mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Zrovna jsem neměl do čeho píchnout tak sem v krámě šáhnul po téhle knížce a byl sem mile překvapen. Jednoduše napsáno, děj má koule, těším se na pokračování.

06.02.2014 5 z 5

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Tak tohle je neuvěřitelná sračka. Když už jsem strávil s Taitou zhruba 2000 stránek, přeci jen k němu člověk získá nějaký vztah, ale takhle to zakončit? No ty vole...

06.02.2014 odpad!

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Po výborné jedničce, slabší dvojka a ještě slabší trojka. Mám rád reálné romány, ale tomuhle se prostě uvěřit nedá.

06.02.2014 2 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Když už jsem si ji koupil, tak sem ji i dočetl. Wilbur je určitě skvělý vypravěč, ale mě prostě ty příběhy ( až na Řeku I) nebaví.

06.02.2014 3 z 5

Ale jo dobrá, taková pohádka, ale dobrá. Bavil sem se.

06.02.2014 4 z 5

Mohli bychom také vyhrát Mohli bychom také vyhrát Johan Bruyneel

Fakt zajímavá knížka, v době kdy jsem ji dočetl dal bych 5 * bohužel po tom co prasklo Lancovo zobání tak to dost věcí staví do jiné roviny. Přesto skvěle popsáno jak se tvoří strategie na závod či jen etapu, průběh závodu i celkové pozadí cyklistiky.

04.02.2014 4 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Nemám moc rád knihy z první nebo druhé světové, ale tohle je pecka.

Fotbalová horečka Fotbalová horečka Nick Hornby

Skvělá kniha. Přestože Nick popisuje svoje utrpení s Arsenalem ,pořád je to slabej odvar proti tomu co zažíváme mi co fandíme Zbrojovce :-)

Bitkařský kodex Bitkařský kodex Ross Bernstein

Výborná kniha. Povinnost pro každého fanouška NHL. Spousta lidí co má bitkaře za vymaštěný palice by si měla tuto knihu přečíst a určitě by trošku poupravila svůj názor na tyhle zlobivý hochy. Sám Wayne Gretzky přiznal jak důležité bylo mít za zády Dava Semenka.

Fotbaloví chuligáni Fotbaloví chuligáni Miroslav Mareš

Zajímavý počin. Plus za to že se autoři pokusili zmapovat tuto subkulturu, z vlastní zkušenosti však můžu říct, že né všechny údaje uváděné v knize jsou přesné. Scéna se navíc samozřejmě vyvíjí a tak i fakta která platila v roce 2004 jsou již dávno pasé.

Spartakus: Smrtí boj nekončí Spartakus: Smrtí boj nekončí Jarmila Loukotková

Smrtí boj nekončí se mi líbil víc než první díl. Určitě stojí za přečtení.

Spartakus: Před námi boj Spartakus: Před námi boj Jarmila Loukotková

Měl sem trochu strach z toho, že se u knihy budu nudit, přece jen příběh Spartaka je všeobecně známí a tak se nějaké překvapivé zvraty nedaly očekávat. Překvapení líbila se.

Fotbalová fabrika Fotbalová fabrika John King

Moje oblíbená, dost sem si u ní zavzpomínal na polovinu devadesátejch let strávenou se Zbrojovkou v Brně za Lužánkama a na ostatních stadionech po celé republice. To byla výborná doba pro fotbalovýho fanouška.

22.01.2014 5 z 5

Francouzský deník Jaromíra Bosáka Francouzský deník Jaromíra Bosáka Jaromír Bosák

Četl jsem téměř všechny deníky, tenhle byl můj první a byl i nejlepší. Spousta vtipných historek.

Fakír Fakír Luděk Brábník

Jak mám knihy o sportovcích rád, tak tahle mě fakt moc nebavila. Taková nemastná, neslaná. Jinak Jirka Holeček je samozřejmě machr!

22.01.2014 3 z 5

Chytám svůj život Chytám svůj život Robert Záruba

Na knížce je vidět, že Robert Záruba je profesionál nejen jako komentátor. Škoda, že se do podobných projektů nepouští častěji.

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Mám je o chlup radši než první kapsu. Jak nemám Čapka chuť číst, tak povídky můžu.

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Příjemné jednoduché oddechové.

A po nás potopa A po nás potopa Pavel Frýbort

Předchozí Malý český bordel ještě šel, tohle je slabší minimálně o jednu hvězdu.

22.01.2014 1 z 5

Malý český bordel Malý český bordel Pavel Frýbort

Je to čtivé, ale na můj vkus trošku přitažené za vlasy.

22.01.2014 2 z 5