Smrt má oči mojí dcery

Smrt má oči mojí dcery https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250675/bmid_smrt-ma-oci-moji-dcery-Ot8-250675.jpg 4 132 45

Hanna se snaží zapomenout na brutální útok, při němž zemřel její muž, ona sama málem přišla o život a který na ní dodnes zanechal fyzické i psychické následky. Situace je o to horší, že útočníkem byl tehdejší přítel její dcery, jež ho navíc hájila před soudem. Tři roky spolu nemluvily, teď se však náhle Dawn ozvala, že by matku přijela navštívit. A to zrovna v době, kdy se případ znovu otevírá – a s ním ovšem i všechny rány, vzpomínky na hrůzostrašnou noc, ale především také otázka, kdo Hannina dcera, odmalička matkou protěžovaná, ve skutečnosti je…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Lacy Eye , 2015

Misute603
26.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Čtivá knížka, přečteno za 2 dny.
Škoda,že se kniha nejmenovala jinak,hned od začátku tím byl vyzrazeny děj.
Pořád jsem doufala,že do toho dcera nebyla zapletená, že by to rodičům neudělala....

zuzca.h
12.01.2023 2 z 5

Zajimávý motiv, ale styl vyprávění hrůza děs. Obvykle mi nedělá problém se orientovat v ději pokud se autor vrací do minulosti a děj tím upřesňuje, ale tady to bylo místama tak zmatené až hrůza. Navíc mi příjde, že řada informací z minulosti děj akorát protahovala a snižovala čtivost knihy.

Liduka
16.02.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Škoda, že název naznačoval obsah knihy. Hltala jsem ale stránku za stránkou a byla zvědavá, jak do té smrti otce, byla Dawn zapletená. A nebyla jsem rozhodně zklamaná. Dost drsné, co udělá vlastní dítě.

ivana02
02.06.2020 4 z 5

Výborný psychologický román. Jediné co bych mu vytkla, je to, že název prozrazuje vše. Je to škoda, čtenář je tak ošizen o další dávku překvapení, jak to vlastně je.

adelagr
16.03.2020 4 z 5

Po dlouhé době pro mě kniha s hlavní hrdinkou coby vypravěčem. Oproti mé poslední knize (Láska za časů cholery) se četla sama, neboť se člověk do hlavní hrdinky dokázal zcela vtělit. I když čtenář tuší, jak to asi dopadne, hlavně musíme držet palce :o) Čtivé, napínavé od samého začátku.

tabaluga
07.10.2019 5 z 5

Kniha se četla moc dobře.. napínavé až dokonce..úplně mne mrazí z
toho, že toto je opravdu reálné, jelikož se nejedná o ojedinělý případ. Rodinné vztahy bývají opravdu spletité. Doporučuji..

Pechule
17.04.2019 4 z 5

Tak to byla jízda... souhlasím s většinou komentářů. Čtivý psychologický román, udrží v napětí po celou dobu čtení, zároveň smutné, co se může v rodině přihodit.

LittleK
10.10.2018 4 z 5

Už název napověděl jakým směrem se bude příběh s největší pravděpodobností ubírat, přesto mě obsah oslovil. Kniha je čtivá a příjemná, ačkoli dle mého názoru nevyždímala z lákavého tématu vše, co se dalo. Navzdory tomu knihu doporučuji jako odpočinkové čtení. Ke knize jsem se ráda vracela, postavy mě také celkem bavily a v podstatě neustálé vracení se do minulosti neurazilo.

ArwenAragorn
09.10.2018 5 z 5

Výborně napsaný psychologický příběh, hodně smutný a emotivní, hluboce mě zasáhl. Autorka dokázala skvěle vykreslit jednotlivé postavy. Myslím, že na knihu budu vzpomínat ještě dlouho po přečtení.

maličkán
16.05.2018 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila, četla jsem jedním dechem. Dobrý psychologický román.

L.Helena
07.05.2018 4 z 5

Při čtení knihy jsem to většinou viděla tak na tři hvězdičky. Občas jsem se ztratila v čase, časté vzpomínky na minulost mi trochu působily chaos, ve kterém okamžiku se právě nacházím. Ale závěr mě dostal a přidala jsem další hvězdičku. Přestože celou dobu je víceméně jasné, jak to bylo, a tak v závěru už vás nemůže nic překvapit, přesto to bylo ke konci nejnapínavější a doslova jsem hltala každý řádek.

jana3099
18.02.2018 5 z 5

Kniha mě opravdu hodně zaujala, a byla jsem moc překvapená, jak mě vtáhla do děje. Je to hodně zajímavý, ale krutý a smutný příběh jedné rodiny,

Dresia
24.12.2017 5 z 5

Zase něco trochu jiného, bavilo mě to moc.

hanap
01.10.2017 3 z 5

Příběh docela obyčejné rodiny. Výchova dětí je zodpovědná záležitost a když dítě něčím vybočuje z normálu, o to víc. Zápletka od začátku zcela jasná, přesto mě udržela kniha v napětí. Těžké pro matku si přiznat, že to zlo je její dcera. Za mě dobrý.

Miro67
10.09.2017 3 z 5

Velmi zajímavý námět, ale zpracování pokulhávalo. Výchova dítěte není nic jednoduchého, natož dítěte s postižením, kvůli kterému je " pronásledováno" ostatními dětmi. Kdy ustoupit a povolit a kdy zůstat přísný a důsledný? A kdy přivírat oči před skutečností a kdy si přiznat pravdu? Věčné dilema všech matek.

iva.gracova
17.07.2017 4 z 5

Musím upřímně říci, že jsem od knihy již od začátku neočekávala příliš mnoho, a to právě na základě níže uvedených recenzí... o to více jsem byla mile překvapena, takové jednoduché čtení, docela napínavé, nic převratného, ale to, co bych od takové knihy prostě očekávala. Za mě 4 hvězdy.

hadenka
30.06.2017

kniha se mi celkem líbila, lehčí čtení, jak již bylo řečeno, závěr předem jasný, ale jinak kniha OK.

sarkap123
10.02.2017 4 z 5

Kniha mě bavila. Sice bylo od začátku celkem jasné, jak to dopadne, ale příběh byl psán příjemným čtivým způsobem. Hvězdu dolů jen za ten předvídatelný závěr.

evago
13.01.2017 3 z 5

knihou jsem se dlouho prokousávala,už jsem ji chtěla i odložit....dočetla jsem, ale už nikdy více...

playada
08.12.2016 5 z 5