Miro67 Miro67 komentáře u knih

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Nápad dobrý, ale psáno velmi zdlouhavým a předvídatelným způsobem.

16.10.2018 2 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Příběh o otroctví žen a dívek v klášterech, odehravající se v 18. ? ,19.století ?. NE!!! Koncem toho minulého! Pod rouškou "nápravy nemravnosti" šlo především o další zisky instituce zvaná církev, která je ve své lačnosti po bohatství nenasytná. A pokud měla navíc podporu státních institucí, byly dívky, které v těchto prádelnách pracovaly, odsouzeny bez soudu k doživotí, bez možnosti odvolání, žít v podmínkách, proti kterým by v normálních věznicích vznikly vzpoury.

12.10.2018 4 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Už název knihy knihy napovídá, že se jedná o křehký příběh. Ač se většinou odehrává v hospici, je vlastně oslavou života. Ponouká nás k tomu, abychom se se svými nejbližšími dělili o své starosti, smutky i radosti, dokud je čas!!! Dokud nevyřčená slova nezpůsobí nedorozumění či dokonce nenapravitelný rozchod.

20.09.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Příběh poskládaný ze střípků života obyvatel malého zapomenutého městečka. Obyvatel, jež spojuje i rozděluje osud hokejového týmu. Utkání má rozhodnout o budoucnosti města, ale nakonec velmi zásadně rozhodne o budoucnosti hrdinů. A samotný hokej se v rukou autora mění z prosté týmové hry na synonymum života.

23.05.2018 4 z 5

Já jsem Malála:  Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Já jsem Malála: Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Christina Lamb

Každé ráno se většina rodičů dohaduje s dětmi, kterým se nechce do školy. A ve stejném okamžiku v jiném koutě světa jsou děti, především dívky, které si moc přejí, aby dnes mohly jít do školy. Malála měla velké štěstí nejen v tom, že se po přepadení uzdravila, ale především v tom, jakého má otce. Oba se řadí k lidem, jež bez ohledu na svůj život a zisk bojují za to, aby všichni měli právo vzít do ruky knihu a ponořit se do studia či příběhu.
Paradoxem je, že vzdělání je zakazováno ve jménu náboženství, přestože "Čti!" je první slovo, které řekl archanděl Gabriel Mohamedovi, když mu začal vykládat korán, slovo zdůrazňující sílu a potřebu vzdělání.

23.05.2018 4 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Typická červená knihovna s krásnou obálkou.

18.02.2018 2 z 5

Žena v Orient expresu Žena v Orient expresu Lindsay Jayne Ashford

Jméno A.Christie a kouzelná obálka jsou chytrým marketingovým tahem. Ale necítím se podvedena, jedná se o nádhernou knihu. Tři ženy, tři tajemství, exotické prostředí a výborný vypravěčský talent autorky spolu namíchají skvělý čtenářský zážitek.

02.02.2018 5 z 5

Manželský pakt Manželský pakt Michelle Richmond

*Nejhorší jsou dárky od nejbohatších hostů svateb.*
Příběh jako takový mnohokrát nutí člověka vrtět hlavou, vybuchnout-To snad ne! Ale mnohem zajímavější mi připadaly části rozebírající manželství a hlavně funkce partnerů, kteří mají opravdický zájem svůj vztah udržet až do konečného "pokud nás smrt nerozdělí"

27.01.2018 4 z 5

Hotelstory aneb když to hosté rozbalí Hotelstory aneb když to hosté rozbalí Vladimíra Černajová

S nadhledem a svěžím humorem podané vtipné i útrpné zážitky zaměstnanců hotelu. Nejen u sedmého divu světa a Vynálezu zkázy mi tekly slzy smíchu. Každý, kdo zažil ( a nezabil ) takovou paní Čeňkovou nebo udržel kamenou tvář při rezervaci pana Rybičky, by mohl přidat svou další kapitolu. Zkrátka kniha ze života.

