Harry Potter očami kresťana

Harry Potter očami kresťana https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83779/harry-potter-ocami-k-83779.jpg 2 10 7

Harry Potter – sprvu neznáme meno, neskôr „pojem“. Roky bol všade – nielen v kníhkupectvách, kinách alebo hračkárstvach, ale i na školských potrebách všetkého druhu, potravinách, spotrebnom tovare a odevoch. Boli obdobia, keď sa takmer nedalo vyhnúť každodennému stretnutiu s týmto menom. Málokto sa však vyhnúť naozaj chcel. Veď išlo o sympatického chlapca čarodejníka, pútavý príbeh, rozprávku ako každá iná… len ešte úspešnejšiu a lepšie marketingovo podporovanú. Neskôr sa však objavili určité pochybnosti o samom príbehu. Prečo vznikli? Existujú nejaké riziká spojené s touto čarodejníckou sériou? Alebo je to len prílišné nafúknutie problému?... celý text

Literatura naučná

Vydáno: , Don Bosco

Harry Potter očima kresťana , 2011

DarkAvenger
20.07.2021

Na Harryho Pottera by se takto pohlížet nemělo. Myslím negativně od Církve. Nelíbilo se mi že dřív pálili jeho knihy. HP přitom podporuje křesťanské hodnoty a hlavní hrdina se obětoval ve stylu Ježíše
Co víc chtít? Díky moderním fantasy knihám a filmům mají mladí blíže k víře. Ovšem preferují jí vyznávat sami bez c
Církve což schvaluji. Sama to mám stejně.

Misos
31.07.2014 odpad!

Táto kniha má zavádzajúci názov. Skutočný názov by mal byť : Harry Potter - Očami fanatika žijúceho v stredoveku :)
Presne kvôli takýmto ľuďom sa väčšina ľudí odvracia od Boha. Vyznieva to ako keby Cirkev prikazovala ľuďom iba ísť do kostola a naspäť :) A to dáva ateistom iba ďalšiu zámienku, robiť si z nás veriacich srandu :)

Mako123123
28.02.2014 odpad!

Ja som to síce nepísal ale dnes som to našiel a odporúčam prečítať: http://sharksyk.blog.cz/1201/martin-zitnansky-harry-potter-ocami-krestana

lady
18.09.2013 3 z 5

zajímavý pohled z jiného úhlu

Garik
25.01.2013 5 z 5

Martin Žitňanský sa tu venuje fenoménu doby – Harrymu Potterovi. Jeho vplyv na deti, a mladú generáciu vôbec, je nezanedbateľný a nemal by sa podceňovať. Tejto knihe by preto mali zvlášť venovať pozornosť rodičia.
Pre tých, ktorí majú knihy o Potterových dobrodružstvách po ruke, nebude ťažké si Žitňanského tvrdenia overiť. Nielenže uvádza výňatky a osvetľuje kontext v ktorom sú zasadené, ale uvádza aj konkrétne časti a strany, kde sa nachádzajú, takže nie je problém si ich vyhľadať.
Je jasné, že sa mnohí opýtajú, k čomu takáto kniha, veď Potter, to je predsa klasický príbeh Dobra a Zla a teda proste „musí“ byť poučný a výchove prospešný. Otázka však je, čo sa v Rowlingovej knihách podsúva ako Dobro a čo ako Zlo?

sur
01.10.2011

Motycek : Chtěla bych se vyjádřit ke komentaři : Harry Potter je muj nejoblibenější film, mám ho opravdu moc ráda a přesto jsem křesťan,který pravidelně dochazí do určiteho schromáždění lidí a učí se o bohu. Myslím si, že na knížkách o Harry Potterovy jako takovém není nic špatneho, ba naopak je to typický souboj dobra (brumbal,harry,fenixuv řad apod.) proti zlu (voldemort,smrtijedi) a což samotna bible nepojednava o dobru a zlu (Bůh a Satan) a kniha o Harrym nas učí a nabáda , aby sme se rozhodovali proto co je dobre a ne proto co je snadna,což to neni typicka zasada křestanství.Myslim že to ma velikou hloubku a v Brumbalově postavě vidim obrovskou moudrost. Přesto ale doporučuji čtenářce , aby nad touto knihou nezanevřela a zkusila přemyšlet co třeba mělo byt myšlenkou teto nove knihy, pak se muzem rozhodnout zda si ji ještě nekdy přečtem nebo ne :)) a chtela bych se zeptat kde sehnala famfrpal v průběhu veku a fantasticka zvirata a kde je najit , dekuji

motycek
02.08.2011

Jediné pochybnosti o příběhu v mých očích jsou to, jestli se Rowlingová neutopí v moři chvály. Čtu každou knihu o Harrym, dostal se mi do rukou Famfrpál v průběhu věků, bajky barda beedleho, Fantastická zvířata a kdeje najít, a doma mám Filmová kouzla. Přesto myslím, že asi udělám výjimku a tuhle knihu vynechám.

magie Harry Potter morálka vývoj a výchova dětí manipulace (psychologie)

Autorovy knížky

2011  42%Harry Potter očami kresťana