Fotbalová fabrika

Román o britské mládeži z nižších pater společnosti, která svůj životní názor demonstruje přímočarým násilím. Hoši hovoří převážně nevážně, zhusta krajně nespisovně až hrubě, dopřávají si erotická povyražení s lehkovážnými dívkami, opovrhují měšťáckou společností a konzumují nadprůměrné množství alkoholu. Náhradou všech běžných životních radostí a pregnantním vyjádřením "úcty" k člověku je pro ně primitivní násilí, které se nejlépe provozuje v anonymitě davu. Pročež se mládenci stávají "fanoušky" fotbalového klubu, za jehož modrobílé barvy rádi prolijí trochu své rudé krve. Celkem málo originální téma, mapující dnes již známý a mnohokrát vysvětlený sociální fenomén. To, že je autorem člověk s velmi osobní zkušeností, je zajímavé, ale čtenář stále balancuje na tenké hranici mezi upřímnou zpovědí, špatně předstíranou naivitou a chvílemi až úsměvnou - i když rádoby nenápadnou - moralistikou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14927/fotbalova-fabrika-14927.jpg 4.247
Vydáno:, BB art

The Football Factory (2001)

Kniha Fotbalová fabrika

durinka
10.05.2017

"Jakej má smysl sedět celej život doma na židli, civět na fotbal v televizi, když můžeš bejt u toho?"..."Fotbal je důležitější než náboženství!"

n.ezn.amy
16.11.2016

Už vyšlo několik knih zabývající se hooligans či jen obyčejnými fotbalovými fanoušky. Tato kniha je absolutní špička, syrová, prostá, ale skvěle napsaná, protože každý člověk má smysl života jiný a jak se píše v závěru knihy ... mělo tohle všechno smysl? No jasně, že mělo ....

aht
07.02.2016

Geniální záležitost. Absolutně nekorespondující se zdejší anotací. (na knize samotné nic takového nenalezne, není také proč) Kniha perfektně vystihuje jednu subkulturu v konkrétním časovém období. A o co méně popisuje sama sebe o to více popisuje pohled členů na to co je "venku". Co kdo v knize hledá to asi najde, nečekal jsem žádné překvapení, ale dostal jsem ho. A to v podobě propracovaných popisů situací mimo fotbal. Zase jsem se utvrdil o kolik let a o co jsme zpět oproti vyspělému západu. Kniha se velmi dobře čte kvůli tomu že autor přesně ví o čem píše. Nemusel dlouho hledat téma a studovat dostupné překroucené bulvární informace a asi i proto je kniha pro široké spektrum čtenářů. Jediný error u kterého jsem se zasekl je kapitola Nikdyzemě, kdy překladatel zásadně překládal co se nemusí překládat (místopisné názvy) a naopak nechal v angličtině to co se již před vydáním knihy počeštilo (Thomasova mašinka).

Max Brown
20.04.2014

Chtěl bych se zeptat kdy bude kniha v nabídce? Nebo kde jinde se dá koupit díky

mpb1913
22.01.2014

Moje oblíbená, dost sem si u ní zavzpomínal na polovinu devadesátejch let strávenou se Zbrojovkou v Brně za Lužánkama a na ostatních stadionech po celé republice. To byla výborná doba pro fotbalovýho fanouška.

Stinger78
28.03.2013

Pro fandu Chelsea povinnost, ale zde vznikla situace, že se mi film líbil více, než kniha. Po chvilce totiž omrzí šablona ZÁPAS - BITKA - JÍDLO - NĚCO Z TÝDENNÍHO ŽIVOTA - ZÁPAS... Nicméně jako obrázek toho, jak to v této kategorii lidí vypadá, povedené.

fan_tomas
16.10.2012

Bezvadná kniha, která Vás zavede mezi chuligány Anglických klubů. Boje, bitky, násilí.

OldaB
08.04.2012

Geneze fotbalového fanouška Chelsea. A teď nemyslím toho vesele skandujícího, ale toho drsňáka, který se pere v přítmí temných uliček u stadionu. Storkami z fotbalových utkání (plných levného piva a levného sexu) proloženo příběhy těch z druhého břehu, tedy těmi, co nefandí.

Velká Británie skinheads fotbal násilí

John King