Bílý havran

Bílý havran https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125793/bmid_bily-havran-125793.jpg 4 59 8

Oathsworn série

Orm a muži z jeho přísežného bratrstva ve třetím díle Lowovy vikinské ságy bojují ve službách jarla Branda a pokoušejí se zapomenout na Attilův poklad. Ale pomstychtivý duch nebohé Hild jim chystá jiný osud. O Attilově hoře stříbra se doslechnou dva nebezpeční muži, Brondolf Lambisson, který má z Ormem nevyřízené účty, a jistý Klerkon. Tito dva se spřáhnou a unesou dva členy přísežného bratrstva, kteří je mají dovést k místu, kde poklad leží. Orm vyplouvá znovu na moře, aby své druhy zachránil. Padne však do zajetí knížete Vladimira, vládce Novgorodu, a má být nabodnut na kůl. Zachránit se může pouze tím, že zavede Vladimirovu družinu k Attilově pohřební mohyle. Vydávají se k ní v té nejhorších ze všech zim – v takové, jíž Seveřané říkají Bílý havran.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , BB art

The White Raven , 2009

Finn69
10.10.2017 4 z 5

Třetí díl hodně přidal na tempu, nenechal mě moc vydechnout. Oproti prvním dvěma je drsnější a temnější, dočkáte se narážení na kůl, nemilosrdných přepadů bezbranných vesnic, bitvy s Amazonkami uprostřed zimní ruské stepi... Zkrátka je toho opravdu hodně co musí Orm a jeho bratrstvo překonat na nové cestě za proklatým Attilovým pokladem a cena kterou musí zaplatit je vysoká.
Čtyři hvězdy, dobrá dobrodružná knížka a těším se na další dva díly.

Alvari
28.01.2017 4 z 5

Po několika letech, kdy se bratrstvo "flákalo", dohání Orma znovu prokletí Attilova pokladu. Novým i starým hrdinům bude tentokrát zima, a to opravdu veliká a Přísežné bratrstvo nedobrovolně opustí několik známých jmen. A co bych ke třetímu pokračování řekl? Příběh byl mnohem svižnější než jeho předchůdci, pořád se něco dělo a celkově mě bavil zatím nejvíce.

klokan.1905
12.07.2015 4 z 5

Tak byl jsem spokojenější než s jedničkou a dvojkou, ale pořád je to jen na 4 hvězdičky...

rabor
04.07.2015 2 z 5

Tohle bylo jako hrát dračí doupě s příliš mnoha hráči a unaveným pánem jeskyně. Dobrodružný román s prvky fantazy a snad i lehkým závanem historie (ale opravdu jen velmi lehkým). Družina seveřanú se vydává za dobrodružstvím v podobě cesty k Attilovu pokladu a musí zvládnout všechny nástrahy, které jim osud přihraje, jako třeba boj s ještěřími lidmi, zimou, amazonkami a hlavně se znuděným čtenářem. Nenáročná četba vhodná pro děti do třiceti let

jindrich7442
06.05.2015 4 z 5

Hodnocení za celou sérii:
Jednoduchý a čtiví způsob s jakým autor svůj příběh píše přiláká i nenáročné čtenáře a pro náročnější vytvoří skvělé okamžiky k odpočinku. Jednoduché přiblížení života Vikingských válečníků, které nabízí autorovi možnost "se vyřádit" v nejrůznějších zákoutích tehdejšího známého světa. Jedinou výtkou by z mého hlediska mohlo být jen - poněkud přitažené za vlasy - propojení "okultismu a čarodějnictví". K uspokojení těchto znalostí doporučuji mnohem realističtější a detajlnější příběh Thorgilse ze série Vikingové autora Tima Severina. V tomto však nehledejte neutichající napětí z bojů, řinčení mečů a seker o štíty nepřátel.

mpb1913
09.09.2014 5 z 5

Lepší než jednička i dvojka. Autor už dokonce nechal přežít i jiné postavy než jen Orma, u mě jednoznačně vede Koňská hlava.

Melic
28.06.2014 3 z 5

Nejlepší kniha série. Ještě mi tedy zbývá poslední díl, ale zatím to tak vypadá.

p.a.
07.02.2014 4 z 5

Orm je už etablován jako šéf přísežného bratrstva. To si získává nebezpečnou proslulost. Většina hlavních postav nám přežila a objevili se noví přátelé (Olaf Vraní kost) i nepřátelé. Děj je znovu přesunut na Balt a promrzlých ruských stepí. Znovu čtivé i poučné. Kvalitou srovnatelné s předchozími díly. 80 %.

Vikingové 10. století historické romány

Robert Low