Kat čeká

Malíři portrétů Charlesi Cordayovi zbývá pouhých sedm dní života. Byl shledán vinným z vraždy a je odsouzen k smrti oběšením. Vyšetřovatel Sandman poznává příliš mnoho lidí, kteří se snaží jeho vyšetřování mařit. A má teď posledních sedm dní na to, aby vyrval nevinného muže ze spárů nejhladovější šibenice v Evropě. Začíná nemilosrdný závod s oprátkou...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31438/kat-ceka-31438.jpg 444

Gallows thief (2001)

Vydáno:, Alpress

Ferry9

Dobrá detektivka :).

Jack Bauer
03.11.2017

Prolog mě příjemně navnadil, ale jak jsem se hlouběji nořil do knihy neustále jsem ubíral na hodnocení. Asi ve tři čtvrtě knihy jsem to vzdal: Bylo mi naprosto šumák, jak to dopadne, k zachraňovanému gayovi jsem si nevytvořil žádný vztah a zdálo se mi, že se víc řeší kriket a vzpomínky na bitvu u Waterloo než cokoliv jiného.Bez nějakého většího napětí, nejhorší historický román co jsem četl.

arne
01.02.2017

Začátek se mi pomalu vlekl, ale pak se děj rozběhl. Ale vraha jsem poznala už v polovině knihy. Za mne 4 hvězdy.

Peleus
23.06.2016

Oddechové, dobrodružné čtení, a to myslím v nejpozitivnějším významu obou slov! Od začátku však musíte přistoupit na tato pravidla: nehledat kdovíjakou logiku, akceptovat místní humor a obraty typu "zakřenil se, zazubil se, dodala a obdařila oslňujícím úsměvem...", nepihnit a jednoduše se nechat unášet autorovou příběhovou konstrukcí.
___________________________________________________________________________
B. šel první a kroutil hlavou. „Nerozumím tomu,” brumlal si, „ženský si pořád naříkaj, že svět není spravedlivej, protože o všem rozhodujou mužský, ale zatím prosaděj úplně všechno, na co si vzpomenou. Všimnul jste si toho, kapitáne? To je pořád stěžování na to a na ono, ale kdo potom nosí hedvábí, zlato a perly, eh?”

Ben Nevis
09.02.2016

"Povalují se tu jako indické koberečky..."

Na Cornwella rozhodně slabší kousek. Lehce čtivý román, kde nechybí romance, nebezpečí, akce, ale... Bohužel je to nedotažené a v závěru brutálně useknuté. Celá patálie s Meg mi přišla postavená na hlavu. Jako by autor chtěl pouze odlehčenou formou popsat spravedlnost a popravy v 19. století, ale s příběhem se trápil.

moudivlacek
24.12.2015

Byla to moje první kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Líčení tamějšího vězení a postupy při popravě byly velice věrohodné. Dokonce jsem měla při tom pocit, jako bych tam byla u toho taky.
Dobrá kniha

Ládja
15.10.2015

Kdyby to byla prvotina, tak proč ne. Ale takhle mi to přišlo moc jednoduchý Jako kdybych četl dalšího Sharpa. Nic extra. Zajímavé popisky toho, co dělal kat před popravou, ale jinak průměr. Ale do sbírky patří a přečtení nelituji(četlo se to samo, jako většina knih pana Cornwella).

mpb1913
18.02.2015

Dost jednoduchý, místy až dětský děj jako vystřižený z francouzkých filmů o tulipánech. Hlavní hrdina je klaďák až na půdu, někdy byl fakt na pár facek. Autor už napsal lepší díla.

klokan.1905
05.03.2014

Další ze skvělých kousků od Bernarda Cornwella....
Skvěle popsané detaily před popravou, v průběhu popravy i po ní.
Příběh bývalého vojáka Sandmana, který se snaží zjistit pravdu ohledně vraždy, kterou měl dle soudu spáchat malíř portrétů Charles Corday, a byl za toto odsouzen k trestu smrti oběšením... Vše vyšponované až do samého závěru, určitě stojí za přečtení!!!!

historické romány

Bernard Cornwell