misa.novakova misa.novakova komentáře u knih

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Toto byla síla. Knihu jsem zhltla za jeden víkend a hodně donutí přemýšlet. Jsem moc ráda, že někdo toto téma takto zajímavě zpracoval.

05.05.2024 5 z 5

Skvělá čtivá knížka. Určitě doporučuji.

25.03.2024 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Je to jedna z těch knížek, kterou nebudete chtít odložit než se dozvíte, jak příběh dopadne. Myslím, že nad ní budu ještě dlouho přemýšlet.

26.12.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tváří se jako jednoduchá romantika, nad kterou člověk nemusí přemýšlet, ale opak je pravdou. Jemně a čtivě zpracovává velice náročné téma.

04.09.2023 5 z 5

Skutečný příběh napsaný velmi čtivé, doplněný o fakta a fotografie. Je to jedna z těch knížek, nad kterou musíte ještě dlouho přemýšlet.

19.08.2023 5 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Byla jsem překvapená, jak hezká knížka to je, doporučuji.

12.08.2023 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Podle recenzí jsem čekala asi více. Kniha je milá, člověk ji přečte rychle, ale mám pocit, že si za chvíli nebudu ani pamatovat, ze jsem ji četla. Příběh působil spíše jako popis než hlubší myšlenka, která mi tam scházela.

06.08.2023 3 z 5

Líbáš jako Bůh Líbáš jako Bůh Marie Poledňáková

Oddychovka na léto dobré, ale znám i vtipnější knížky. Přečteno kvůli čtenářské výzvě.

14.07.2023 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Čteno kvůli čtenářské výzvě. A i když mám film moc ráda a viděla jsem několikrát, i tak jsem byla překvapená. Krásná knížka

04.06.2023 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Oddychovka, která neurazi, ale ani nenadchne

04.06.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Příběh je opravdu hodně silný a mrazivý. Ale díky autorky čtivému stylu psaní nebudete chtít knihu odložit, ale musíte přečíst jedním dech. Doporučuji.

29.04.2023

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Knížka, kterou jsem četla podruhé a vždy krásná. Donutí člověka přemýšlet

23.03.2023 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Krásná pohodová romantická knížka. Moc se mi líbily popisy krajiny i jídla nebo čajové rituály. Sálá z ní klid a moc hezky se čte.

16.03.2023 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Začátek byl hodně zdlouhavý, ale přibližně od půlky se knížka četla sama.

11.03.2023 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Určitě stojí za to si tuto knížku přečíst. Doporučuji

21.02.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Možná jsem od této knihy měla jen větší očekávání, ale nebyla tak ctiva a nevtahla tolik do děje jako jiné. Je to taková ta oddychovka, kterou je možné přečíst rychle, ale později už si člověk možná nevybavi o čem přesně byla

05.02.2023 3 z 5

Pro milovníka Přátel úžasná kniha, kterou rozhodně doporučuji přečíst. Velmi detailně popsané pocity a myšlenky závislého člověka

06.01.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná a dojemná knížka podle skutečné události

30.12.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Krásná dojemná kniha napsaná velice citlivě a hezky

21.12.2022 5 z 5

Vtipná kniha, která se velmi dobře čte a dokáže člověka namotivovat, aby vyzkoušel podobný přechod

21.11.2022 5 z 5