Vlčí moře

Vlčí moře https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83342/bmid_vlci-more-wDG-83342.jpg 4 67 12

Oathsworn série

Zrádné moře plné pirátů V druhém dílu Lowovy severské ságy se Orm a jeho vikingové znovu vydávají na moře, tentokrát ale musejí prokázat svou statečnost a bojovnost při plavbě po Středozemním moři hemžícím se piráty. Orm je větrem ošlehaný a zocelený bojem. Stává se proto vůdcem mužů, s nimiž vyplul jako chlapec za bohatstvím. Štěstí jim však nepřeje, Orm přichází o svůj vzácný meč, na jehož jílci jsou vyryty runy, které dokáže rozluštit pouze on. Vydává se proto se svými muži na nebezpečnou výpravu, aby ho získal zpět. Cesta je zavede z Řecka do Jeruzaléma.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , BB art

The Wolf Sea , 2008

PetrPlachký
08.08.2022

Já se musím přiznat, že jsem knihu nedokázal dočíst. Myslím si, že je několik autorů, kteří se snaží kopírovat od Bernarda Cornwella. Projevuje se to přebíráním popisu bitev, myšlenkovými pochody hlavních hrdinů, problémů s náboženstvím apod. Jenže je to opisování neumělé a obhroublé. Při čtení jsem občas nedokázal vnímat děj a najít sympatie k postavám.

Aya81
18.12.2017 3 z 5

Vikingská sága pokračuje tentokrát v prostředí pro Vikingy netypickém... ale dobrodružnosti to nic neubírá. I druhý díl je čtivý a příběh pěkně odsýpá.

Finn69
09.10.2017 3 z 5

Druhý díl zavede Orma a jeho vikinské bratrstvo do Středomoří, dokonce až do Jeruzaléma a na řecké ostrovy. Není to sice taková jízda jako Velrybí cesta, nicméně pořád zaujme a pobaví.
Trošku mi lezl na nervy bratr Jan - to že je někdo kněz, přece neznamená že bude kolem sebe za každým druhým slovem házet nějaký otřepaný latinský citát typu "morituri te salutant" který pak chudák Orm musí překládat :-)

Alvari
20.01.2017 4 z 5

Další dobrodružství členů Přísežného bratrstva, kterému dělá tentokrát společníka neúnavné horko, sucho a prach stepí a pouští v okolí Středozemního moře. Příběh se také více zaobírá střetem různých náboženství a Orm postupně zjišťuje, jak těžký dokáže být náhrdelník jarla, který mu visí kolem krku. I druhý díl se četl celkem příjemně a i když příběh nebyl tolik "akční", jako v díle prvním, určitě nezklamal.

klokan.1905
22.06.2015 4 z 5

Tak druhý díl zavedl Orma a jeho přísežné bratrstvo více na zem... Nečetlo se špatně, za mě 4 hvězdičky a sahám po třetím dílu ;-) Na můj vkus bylo v tisku docela dost překlepů... :-(

jindrich7442
06.05.2015 4 z 5

Hodnocení za celou sérii:
Jednoduchý a čtiví způsob s jakým autor svůj příběh píše přiláká i nenáročné čtenáře a pro náročnější vytvoří skvělé okamžiky k odpočinku. Jednoduché přiblížení života Vikingských válečníků, které nabízí autorovi možnost "se vyřádit" v nejrůznějších zákoutích tehdejšího známého světa. Jedinou výtkou by z mého hlediska mohlo být jen - poněkud přitažené za vlasy - propojení "okultismu a čarodějnictví". K uspokojení těchto znalostí doporučuji mnohem realističtější a detajlnější příběh Thorgilse ze série Vikingové autora Tima Severina. V tomto však nehledejte neutichající napětí z bojů, řinčení mečů a seker o štíty nepřátel.

mpb1913
02.09.2014 4 z 5

Žádný rozdíl mezi druhým a prvním dílem, rozhodně číst popořádku.

hanap
14.06.2014 4 z 5

Vlčí moře si udržuje úroveň Velrybí cesty , nová dobrodružství Orma a přísežného bratrstva na cestě do Jeruzaléma .

Melic
18.05.2014 3 z 5

Druhý díl drží úroveň prvního, líbí se mi, jak Orm postupně přichází do situací, které musel řešit Einar a začíná rozumět, proč se choval tak či onak.

p.a.
07.02.2014 4 z 5

Orm a přísežné bratrstvo podruhé. Nastaly nám změny, někdo zemřel, nový členové se zapojili do bratrstva. Děj se přesunul z Baltu a ruských stepí do Středozemního moře a Svaté země. Znovu dobře čtivé a kniha stále dokáže zaujmout. Hodnocení zůstává, očekávání dalšího dílu též. 80 %.

Heidrekr
06.11.2013 3 z 5

Bohužel žádné zlepšení nepřišlo, ačkoliv je kniha stále čtivá. Děj je vcelku hodně předvídatelný a příjde mi že některé věci se prostě jen neustále dokola opakují jen za trochu jiných okolností.

miskamsk
28.08.2012

Bohužel rozdíl mezi Velrybí cestou a Vlčím mořem je znatelný, jakoby autor psal druhý díl narychlo a není tak kompaktní jako první. Stále to však je kniha, která mě velmi bavila.

Vikingové 10. století Jeruzalém historické romány

Robert Low