Zapomnění

Zapomnění https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138190/zapomneni-138190.jpg 4 130 35

Jmenuji se London Laneová. Až na pár týpků si o mně všichni myslí, že jsem normální, obyčejná holka. Moc o sobě nemluvím a pečlivě se schovávám za svou masku. Lidi by totiž asi stěží pochopili, že si nevzpomínám na nic, co se kdy v minulosti stalo. Zato ale znám budoucnost – svoji i všech okolo mě. Od té doby, co znám Lukea, lépe řečeno – co se s ním každý den znovu seznamuju –, vidím ve svých vizích pohřeb. Jenže nedokážu zjistit, kdo umřel. A mám strach, aby to nějak nesouviselo s Lukem. Každé ráno v 4:33 se Londonin mozek restartuje a všechny její vzpomínky na uplynulých 24 hodin nenávratně zmizí. Hrdinka si proto den co den píše poznámky, aby např. věděla, co měla včera na sobě, co se stalo, co probírali ve škole. Občas se jí taky náramně hodí, že může využít svoje znalosti o budoucnosti. Zkrátka: London si události pamatuje tak dlouho, dokud se nestanou... A jediný, koho ve svých budoucích vzpomínkách nevidí, je její kluk Luke.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Forgotten , 2011

dee101
13.07.2022 2 z 5

Kniha mě zaujala námětem a obálkou v Levných Knihách, tak jsem si jí hodila do košíku. Nicméně mohu s jistotou říct, že mi nezůstane v paměti. Ani mi nevadí, že nejsem cílová skupina, ráda si sem tam přečtu nějaký ten Young adult románek k odreagování, tady je ale spíš problém dějový. Zápletka měla potenciál, který ale zůstal nevyužitý. Pro mě tedy v komplexním měřítku kniha o ničem.

Karina_
27.04.2022 3 z 5

Knihu jsem četla na dvakrát, z nějakého nepochopitelného důvodů jsem ji odložila, ale děj byl pěkný, zajímavý, ztráta paměti díky traumatu je super nápad, ovšem jak už to někdo psal, konec zbytečně ustřižený, mohlo tam být víc věci o vyšetřování, jak to s kým dopadlo atd..

Báryčtení
26.03.2022 4 z 5

Kniha mi dlouho ležela doma, jsem ráda, že jsem si ji konečně přečetla. Je to milé, oddechové. A doporučuji u toho raději moc nepřemýšlet.

Áža707
10.11.2021 4 z 5

Nevěděla jsem, co mám od příběhu čekat, ale podle anotace příběh zněl velmi zajímavě.

Musím říct, že se četl velice dobře a vůbec jsem netušila, kam děj směřuje a co z toho vlastně na konci bude. Myšlenka a námět byly doopravdy skvělé, akorát to zpracování mělo své chyby.

London si pamatuje to, co se kdy stane v budoucnosti, ale vzpomínky, co prožila, tak v 4:33 zapomene. Pomocí podrobných poznámek se snaží žít normální život a navštěvovat školu. Vše se změní v momentě, kdy se pozná s Lukem, klukem kterého nevidí ve své budoucnosti a stejným okamžikem začíná mít sny o pohřbu, který netuší, komu patří.

Líbilo se mi, jak postupně odhalovala tajemství okolo své postavy i Luka samotného. I myšlenka toho, že není jednoduché žít s tím, že víte, co se stane. Příběh se skládal jako puzzle dohromady a občas se vyskytly nějaké velmi zajímavé zvraty i myšlenky. Do třičtvrtě knihy jsem si myslela, že budu hodnotit 5/5 a pak přišlo to velký ALE.

Nadchlo mě, kam to došlo, ale najednou to bylo takové hrc prc a konec. Čekala jsem, že to bude více rozvinuté, že se dozvíme něco víc z vyšetřován. Nemám nic proti šťastným koncům, ale tenhle mohl být víc propracovaný a promyšlený. Bohužel to na mě působilo stylem, že autorka už nevěděla, jak by s knihou pokračovala a vzala to nejjednodušším řešením, které šlo. Detail o tom, že se měnily vlasy hlavní hrdinky jsem byla ochotná pominout, ale ten konec vážně ne.

Pozitivní na celém příběhu bylo, že London postupně přišla na to, že není jasná budoucnost a někdy i malými kroky, mohla ji změnit.

Rozhodně tím, nechci říct, že by kniha byla špatná, mohu ji doporučit, protože obsahuje krásné momenty a myšlenky. Bohužel nedosáhla na plné hodnocení, protože něco mi tam chybělo.

⭐ 4/5

nela3812
19.09.2021 2 z 5

Námět knihy vypadal zajímavě a těšila jsem se na akční zpracování protknuté mnoha zvraty právě proto, že hlavní hrdinka zná budoucnost. Přeci jen kniha slibuje fantasy příběh a anotace zajímavou zápletku se smrtí. Bohužel se po většinu času jednalo o poměrně nezajímavý příběh. Jediné co příběh, z mého pohledu, zachraňovalo, byla postava Lukea. On do příběhu vnesl krásnou romantickou linku. Jako čtenář jsem měla možnost pokochat se krásnými nápady na rande a věřím, že pro mnoho z nás by to byl kluk snů.

