motycek motycek komentáře u knih

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Za mě nejslabší díl série. Kniha má skoro 700 stran, ale je třeba mít na paměti, že po celou dobu se střídá pohled 4 postav, po nějakou část pár dalších plus tradiční vernierovy zápisky. Autor nepopisuje zdlouhavé cesty přes kontinent, jako má ve zvyku např. eragon, všude je to samá bitva, ale pozornost se z postav přesunula na pohyby armád a podobně, takže to celé působí dost odtažitě. Lore i počet postav přerostly do obludných rozměrů, ale spousta věcí je nedovysvětlená, jiné věci mají vysvětlení dost obyčejné a slabé. Stal se z toho popis válečné mašinerie a to napětí prvního dílu, kdy jsme fandili Vélinovým kamarádům, že všichni přežijí zkoušky a čekali, co se jim přihodí dál, je pryč. Jediný člověk, kdo něco podobně velkého dokáže ukočírovat tak, aby se v tom postavy úplně neztratily je G. Martin, tady se to bohužel nepovedlo.

29.04.2020 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Pod pojmem Kingova nejděsivější kniha jsem si představoval něco jiného, ale příběh pro mě byl poutavý a čtivý. Neřekl bych, že jsem se při četbě až na pár částí bál, spíš ve mně příběh vyvolal lítost a podobné pocity. Ke konci King výborně vygradoval děj, ale často jsem musel otáčet stránky a podívat se, jak se bude akce dál mít, protože uprostřed napjatých situací autor dost rozvlekle popisuje formality, příkladem jsou třeba cesty na hřbitov. Kontrast počáteční pohádky a finálnho rozuzlení ve mně opravdu vyvolal soucit s postavami, a na Kinga nezanevřu, příběh je přinejmenším poučný, ale na další psychický horor už sílu nemám, zkusím něco víc ve filmovém stylu.
Tahle kniha ve mně rozhodně nechala otisk.

10.10.2014 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Trochu mě zamrzelo že polovinu knížky je hlavní hrdina v takovém stavu v jakém byl ale napsáno to bylo hezky,

22.11.2012 4 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Tahle série se hodně odehrává v různých zemích ale nikde to nebylo tolik znát jako tady. Atmosféra byla úplně odlišná od ostatních dílů, a knížka je konečně pořádně dlouhá. Skvělý díl, který podle mě patří těm lepším.

22.11.2012 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Možná o něco méně bavila než první díl, ale i tak je to pořád velice slušné čtení. Těším se až se mi dostanou do ruku ostatní knihy. Přijde mi, že svět hraničářova učně je jako skutečný. Skandijci z ledové země.... nebudou to švédští vikingové? Doufám že v trojce proběhne mise rychle, a nebudou děje tak dlouho odděleny.

31.07.2012 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Po Eragonovi čteném předtím jsem potřeboval něco, co je jednodušší, menší a právě tak zábavné. Hraničářův učeň to splnil. Děj byl plný odhalení, byl dost zábavný na to aby nenudil a ne příliš zábavný na to, aby vám lezlo na nervy měnění pohledu vyprávění. Přečteno za tři dny, nenalezeno jediné nudné místo - jsem rád že mě čeká ještě 9 skvělých knih.

17.07.2012 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Viděl jsem pouze film a kdybych ho měl shrnout jedním slovem, řekl bych... poučný. SPOILER Knihu bych si rád přečetl. Bylo smutné vidět v titulcích věnování lidem se shodným rokem úmrtí. Vyvolalo to ve mně smutné představy.

22.05.2012

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Čekal jsem hodně, ale v knize jsem se příliš neorientoval. Příběh jsem nepochopil, protože Sapkowski se s vysvětlováním příliš neobtěžuje. To není nic neobvyklého, ale ze svého rozlehlého světa odhalil tolik, že jsem to nestačil pobrat. Doufám že to byla jen oběť za úvod, a další díly to vynahradí. Také mi vadilo, že jedna konverzace je u Zaklínače na pět stran a za chvíli začne nudit.
Přesto jsem na pár místech zjistil, že jsem se s několika postavami sžil a chyběly by mi. Doufám že se přes první díl prokoušu ať se můžu podívat na zbytek.

03.02.2012

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Brown si během stovky stran dokáže vybudovat solidní atmosféru a vzbudit čtenářův zájem i o jiné děj než z pohledu Rachel, místy mě skutečně Gabriela bavila víc. Škoda je, že mě moc nenadchly pasáže zdrhání před Delta Force, a zejména v té poslední jsem se vyloženě nudil, přišla mi dost přeplácaná. Pořád tam něco padalo, kymácelo se a já absolutně ztratil orientaci. Kdo na Rachel a spol skutečně Delta Force nasadil jsem z malé zmínky pochopil sedm stránek před tím, než to Brown odhalil a uvědomil jsem si, že na to vážně sedí nejvíc, autor všechno měnil až do poslední chvíle. Knihu jsem dostal k Vánocům a přečetl od prvního otevření asi za pět dnů. Brown píše pro dospělé, mě je třináct a stejně mě kniha dostala.

07.01.2012 5 z 5

Ideální studna informací pro cvoky do HP jako jsem já. Tuhle knížku nemůžete hodnotit jako sérii HP. O encyklopedii přece taky neřeknete že měla napínavý děj, ale že jste se z ní něco naučili.

04.09.2011

Harry Potter očami kresťana Harry Potter očami kresťana Martin Žitňanský

Jediné pochybnosti o příběhu v mých očích jsou to, jestli se Rowlingová neutopí v moři chvály. Čtu každou knihu o Harrym, dostal se mi do rukou Famfrpál v průběhu věků, bajky barda beedleho, Fantastická zvířata a kdeje najít, a doma mám Filmová kouzla. Přesto myslím, že asi udělám výjimku a tuhle knihu vynechám.

