monushka Online monushka komentáře u knih

Zapomnění Zapomnění Cat Patrick

Ačkoliv už svým věkem nezapadám do dob střední školy a první lásky, musím se přiznat, že mě kniha bavila. Zaujalo mě téma, které by však šlo rozvinout více do hloubky a celý příběh tak prodloužit, protože čím rychleji jsem se blížila k závěru, tím více se mi to zdálo zbytečně uspěchané.

07.06.2020 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Obdivuji Trisinu odvahu! A hned musím rozečíst Alianci. Tato série je celkem návyková.

02.06.2020 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Neřadím se mezi čtenáře dystopií, ale když viděla ukázku filmové verze, která mě nadchla na první pohled, hned jsem sáhla po knize. A musím říct: "Páni!" Divergence mě nadchla tak, že jsem po jejím dočtení začala hned s druhým dílem.

28.05.2020 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Bravurně napsaný příběh, který je vystavený na vícero dějových linií. Ačkoliv mám problém se zapamatováním si severských jmen, u Hypnotizéra jsem problém neměla. Navíc knihu nešlo odložit, otáčela jsem stránku za stránkou.

20.05.2020 5 z 5

Láska v Provence Láska v Provence Constance Leisure

Milý příběh, ve kterém máme možnost sledovat životy obyvatel dvou vesniček během několika let.

07.05.2020 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Příběh, nad kterým jsem musela neustále přemýšlet i když jsem právě nečetla. Po celou dobu jsem byla udržována v napětí a ke konci mi ukápla i slza.

27.04.2020 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Takovýto příběh jsem četla poprvé. Velmi se mi zalíbilo propojení světa duchů a detektivky. Jsem zvědavá na další díly této série.

04.04.2020 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Boží, i když hodně emotivní příběh.

27.03.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Do poloviny mě kniha spíše nudila a kdybych se nesnažila každou knihu dočíst, nejspíše bych jí i odložila. Ke konci se ale příběh strhl a já se nemohla odtrhnout. Závěr byl velmi povedený.

18.03.2020 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jednalo se o mé druhé setkání s autorem. Kniha se mi četla dobře, ale co mi vadilo - postava detektiva alkoholika. Přesto si chci přečíst celou tuto detektivní sérii, protože věřím, že s každým dalším příběhem bude Harryho problém menší.

29.02.2020 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nádherná kniha, jejíž příběh mi rval srdce na kusy. Hodně emotivní literární zážitek.

13.02.2020 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Rozsahově útlejší kniha, svým příběhem však nepochopitelná a děsivá. Každá taková mě pokaždé úplně rozdrtí na malé kousíčky, ale je třeba na tuto hrůznou minulost nikdy nezapomenout.

01.02.2020 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Playground je první knihou, kterou jsem od této švédské autorské dvojice četla a musím říct, že to byla pecka. Četla jsem jako divá a vůbec mi nešlo přestat. Po dlouhé době si mi stalo, že jsem přemýšlela nad příběhem, i když jsem momentálně nemohla číst. Moc se těším, až sáhnu po jejich detektivní sérii.

16.01.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný příběh.

10.01.2020 5 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Chuck Palahniuk

Mé seznámení s autorem, jehož forma vyprávění je bravurní. Smékám před jeho darem nezamotat se ve svém vlastním vyprávění, protože díky tomu jsem ani já neztratila nit a čtení si užila.

09.11.2019 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Sto stran po rozečtení knihy jsem myslela, že jí odložím nedočtenou, jak jsem pořád čekala na "něco" a ono to stále nepřicházelo. Ale když jsem se poté konečně dočkala, nemohla jsem se od čtení až do konce odtrhnout.

06.11.2019 4 z 5

To jsme byli my To jsme byli my Golnaz Hashemzadeh Bonde

Příběh mě tak pohltil, že jsem knihu přečetla během pár hodin. Mapování uběhnutého života, když přichází konec a naděje v to, že člověk vydrží do okamžiku, do kterého si přeje vydržet. Velmi emotivní kniha a citlivé téma.

27.10.2019 5 z 5

Loutkář z Krakova Loutkář z Krakova R. M. Romero

Příběh o hrůzné době napsaný pohádkovou, čistou formou. Dospělý čtenář však za touto alegorií vidí utrpení a hrůzy, které s sebou druhá světová válka přinesla. Pokud vyhledáváte knihy s touto tematikou, Loutkář z Krakova by neměl uniknout vaší pozornosti.

27.10.2019 5 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Roztomilá kniha, u níž jsem se culila jako čerstvě zamilovaná. Ano, děj je sice předvídatelný, ale chtěla jsem při nastupujícím podzimu nějakou romantiku, a tou Láska jako z filmu rozhodně je.

19.10.2019 4 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Pokaždé, když mám čtecí "krizi", sáhnu po knize od Fitzeka. Jeho knihy udržují čtenáře po celou dobu čtení v napětí a nedovolí pustit knihu z rukou dříve, než po přečtení poslední stránky. Stejně tak tomu bylo i v případě Balíčku, který mi opět navrátil čtecí elán

13.10.2019 5 z 5