Nejzajímavější část příběhu se nacházela asi na posledních 50 stranách a byla podle mě velmi rychle utnuta. Škoda že se tímto směrem nevydala autorka od samého počátku a více nevyužila schopnosti, kterými London obdarovala. Konec příběhu byl zajímavě ukončený, nicméně po tom všem trochu předvídatelný.

Celkově se mi příběh zdál nedotažený. Ačkoliv jsem ho přečetla velmi rychle a čivost se mu nedá upřít, nenašla jsem nic, čím bych si příběh ještě dlouho po dočtení uchovala v paměti. Neurazí, nenadchne. A proto hodnotím 2,5/5.

Reniee
07.07.2021 3 z 5

Napřed jsem nechápala, pak byl děj takový neutrální, pak se z romantického příběhu stalo krimi ..a pak to najednou skončilo. Jako celkově docela pěkné, ale začátek táhlý a když to začalo být zajímavý, tak to rychle skončilo.

Magrata15
19.09.2020 4 z 5

Stejně jako pisatelky přede mnou - na tuto knihu nemám správný věk, takže popis pubertální lásky mě trošku míjel, ale jinak supr fantasy příběh, zajímavý námět a dokonce i detektivní zápletka. Dobře napsané, krátké kapitoly, napínavé, čtivé, musím uznat, že mě to bavilo.

monushka
07.06.2020 3 z 5

Ačkoliv už svým věkem nezapadám do dob střední školy a první lásky, musím se přiznat, že mě kniha bavila. Zaujalo mě téma, které by však šlo rozvinout více do hloubky a celý příběh tak prodloužit, protože čím rychleji jsem se blížila k závěru, tím více se mi to zdálo zbytečně uspěchané.

Ivajda
24.10.2019 1 z 5

Špatně zvolená k mému věku 35 let. Prostředí střední školy a neustále zamilovávání do dokonalého kluka uz pro mě není. Věřím, že by mladší slečny mohla bavit.

lucie2952
08.08.2019 4 z 5

Sice už nejsem věková kategorie, ale i tak mě kniha bavila. Kapitoly jsou krátké, takže mě to nutilo číst dál. Autorka má podobný styl psaní jako moje oblíbená autorka Collen Hoover.

elinka0101
12.02.2019 4 z 5

Kniha se dobře čte díky ději, který rychle ubíhá a krátkým kapitolám, které nutí číst dál.

janelka2
26.01.2019 3 z 5

Tak nějak nevím jak hodnotit. Knihu tady všichni vychvalují až do nebes je v červených číslech. Jako v podstatě se mi také líbila a celkem dobře se četla. Ale něco mi tam chybělo a nedávalo smysl. Nelituji že jsem knihu přečetla ale myslím že se s příběhem dala pracovat lépe. Takže neváhejte a přečtěte a názor si udělejte vlastní.

Lil30
09.12.2018 4 z 5

Raději jsem neměla žádná očekávání, ale kniha mě velice mile překvapila. Dokonce se v ní objevila nečekaná zápletka. Ale trochu mě zklamal konec, který byl hodně useknutý.

petuzla5591
08.11.2018 5 z 5

Nečekala jsem to, ale byla to pecka.

dom.ini
09.10.2018 5 z 5

Za mě rozhodně velké překvapení. Nic velkého jsem od knížy neočekávala, ale dostala jsem poutavou a příjemnou knížku s mírnou dávkou napětí a trochou tajemství i lásky, od které jsem se nemohla odtrhnout. Jako odpočinkovou knížku určitě doporučuji.

elisa194
19.04.2018 4 z 5

Příjemná oddychovka, od knihy jsem nic neočekávala a příjemne me překvapila. Čte se sama, děj ma zvrat a člověk ceka jak to nakonec dopadne. Konec mohl byt ale trochu vic rozepsany, zbytecne je useknuty

bookcase
06.09.2016 4 z 5

Zajímavé téma, možná by si zasloužilo víc zpracovat do hloubky.

Jass
23.02.2016 3 z 5

Vlastně docela příjemné překvapení. Mělo to dost much - ale nějak necítím potřebu je rozebírat. Všechno to bylo (celkem) dobré až po matčino vysvětlení co se stalo s jejím bratrem - na to jsem koukala a říkala si "No to si ze mě děláš srandu". Až do do tohoto okamžiku to byl prostě jen romantický příběh... Pak už tam věcí, které šly z kopce bylo víc...

martinasudová
23.12.2015 4 z 5

Zajímavá, odpočinková knížka se šťastným koncem.

sarinkapusinka
24.07.2015 4 z 5

Knihu jsem přečetla za jediný den :) moc se mi líbila, je oddechová a má jednoduchý děj :) opravdu skvělé letní čtení ;) doporučuji

Autorovy knížky

Cat Patrick