Království na konci cesty

Třetí díl "křižácké trilogie", v němž se Arn vrací roku 1192 ze Svaté země do götlandského kláštera Varnhem a po překonání nových nesnází konečně uzavře sňatek s milovanou a věrnou Cecílií. Vystaví si několik hradů a po téměř dvě desetiletí pomáhá udržovat v Götlandu mír. Nakonec však nové boje o uprázdněný trůn vyvolají válku s Dány, v níž Arn ztratí syna a sám je smrtelně zraněn...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81257/kralovstvi-na-konci-cesty-bM7-81257.jpg 4.342

Křižácká trilogie 3.

Literatura světová
Vydáno, Argo

Riket vid vägens slut, 2000

Kniha Království na konci cesty

Bolomsson
28.05.2019

Poslední díl mě moc nenadchl a naprosto se ztotožnuji s komentářem venda02. Hluchých míst je v tomto závěrečném díle opravdu hodně. Spousta jmen, pořád se jen něco staví, buduje a rozšiřuje. Dějově se to celkem vleče...alespoň ten závěr byl napínavý a mám alespoň matnou představu, jak že to severské Švédsko se třemi korunkami ve znaku a názvem Sverige tenkrát vlastně vzniklo:-).

francouz
30.06.2018

tak to byla opravdu jízda. Napříč ranným středověkem, od severu po jih a zpátky. Musím říci, že to na mě opravdu zapůsobilo. Krásně popsané scenérie, kde jsme byli přítomni u začátků Švédska.
Bylo zde mnoho srovnání s mým oblíbeným autorem Františkem Niedlem, který nasadil do podobné doby na místo zkompromitovaných templářů, dalšího výborného vojáka Johanitu. Ano i Arn viděl jako největší bojovníky své doby templáře a nobo johanity. Taky viděl možnost jak zbohatnout v chovu koní a rozvoji obchodu. Al ehlavně je třeba vycházet ze zajištěné obrany. A to bylo super popsáno, když se rozjela výstavba hradů.
prostě na své si příjdete v každém případě, je to opravdu nádherná jízda, na jejíž konci je sverige....

Boby17
31.05.2018

Výborné zakončení celé série. Arn konečně s Cecilií uzavřou sňatek, byť se to nehodilo do mocenských plánů příbuzných. Arn se do své domoviny vrátil vybaven znalostmi, které mu umožnily zcela pokrokově přeměnit své okolí k obrazu svému. Líbil se mi popis budování rodové moci, hradu nového typu i hospodářské základny Folkungů. Autor mě seznámil s hospodářskými aspekty vydržování vojska i s taktikou raně středověkého válčení. Od knížky jsem se opravdu nemohl odtrhnout. S čistým svědomím dávám pět hvězd a ještě bych i přidal :-)

Vojslava
21.01.2018

S touto sérií se mi těžko loučí - příběh, který už má v závěru grády slušné severské historické ságy, navíc odkazuje k tomu, že přivede na scénu i historicky doloženou osobnost. Čtivost kniha neztratila ani na konci cesty a hrdinové mi budou chybět...

AlenaF
30.05.2017

Ttrilogie je krásné čtení. Doporučuji. Byla jsem nadšená.

debe
03.07.2015

Vůbec jsem nečekala, že mě celá trilogie tak dostane. Poslední díl byl třešničkou na dortu. Opravdu velkolepé dílo!

astroweb
05.05.2014

Dočetl jsem třetí tento díl a musím napsat, že jde skutečně o monumentální dílo, skvělé.

mpb1913
08.04.2014

Opět musím souhlasit s kolegou níže, nejslabší díl celé série. První 2/3 knihy dost o ničem, za trpělivost je čtenář alespoň odměněn vcelku přijatelným vyvrcholením celého příběhu.