Spartakus: Smrtí boj nekončí

Kniha Spartakus: Smrtí boj nekončí

Damato

Gavius, stejně jako Spartakus mě uzemnil , ohromil, přikoval k židli ( třebaže pracovní). Tohle dokáže jen paní Loukotková a její knihy. Její popis tehdejšího života mě pak moc pomohl při hodinách dějepisu na střední škole. Škoda, že se již s paní Loukotkovou nemohu setkat. Moc ráda bych ji za knihy, které mě provází životem, poděkovala.
Spartakus i druhý díl mě uchvátili natolik, že jsem - co si vzpomínám- v 17 letech zapomněla i na tehdy oblíbené diskotéky, kde jsme za doprovodu Kroků a jejich hitů , různorodě poskakovali po parketách a v bílém tričku, riflích s bílým páskem a odrostlou trvalou ( jedna holka jako druhá) se bavili děsně dospěle. A tohle já, kvůli knihám paní Loukotkové naprosto prošvihla , aniž by mně to nějak vysloveně drasticky narušilo duševní rovnováhu.

palka452
06.11.2020

Paní spisovatelka

Luigi1
03.06.2020

Moc krásně popsaný život otroků ale hlavně Spartakův.Stotožňuji se s Natingue,že ten název se na druhý díl nehodí

jana14
11.05.2020

I tomuto druhému dílu Spartaka od paní Jarmily Loukotkové nemohu dát méně než pět hvězd. Nejen za tu vzpomínku...

Kuža007
21.03.2020

Pěkný historický román. Ale bohužel to už není první díl.

Renek
06.02.2019

Stejně jako u "Navzdory básník zpívá" mi trvalo dlouho, než jsem do knihy začetl. Každopádně posledních dvě stě stran jsem přečetl prakticky na jeden zátah. Monumentální román mistrné autorky.

Natique
18.11.2018

Druhý díl je stejně dobře napsaný jako první. Jen mi přijde, že neměl nést název Spartakus II., je to matoucí a člověk očekává pád hlavního hrdiny až na konci druhého dílu. Podtitulek dílu by byl přesnějším názvem, neboť kniha zachycuje dění po Spartakově smrti.

LukyK
21.10.2018

Hodnocení obou dílů: Já mám rád heroické romány a filmy a tohle je jeden z nich, nejedna slza ukápla... A Jarmila Loukotková byla PANÍ spisovatelka historických románů par excellence, výborné počtení!