou konstrukcí.
___________________________________________________________________________
B. šel první a kroutil hlavou. „Nerozumím tomu,” brumlal si, „ženský si pořád naříkaj, že svět není spravedlivej, protože o všem rozhodujou mužský, ale zatím prosaděj úplně všechno, na co si vzpomenou. Všimnul jste si toho, kapitáne? To je pořád stěžování na to a na ono, ale kdo potom nosí hedvábí, zlato a perly, eh?”

Ben Nevis
09.02.2016

"Povalují se tu jako indické koberečky..."

Na Cornwella rozhodně slabší kousek. Lehce čtivý román, kde nechybí romance, nebezpečí, akce, ale... Bohužel je to nedotažené a v závěru brutálně useknuté. Celá patálie s Meg mi přišla postavená na hlavu. Jako by autor chtěl pouze odlehčenou formou popsat spravedlnost a popravy v 19. století, ale s příběhem se trápil.

moudivlacek
24.12.2015

Byla to moje první kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Líčení tamějšího vězení a postupy při popravě byly velice věrohodné. Dokonce jsem měla při tom pocit, jako bych tam byla u toho taky.
Dobrá kniha

Turnaj na Gorlanu