Spartakus: Smrtí boj nekončí

Smrtí boj nekončí.
Druhá část dvoudílného románu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/5784/spartakus-5784.jpg 4.4136

Spartakus (2.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Motto

Kniha Spartakus: Smrtí boj nekončí

Renek

Stejně jako u "Navzdory básník zpívá" mi trvalo dlouho, než jsem do knihy začetl. Každopádně posledních dvě stě stran jsem přečetl prakticky na jeden zátah. Monumentální román mistrné autorky.

Natique
18.11.2018

Druhý díl je stejně dobře napsaný jako první. Jen mi přijde, že neměl nést název Spartakus II., je to matoucí a člověk očekává pád hlavního hrdiny až na konci druhého dílu. Podtitulek dílu by byl přesnějším názvem, neboť kniha zachycuje dění po Spartakově smrti.

LukyK
21.10.2018

Hodnocení obou dílů: Já mám rád heroické romány a filmy a tohle je jeden z nich, nejedna slza ukápla... A Jarmila Loukotková byla PANÍ spisovatelka historických románů par excellence, výborné počtení!

Pajina68
15.07.2016

Spartakus byla moje "srdcovka". Moc krásné čtení.

Gaara1
26.06.2016

Spartakus je mrtev, mnoho otroků skončilo na kříži a kdo měl štěstí, utekl do hor...
Loukotková nám líčí děj z pohledu otroků ( boj za svobodu ) a z pohledu Říma ( intriky, mocenská postavení, taktiky boje), ale i nehynoucí láska na obou stranách. Dávám pět hvězd.

konicekbily
19.05.2015

Četl jsem oba díly: Před námi boj a Smrtí boj nekončí a nevím, který z nich je lepší.

Ladys
26.09.2014

Spartakus je sice mrtev, ale to neznamená, že není důvod vzít tuto knihu do ruky.
Loukotková byla mistrem jazyka a i zde platí, že se ke knize budu vracet stejně jako k prvnímu dílu

mpb1913
23.01.2014

Smrtí boj nekončí se mi líbil víc než první díl. Určitě stojí za přečtení.

otroctví starověký Řím Spartakus

Jarmila Loukotková