Miro67 Miro67 komentáře u knih

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

Tkaničky na obálce knihy jasně vystihují celý děj. V jednom svazku spoután nabubřelý sobecký otec, matka sebeobětující se a později celoživotně ukřivděná. Děti vyrůstajíci v této zhoubné atmosféře, neschopné vytvořit funkční vztah k rodičům, sourozenci či později k novému partnerovi. A přesto každý z nás se v určitých pasážích sám najde, což nás donutí se zamyslet i sám nad sebou.

14.01.2020 4 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Zpočátku se děj trochu vlekl, ale později nabral spád a závěr překvápko. Hvězdičku ubírám za zbyetčné přehánění situace a počtu obětí z válečných zón, kde je situace i bez toho dostatečně zlá.

11.01.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Šla nalevo. Přežila. Ale přesto neměla vyhráno. Tíživé vzpomínky i pocity viny, že ona byla příčinou smrti blízkých udělaly z Hany šestadvacetiletou stařenu, tu černou vránu v poválečném městečku. Snad jen láska sestry a později neteře je schopna jí dát alespoň občas zapomenout.
Peklo, kterým si přeživší prošli, není možno nikdy zapomenout a ani my bychom neměli.

30.12.2019 5 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Romantické předvánoční čtení. Jednotlivé příběhy se prolínají, postavy se setkávají a všechny spojují šaty, díky nimž " v sobě dívky poprvé vidí ženy, v nichž se ženy točí před zrcadlem jak mladé dívky a díky nimž lezou mužům oči z důlků".

30.12.2019 5 z 5

Vánoční dárek Vánoční dárek Jana Javorská

Slohová úloha na téma Vánoce pro žáky páté třídy.

20.12.2019 1 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Budete se smát, budete plakat. Veselé i smutné jako život sám.

18.12.2019 4 z 5

Dřevěná panenka Dřevěná panenka James Hazel

Napínavé, zápletka dobře promyšlená. Psáno velmi čtivě. Ale v ději je prozrazen pachatel prvé autorovy knihy. Takže nevím nevím jestli ji stojí za to číst.

13.12.2019 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Pokud hledáte knihu napínavou a plnou překvapivých zvratů, určitě sáhněte po Matčině hře.

24.11.2019 5 z 5

Klíč k Rebece Klíč k Rebece Ken Follett

Špionážní příběh založený na skutečných událostech 2. světové války. I proto má čtenář jednodušší, kterému hlavnímu hrdinovi držet palce. Zajímavý je pohled z hlediska Egypťanů, kteří pro nenávist k Britům byli ochotni pomáhat Němcům. Dnes víme,že by se z bláta dostali ne do louže, ale rovnou do pekla.

21.09.2019 4 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Ženy a dívky se jmény květin, ve skutečnosti "ostré břitvy, které se nemohou poměřovat standartem obyčejných žen". Nádherný příběh, podložený skutečnými událostmi, vyprávěný poutavě a s citem, od kterého se do poslední stránky neodtrhnete a jehož ozvěny ve vás zůstanou i dlouho poté, co knihu s povzdechem AAAACH zavřete.

01.09.2019 5 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Tolik neštěstí na jednu rodinu. Vždy, když už to vypadá, že se nic horšího stát nemůže, přidá autorka další pohromu. A Sára??? Potvora nebo oběť? Po dočtení určitě budu spokojenější se svým obyčejným životem.

21.08.2019 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Detektivní příběh 1. velmi napínavý, 2. šokující krutostí některých lidí (?), 3. smutný z pohledu dětí, které v systému nevyhovující rodiče-dětské domovy-pěstouni vyrůstají bez šance poznat domov,lásku a něhu. Jak ji pak mohou oplácet?

18.03.2019 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Na téma domácího násilí bylo napsáno již mnoho knih, tato se ale něčím liší. Způsoby týrání, hlavně psychického, jsou v příběhu jen naznačeny. Větší důraz je kladen na vnější projevy, jak manželky, tak dítěte. Zamlklost, nedostatek sebevědomí, absence přátel, ustrašenost. Pokud je okolí bude schopno včas rozpoznat, bude moci nabídnou týraným pomocnou ruku.

02.03.2019 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Lidská krutost, je bez hranic, zvlášt když je poháněna touhou po zisku! A to jak ve vztahu ke zvířatům, tak k lidem. I když je příběh smyšlený, myslím, že vystihl situaci v cirkusech hodnověrně.

21.02.2019 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Rodina, kde má každý svého kostlivce ve skříni. Příběh strhující, plný zvratů, bohužel však ne překvapivých. Autorka, jako by nedokázala udržet tajemství či chtěla uspokojit ego čtenáře " já jsem na to přišel dříve sám ", protože každý nový obrat v ději předem značně napověděla. Proto ubírám hvězdičku.

29.01.2019 4 z 5

Odvrácená strana konce Odvrácená strana konce Michael Connelly

V akci koupená pětihvězdičková kniha. Napínavá od začátku do konce. Detektiv řeší dva případy souběžně a jeho vzpomínky na válku ve Vietnamu z pohledu obyčejného vojína dávají knize ještě další rozměr.

24.01.2019 5 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Silvestrovské náhodné setkání tří žen, každá z nich je zaskočena nečekaným osudovým kotrmelcem. Jedna druhé nabídne pomocnou ruku a společně se pokusí katastrofy porazit. Milý příběh, který každá z nás na rozjezd nového roku přivítá.
"Kráčej za svým štěstím a vesmír ti otevře dveře tam, kde, kdysi byly jen zdi."

17.01.2019 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Malá komunita na ostrovním výběžku, stará i nová tajemství, propletené vztahy, láska, žárlivost.Koktejl zaručující napětí do poslední stránky.

15.01.2019 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Příběh by byl velmi smutný, kdyby se jednalo o fikci. Ale protože je podložen skutečnými událostmi, je mrazivý. Děti jako zboží. A díky rozsáhlé síti pomahačů, kteří zajišťovali trvalý přísun, nebylo nutno o toto "zboží" nijak zvlášť pečovat.Otřesné i proto, že vše organizovala žena (?) a navíc podporovaná a oceňována společností za záslužnou činnost.

09.01.2019 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Za mě 5 hvězdiček. Ač je tento příběh fiktivní, přesto pro mnoho žen, žijícím s psychopatem, až velmi skutečný. Daphne, taková tichá voda, byla mnohem chytřejší, než Amber a nafoukaný egoista Jacson předpokládali. Amber nedostala, co chtěla, ale co si zasloužila. A i Jacson pocítil sílu božích mlýnů.

28.12.2018 5 z 5