22.11.2017 4 z 5

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

Fikce v knize Za zavřenými dveřmi, tvrdá skutečnost v příběhu Najděte mě. Co mají společného? Jen zvěrstva páchaná psychopatem, který den po dni týrá své oběti? Ne, je to především nevšímavost lidí, kteří raději " nehasí, co je nepálí", jež tyranům umožňuje zůstat mnoho let, a někdy i navždy, neodhalen. Jako v tomto případě vlastně až do doby, kdy je svým chováním i on sám unaven a hloupou chybou umožní svým obětem uniknout.

21.10.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Jde o smyšlený (a velmi dobře propracovaný) příběh, ale přesto úplně ze života. Míša je praštěná nebo jen zoufalec toužící po rodině, kterou jako dítě neměla možnost poznat? Kladné postavy v knize nenajdete, ale možná proto, že díky vnitřním dialogům jim všem "vidíme do hlavy". Ruku na srdce, s tímto odkrytím by nebyla sympatická asi většina z nás. A styl psaní v dlouhých větách, ve kterých se dozvíme co bylo, je a co se i stane, dává knize zcela specifický a většinou i humorný ráz.

04.10.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha způsobující mrazení v zádech. Nakolik je příběh vymyšlený??? Myslím, že posuzování člověka podle vzhledu a šarmu i nevšímavost okolí hraje do karet mnohým psychopatům a ke splnění jejich zrůdných fantaziíí jim jen chybí dostatečné finanční prostředky. A každé týrané ženě bych přála přítelkyni jako Ester.

21.09.2017 5 z 5

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Velmi zajímavý námět, ale zpracování pokulhávalo. Výchova dítěte není nic jednoduchého, natož dítěte s postižením, kvůli kterému je " pronásledováno" ostatními dětmi. Kdy ustoupit a povolit a kdy zůstat přísný a důsledný? A kdy přivírat oči před skutečností a kdy si přiznat pravdu? Věčné dilema všech matek.

10.09.2017 3 z 5

Dovolená s tátou Dovolená s tátou Dora Heldt

Vtipně napsaný příběh o dovolené s "broukem Pytlíkem".

10.08.2017 3 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Oba příběhy měly společnou jednu zásadní věc. Lásku partnera. Takovou, která hory přenáší. A v případě hrdinů knihy pomáhá k zásadním rozhodnutím i k uspokojení ze života prožitého, nikoliv jen přežitého.

28.07.2017 4 z 5

Márnivá sezóna Márnivá sezóna Karin Krausová

Oddechovka na jedno odpoledne. I když se nejedna čtenářka asi s hrdinkou v lovu zajíčků neshodne, je kniha plná vtipných postřehů, ale i krutých pravd pro ženy padesátnice. Ale protože .. " Nikdo k tobě nebude tak pozorný, jako ty sama".. je jen na nás, s jakým nadhledem se budeme dívat jak na svůj odraz v zrcadle, tak především na své nitro.
P.S. K níže uvedenému komentáři. Doufám, že ani po oslavě svých stých narozenin o sobě nebudu uvažovat jako o stárnoucí svraštělině !!!!

24.07.2017 3 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Velmi dobře napsaná detektivka, zajímavé propojení dvou zcela odlišných a vzdálených zločinů. Autoři ale mohli více připomenout hlavní hrdiny, po více než dvouleté přestávce po Skočném přílivu jsem byla nucena k opáčku jeho poslední kapitoly. Hvězdičku ubírám za smutnou tečku, myslím že to šlo vyřešit méně tragicky.

09.06.2017 4 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Oddechové čtení. Příběh je nejen o lásce k půdě, ale i odvaze vydat se novou cestou ke splnění snu. A pak je hlavně o vínu a umění namíchat příznivé počasí, správné odrůdy i přesně vyměřený čas kvašení do konečného lahodného doušku.

17.05.2017 4 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Detektivka naruby, přesto ( nebo právě proto) napínavá. Až do konce čekají na čtenáře tajemství k vyřešení.

15.05.2017 4 z 5

Slavičí píseň Slavičí píseň Fiona McIntosh

Milá romantická oddechovka. Sice trochu zdlouhavá, ale konec knihy vás donutí nedýchat.

11.05.2017 4 z 5