Prokletá krev

V domku na samotě v lesích v Toskánsku objeví houbař tělo zavražděné ženy. Sarah, původem Němka, manželka majitele tratorie Romana, leží na své posteli s podříznutým hrdlem. Tato brutální vražda je ale jen začátkem pro vyvrcholení událostí, které začaly před mnoha lety v Německu. Nyní se vracejí, aby plnou silou udeřily na všechny členy rodiny a posléze celou tragédii dovedly do hořkého konce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/352992/prokleta-krev-54o-352992.jpg 4.2105
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Hexenkind (2007)

Kniha Prokletá krev

Anténa1991
předevčírem

Ježíš, tak takhle dobře se mi kniha dlouho nečetla. A to jsem se do ní docela nutila. Podle obálky (ano, vím.. Nesuď knihu podle obalu) a anotace jsem čekala něco úplně, ale úplně jiného! Ale bylo to opravdu milé překvapení. Sice od půlky tušíte, kdo je vrah, ale tato kniha není klasická detektivka, takže vám to ani nevadí a spíš vás ženě touha zjistit, co ještě šíleného se přihodí v životě postav okolo. Fakt bomba. Must have kniha, fakt jo.
Jen podotýkám, připravte si k četbě hoooooodne vína a kávy :-)..

SilvieSisinka

Kniha mě mile překvapila. Hltala jsem ji od začátku až do konce. Zápletka skvělá. Konec mě stval... Zde by bylo skvělé pokračování.

JessieEx

Tak tohle byla síla! Po knize jsem sáhla čistě náhodou, protože mě zaujala obálka. Až po jejím otevření jsem zjistila, že se odehrává v Toskánsku, blízko místa kam brzy jedu na dovolenou, a byla jsem na knížku fakt natěšená.
Bohužel jsem měla problém se zpočátku začíst. Ale pak se to rozjelo a já jsem hltala každé slovo, i tak jsem ale příběh četla navícekrát, protože to byla poměrně náročná a dlouhá četba.
Za to neskutečně temná, hluboká a napínavá. Něco takového jsem asi ještě nikdy nečetla. Když jsem se prokousala počátečním příběhem Sarah v Německu, nabraly věci rychlý spád a bylo jasné, že v téhle rodině není všechno ok. Nazvala bych to spíš Zkažená krev. Několikrát jsem musela při čtení vykřiknout "notyvole!" a jednou dokonce "notyvolefuj!", kdo četl, pochopí.
S autorkou jsem se tímto setkala poprvé a moc ji chválím nejen za úžasně originální a "jiný" nápad ale i za povedené dialogy a skvěle a realisticky vykreslenou psychologii postav.
Sarah mi bylo nakonec i líto, ačkoliv ona byla původcem toho všeho zla, i když to tak rozhodně nezamýšlela. Docela ráda bych četla pohled na celý příběh jejíma očima, jenže to jaksi není možné, když zemřela hned na začátku knížky... Romano byl snad jediná, (pro mě) pozitivní postava celého příběhu, ale štvalo mě, jak se zachoval na konci.
Fakt doporučuji, není to (klasická) detektivka, ani thriller, spíš solidní psycho, trošičku mysteriózní, alespoň tak to na mě působilo :)

jprst

Se sebezapřením jsem to dočetl, nenechávám totiž ani špatné knihy nedočtené, ze slušnosti k autorce jedna hvězda, kterou si ale její kniha spíše nezaslouží. Pokud jsou i další knihy této autorky podobné této, tak se jim určitě vyhnu.

knihomolkadorfa

První půlka knihy mě moc nezaujala, ale čím déle jsem četla, tím obsah nabíral větší a větší grády. Děsivé na tomto příběhu ovšem je, že se úplně klidně může stát i ve skutečnosti. Zajímal by mě další osud Ediho.

vera4669

Na začátku jsem měla problém se začíst, ale pak to byla jízda až jsem nechápala co jsem vlastně dočetla. Stojí určitě za přečtení

Janule809

Teda to byla jízda.. opravdu velmi čtivé, příběh velice pohlcujici

ZimníLidé

Tahle kniha mě ohromila.Zatím pro mě nejlepší kniha co jsem četla.

Toskánsko

Sabine Thiesler