Povídky z druhé kapsy

Koupit

Sborník detektivních povídek z pera Karla Čapka patří ke skvostům české moderní prózy a právem náleží do zlatého fondu české literatury. Příběhy s kriminální zápletkou autor povýšil na studie člověčenství, které dokáží vždy překvapit a zaujmout. Náměty povídek jsou natolik originální, že byly mnohokrát použity pro filmové zpracování. Klasická díla Karla Čapka jsou ozdobou každé knihovny! ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161/povidky-z-druhe-kapsy.jpg 4.4854

Kniha Povídky z druhé kapsy

babystar

Mistrné povídky z doby před sto lety plné pochopení pro lidské slabosti.

Hoblinka

Karel Čapek je mistr nad mistry. I po sto letech.
Povídka Čičmani a ptáci je inspirována jeho vlastní zkušeností.

kuky921

Krásné čtení, které neomrzí ani po letech.

RADOST

Mistr českého jazyka. Skvělý pozorovatel. Vtipný vypravěč. V těchto povídkách oslavuje lidskost ve všech jejích podobách.

Jaruš7

Audiokniha, jenž se vemlouvá do srdce, zakotví, dobře usazená silou čistoty a pravdy na život prostý i složitý v ruchu světa.
Citace:" Čisté svědomí je ta nejlepší hygiena."
Povídky, které s utkvělou představou jistého dobra v lidském konání dovedou zaujmout.

harena

Málokdo umí s českým jazykem tak mistrně zacházet, jako pan Čapek. Jeho detektivní povídky jsou plné pochopení pro lidské slabosti a blbosti, plné laskavosti, jemného humoru a radosti ze života. Každý den jsem si ke kávičce přečetla tři až čtyři povídky a těšilo mě, že si je ještě po těch desítkách let pamatuji. Čintamani a ptáci, Příběh sňatkového podvodníka, Telegram a další jsou nezapomenutelné. Ke knížce se člověk může vracet celý život.

palka452

Je geniální...

DancerAnnBooks
04. lednaodpad!

Tohle byl boj (stejně jako u první knihy). Kdybych to nemusela číst jako četbu k maturitě, rozhodně bych ji odložila a nikdy asi ani nedočetla. Zde platí vše, co jsem napsala u prvního dílu. Prostě to není nic pro mě. Hodnotím ji 0/5.