Návrat do života

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tato kniha vypovídá o skutečném životním osudu, o skutečném utrpení, lásce, naději, vůli a touze žít, vítězit nad nemocí, soupeři i nad nedůvěrou okolí. Je to otevřená výpověď muže, který poznal, jak tenká je hranice uctíváním slavných a ponížením smrtelně nemocných, jak pofidérní jsou hodnoty jako peníze či sportovní vavříny tváří v tvář smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20705/big_navrat-do-zivota-nwi-20705.jpg 4.373
Žánr:
Literatura světová, Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Triton
Originální název:

It’s not about the bike: my journey back to life, 1999


více info...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Návrat do života

Vesina
16.07.2021

Výborná kniha !! Pro mě rozhodně jedna z nejlepších !! Přečetla jsem ji jedním dechem .... Obdivuji Lance, jak se dokázal se vším tak poprat a vrátit se zpět do sedla !! Sice se to potom všechno tak "nějak" podělalo, jedno vítězství mu nikdo nikdy ale nevezme !! A to to nejdůležitější !! Porazil rakovinu !!

GYROTOURBILLON
03.03.2021

Souhlasím s bookharmony , úžasná kniha si 5 * zaslouží.


jan7760
02.10.2020

Pevna vola a viera mu pomohla nielen vitazit v sportovom zapoleni, ale aj v boji s rakovinou. Je to na cloveku, ako sa k tomu postavi, ked vie, ako to dopadlo s dopingom, ku ktoremu sa vyjadroval s odmietavym postojom v knihe. Inak super...

misa_raw
19.12.2019

úžasná kniha, doporučuji přečíst, stojí za to!

šantal2233
09.06.2019

Trefné! Velice poučné, a současně varovný apel!

ZÓNA
04.11.2018

Fenomén mezi knihami se sportovní tématikou...
Pokažená představa o sportovci, který psal novodobé dějiny cyklistiky?
Z mého pohledu nikoliv. Armstrong byl nejlepší mezi cyklisty, kteří považovali doping za samozřejmost. Cyklistika je krutá a obzvlášť v třítýdenních závodech, kdy tělo dostává zabrat nad rámec představ obyčejného člověka.
Kniha je dobře napsaná, zřejmě je třeba poděkovat Sally Jenkins, protože sám pan Armstrong by zřejmě nic podobného nevytvořil... Ale nepodceňujme... )
Nedělám si žádné růžové představy o novodobých ikonách současné cyklistiky. Ať už se jedná o Frooma, či Sagana. Nehodnotím nikoho z nich jako člověka, ale jako sportovce.
A Armstrong byl, a určitě ještě je, sportovec par excellence. Jeho osud byl krutý, přesto dokázal povstat a porazit všechny okolo sebe.
Jen jednomu nerozumím... A to je otázka, která po přečtení na čtenáře dýchá zcela otevřeně... (Musíte tedy znát pravdu)
Nebál se Armstrong užívat doping v návaznosti na svoji onkologickou minulost? Šokuje mě jeho odvaha a touha být nejlepší... Za každou cenu...
O tomhle by měl vyprávět... Teď, po všech přiznáních...

Martin_Eli
04.03.2018

Výborná kniha, kterou jsem přečetl na jeden zátah. Lance v ní rozebírá zejména svůj boj s rakovinou, svůj život s rodinou a také pochopitelně závody. Z knížky vychází jako pěkně tvrdej parchant, kterej si jde vždy za svým, i když to znamená bejt na ostatní lidi arogantní. Vyjít s ním musí být obtížné, ale co, prostě dokázal vyhrát a určitě to nebylo snadný. Kniha končí prvním vítězstvím na Tour de France. Silný příběh o tom, jak to jeden kluk dotáhnul až na vrchol. Doping nehodnotím, ale ve světle následujících událostí je poměrně vtipné, jak se Armstrong v knize od dopingu distancuje.

Venda32
03.02.2018

Vynikající knížka. Motivující, inspirační. Někdo namítne, že je usvědčený z dopingu. No a? Kdo v té době nebyl, musel být nejlepší mezi "špinavými". Navíc, to nejpodstatnější - kniha není oslavou Armstrongových vítězství...

1