Cesta sněžných ptáků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Velkolepý, zcela moderně psaný román se odehrává v 11. století a provází čtenáře téměř celým tehdejším světem. Francouzský žoldák přijme od anglického šlechtice nabídku, aby se vydal do Konstantinopole zachránit jeho syna, který je tam držen jako rukojmí. Mladý rytíř bude propuštěn výměnou za šest mimořádných dravých ptáků, bílých sokolů. Ze všeho nejdříve Vallon míří se svými společníky do Norska, pak putuje přes Grónsko a Rusko k svému cíli. Na dlouhé cestě ho provází řada výrazných postav, například sokolník se schopností porozumět divokým zvířatům nebo nebývale vzdělaný student lékařství, který s sebou tajně nese dokumenty, jež mají vést k objevení pátého evangelia. Vynikající dobrodružný příběh je napsaný svižně a s fantazií. Skvělý děj dokáže udržet čtenáře v napětí až do poslední stránky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/141039/cesta-sneznych-ptaku-SbY-141039.jpg 4.4389
Série:

Cesta sněžných ptáků (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Hawk Quest (2012)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (113)

Kniha Cesta sněžných ptáků

Přidat komentář
BlackBlade
25. června

Odloženo na neurčito, nedočteno. Nechytl mě styl románu a kromě pár záchvěvů zatím bez akce...

Rawen616
26. května

Parádní road trip středověkou Evropou a kusem Asie. Je fakt, že styl jakým to je psané nemusí každému sednout. On je to totiž takový trochu fantasy dračák/historický dobrodružný seriál. Dračák je to hlavně podle sestavy hlavních hrdinů, to je totiž naprosto klasická parta dobrodruhů, která se časem rozšiřuje či řídne podle situace (drsný šermíř, lučištník s oddaným psem, medik a vědátor, dobrosrdečný silák s obří kuší...) a taky podle hlavní zápletky. Donést něco velmi cenného v daném čase na určené místo aby byl splněn úkol. Prostě klasika.
"Seriál" je to zase kvůli tomu, že je to takové epizodické. Hrdinové cestují a neustále se mění lokace i kultura kterou navštěvují a prakticky všude se dostanou hned do několika průšvihů, ze kterých se jim ale povětšinou podaří se štěstím dostat. Díky tomuhle konceptu se to dobře čte po večerech, jakoby člověk opravdu sledoval dobrodružný seriál. Autor si dal záležet aby neustále přicházel s něčím novým, ať už se to týká prostředí, problémů nebo postav. Celá kniha je takový ranný středověk v kostce s určitou uměleckou licencí:-) Potěšilo i to, že závěr knihy nakonec trochu narušil onu epizodičnost(nové místo-průšvih-zvládli jsme to-další nové místo...) a vyvrbil se trochu jinak než jsem čekal. Ať tak či onak, tu neuvěřitelně namáhavou cestu jsem si ve společnosti hrdinů rád protrpěl.

MartinH
30. dubna

Tohle se hodně povedlo, takových knih jen víc.

pingu1
28. února

Poutavě napsaný historický román se zajímavým námětem. Jen kdyby to bylo trošku kratší .... :-)

Korsika
12. února

Neuvěřitelně strhující příběh. I přes detailně popsané pasáže jak krajiny, tak charakterů postav neztrácí děj na spádu - naopak dokonale ho podtrhuje. Lyndon dokázal vytvořit hlavní postavu Vallona, která je vlastně kladná, i když některá jeho rozhodnutí (minulá i současná) z něho nedělají typického kladného hrdinu. Přesto pro něj i jeho společníky budete chtít dýchat. Bojové akce i dlouhé putování je podáno neskutečně realisticky, až "syrově" - jiné vhodné slovo mě nenapadá. ;)

jitka7655
19.12.2018

Zvláštní kniha, několikrát jsem byla přesvědčena, že ji odložím... ale nedalo mi to. A nakonec jsme velmi ráda, že jsem tak neučinila..

Karborund
24.11.2018

Jak mám rád toto dějinné období a kniha byla určitě hezky napsána, mně prostě nesedla.

Ulrika
29.10.2018

Krásně napsaný dobrodružný román.