02.08.2011

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Takže ty jsi už na to moc velký a zároveň moc mladý. Letopisy narnie jsou určeny dětem a dospělým, kteří jsou schopni číst mezi řádky. Já jsem zatím to první, ale stačí mi to.
Lewis, protože se nebojí mluvit k vám, vytváří skvělá přirovnání, a jeho styl se trochu podobá Tolkienovu. Ale on píše současně dva příběhy, Tolkien jen jediný, ale hluboký. Tahle kniha je jako u HP (princ dvojí krve) bez cíle, ale to mi ani u jednoho nevadilo, protože byla skvěle poskládaná. Pěkný díl série

31.01.2011 4 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Asi nejslabší díl, ale i tak si ho rád přečtu, protože Lewis na vás sype informace o Kalormenu a pořád působí dojmem že mu nikdy nedojdou, ale zase se v tom neztrácíte. Je to dobrá doplňková četba a nejvíc se tam dozvíte o uspořádání celého světa, Kalormenu a i trochu o Archenlandu který bohužel v knihách není vůbec rozvedený. Všichni mluví tak s tou Kalormenskou trapností, a to vás vtáhne do příběhu. Ale ačkoli je kniha na Narnii trochu nadprůměrně dlouhá, putování mi přijde nejkratší.

31.01.2011 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Pro mě lepší než 1, trojku už si moc nepamatuju. Líbí se mi že se Tolkien oproti prvnímu dílu s prominutím nesere s úvodem, ale akce je hned na začátku. Četl jsem noc a chvíli ve dne, a najednou jsem byl na 100 stranách, nudnější část je Fangorn. Je zvláštní že "vyvrcholení," je v první půlce knihy, doufám že "čtvrtá" kniha nebude nuda ale lepší než skákat od jednomu k druhému jak to někteří autoři dělají.

10.01.2011 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tak jsem tomu konečně přišel na chuť. Zjistil jsem, že kniha plyne přesně podle prostředí, ve kterém se děj odehrává. Starý hvozd (nuda!) jsem četl celý den, jen proto, abych zjistil, proč je tato kniha tam vychvalována. Ale od kapitoly 'U skákavého poníka' jsem se zatajeným dechem čekal, co se příště stane, a četl do jedné do rána! Ve filmu mě dost naštvali, jak z Nazghúlů udělali takový jelita, a jak jich Aragorn všech devět zahnal (Galadriel říkala že by to nedokázala ani ona) mě prostě položilo. A vzhledem k tomu, že tam byl i ten jejich leader, to bylo dost přehnané. Teď jsem v polovině a myslím, že do 3. ledna kdy je mám vrátit, stihnu přečíst ještě dvě věže.

29.12.2010 4 z 5

Harry Potter: Filmová kouzla Harry Potter: Filmová kouzla Brian Sibley

Krásná knížka, je úžasně zpracovaná! Zajímavé zážitky herců, a přípravy filmů. Věděli jste, že kousek scény s famfrpálem, který se připravoval 14 dní, trval na plátně jen dvě vteřiny? Po některých stránkách jsou různé bonusy, jako např. replika pobertova plánku, dopisu který Harrymu přišel o jedenáctých narozeninách nebo průkaz totožnosti na ministerstvu, a ne vyfocené, ale v 3D! Navíc to, že je z roku 2010 znamená, že tam není jako "třešnička na dortu" pár fotek z příprav Fénixova řádu, ale z Relikvií a to druhé části! A to vše není jen výmyslem na kterém by chtěl pan Sibley vydělat prachy (knížka je poměrně drahá, ale oprávněně) protože se na její přípravě podíleli třeba Stuart Craig, David Heyman atd. takže je to vše zakomponováno do filmu.

25.12.2010 5 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Takže jsem se nespletl. S chutí jsem se pustil do křišťálů a dostal jsem přesně to co jsem čekal.
1. Trochu slabší než poselství jednorožců
2. Fantastická knížka
Na rozdíl o prvotiny zde nemá autorka problém vraždit postavy jednu po druhé, což vás nechá na pochybách jestli vám vaše oblíbená postava skutečně neumře a o to je to napínavější, na chvíli jsem si vážně myslel, že jedno dobrodružství končí. Objevuje se tu historie země, kterou celkem poberete, ačkoli jí není málo, ale spisovatelka se ve svém světě mistrně orientuje a všechno má větší význam než se na první pohled zdá, třeba i takový nadpis, ke konci pochopíte. Knihu jsem četl ve dvou fázích - 1. polovina za 5 dnů, pak dlouhá pauza a druhá polovina za 3 noci. Nebyl jsem od začátku vtažen jako u poselství, až od druhé půlky , během které jsem chtěl číst dál ale prostě nebyla energie :-)
Těším se na další knihy, a nemyslím tím jen pokračování.
Misis Burdová opět nezklamala :-)

Eldest Eldest Christopher Paolini

Nebýt otravnýho roranova děje,pro mě 5 hvězd,všechno se to hezky četlo z pohledu eragona

30.11.-0001 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Vytvořit knihu,která mě nudila jen v teirmu a trochu u vardenů,o rozsahu 500 stran je něco víc než sto procent.Vidíte jak safira roste,je to asi nej kniha v oboru sci fi ale pozor,pro mě ne trilogie

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

lol,z paměti vyberu úryvek,přesně to nebude:Posledne domace kino vzal jakysyk čobol.........no něvim něvim jestli mu k čemusyk bude ta zmačkana bedna kteru mu vsteki poskakala ta tlustoprdka co stala za nim