Miro67 Miro67 komentáře u knih

Sucho Sucho Jane Harper

Pro autorovu prvotinu je nejdůležitější napsat skvělý začátek knihy, který budou knihkupci představovat jako ukázku z knihy, čímž si zajistí velký zájem a odbyt v předprodeji. Knihu Sucho bych tedy hodnotila jako na: super rozjezd, nemastný neslaný prostředek a překvapivý a strhující závěr. Ale zaslouží si více než 3 hvězdičky.

30.04.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

I když bych tuto detektivku určitě nenavrhla na knihu roku, 4 hvězdičky si zaslouží. Je napsaná čtivě, nechybí ji napětí. Od počátku brojí proti spravedlnosti určované společenským žebříčkem. A vyšetřovatelský postup Eriky je asi opravdu možný jen v knize. Být jejím šéfem, raději odejdu do předčasného důchodu.

24.04.2017 4 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Velmi dobře napsaná detektivka, bez drastických scén. Od začátku až dokonce drží čtenáře v napětí.Vždy, když už to vypadá, že pachatel je jasný, zase se objeví skutečnosti, které ukazují na někoho jiného. Stoprocentně doporučuji k přečtení.

02.04.2017 5 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Příběhů na stejné téma bylo už napsáno mnoho, přesto se tento výrazně liší. Děj nepřekvapí, ale vypravěčské umění spisovatelky ano.Je úžasné, milé a nedovolí čtenáři pustit knihu z rukou. A určitě při psaní nepoužívala inkoust, ale parfém.

27.03.2017 4 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Kvalitní červená knihovna

19.02.2017 3 z 5

Takto som mohla žiť Takto som mohla žiť Kristin Harmel

"...v životě je vždy za co děkovat." A to se nám Kristin snaží svou knihou říci. Děj knihy plyne tak zdánlivě nepřekvapivě, díky čemu konec zcela vyžene dech a vžene slzy do očí. Ale především celá kniha nás na každé stránce přesvědčuje, abychom se na chvilku zastavili, vzpomněli si na své sny,bojovali za ně a zárověň projevili vděk za to, co již máme, jakkoli se nám to v dané chvíli může zdát nedůležité nebo dokonce špatné.

18.01.2017 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Milá a pohodová kniha, originální nápad propojení tří povídek. Nejlépe hodnotím povídku Maureen Johnson. Povídka Johna Greena je jako všechny jeho knihy lehce a vtipně napsaná, jen by již mohl opustit svůj častý scénář - klučičí parta s nevšední holkou.

15.01.2017 3 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Hezky napsaná kniha o ničem.

30.11.2016 2 z 5

Spousta podnětů k zamyšlení zabalených jako pohádka pro dospělé. Nelze si při ní nevzpomenout na našeho Dařbujána. Chvilkami se člověk pousmívá nebo směje, pak jen zalapá po dechu, když Martin dostane k narozkám chorvatskou panenku. A nebo obdivuje postoj paní Baranské. Bibi je určitě nejmilejší postavičkou a Thanatos je jednoduše cool.

13.11.2016 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Dvojí život zcela určitě navrhnu na Knihu roku.Je psána způsobem, který mne okamžitě vtáhl do dějě.Celým příběhem se jako nit táhne přátelství tří žen,a přestože je vystaveno těžkým zkouškám, vydrží.

08.11.2016 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Skvělý nápad a na prvotinu velmi dobře zpracovaný příběh. Carolina byla typická tichá voda,která břehy mele. Konec jsem si představovala trochu jinak, ale přesto dávám pět hvězdiček.

30.10.2016 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

I když autorka patří k mým nejoblíbenějším, tentokrát to jaksi nebylo ono. Jen tři hvězdičky jsem udělila hlavně kvůli konci, který byl jaksi nemastný neslaný. Zcela pokazil dojem z jinak docela hezké knihy.

27.10.2016 3 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Oddechová kniha, jednoduhý děj, žádná velká překvapení, zkrátka příběh ze života. Jen mne trochu zarážela Mariina pracovní doba - bezdětná, později dokonce bez manžela a nesloužila odpolední, noční a prakticky ani víkendy?

10.09.2016 2 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Zbytečně moc dlouhá kniha,rozuzlení nebylo nakonec tak tajemné, jak bylo napovězeno. A všechny tři sestry si zaslouží vlastně jen politování. Díky despotickému otci zahodily celý svůj život.

07.09.2016 3 z 5

Nemůžeš mě milovat Nemůžeš mě milovat Julie Garwood

Oddechová kniha s předvídatelnou zápletkou i koncem.

03.08.2016 3 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Odmala nám do hlavy vtloukali, že co se naučíš, to ti nikdo nevezme. No ACH to dokáže,bohužel. Likviduje člověka zákeřně a po kouskách. Při čtení knihy je jednomu až do breku. Inteligentní člověk, zvyklý učit děti, je najednou sám degradován na úrověň malého dítěte, které je nutno neustále hlídat. I když se každý z členů rodiny snaží s Clairinou nemocí vyrovnat po svém , ze všech vyzařuje obrovská láska, která jim určitě pomůže se s nemocí vyrovnat ( protože porazit ji nejde).
No a mimochodem, Alice byla vskutku formát.

09.05.2016 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Oddechová kniha,často vyvolá smích, nebo jen pousmání. Fotbal není hlavním tématem knihy, naopak jen slouží k vykreslení situací a hlavně charakteru postav.Jako všechny autorovy hlavní hrdinové, je i Britt-Marie podivín s velkým srdcem. Svůj život obětuje svým blízkým, ačkoli si uvědomuje, že jen dává, ale nic nedostává. A kupodivu, jsou to cizí lidé a hlavně děti, kdo ji konečně ocení.

25.04.2016 5 z 5

Bellagrand Bellagrand Paullina Simons

Už od třetí kapitoly bych Harryho zavřela do vězení na doživotí a byl by klid. Ke komunistické myšlence se přiklonil spíše na základě negativního postoje vůči otci,jehož postavením i bohatstvím okázale opovrhuje, ale zároveň na ně neustále spoléhá.Je komunista celou duší, ale základní komunistické pravidlo "Kdo nepracuje,ať nejí" mu asi nic neříká. Přece nebude svou otrockou dřinou zvyšovat buržoustův zisk. To raději přenechá své manželce a tchyni a pak s nimi večer zasedne ke stolu.Snílek nebo vyžírka? Gina jej hluboce miluje, ale základem její lásky je spíše pocit, že mu musí oplatit to, čeho se kvůli ní vzdal a proto se ona postupně vzdává celého svého života. Kdo četl Měděného jezdce, zná konec této knihy ještě dříve,než ji otevře.A proto je příběh vlastně velmi smutný.

21.04.2016 4 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Přestože námět knihy - ztracené dítě - způsobí mrazení v zádech každému rodiči, neoznačila bych ji jako thiller. Je však psaná poutavě, čtenář je okamžitě vtažen do děje a skoro do konce neví, jen doufá ve šťastný konec.

12.04.2016 4 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Oddechová kniha, psána lehkým humorem, ale ... 505 stránek je moc na to, že se hrdina stále dostává do podobných malérů, ze kterých stejně lehko vyvázne. A k využití receptů je asi nutno si pořídit formu na puding.

03.04.2016 3 z 5