Pět dní

Strhující příběh o lásce, přátelství, odpovědnosti, odvaze, o síle vzepřít se ranám osudu. Zbývá pět dní - pět dní do fatálního rozhodnutí, jež ukončí utrpení hlavní hrdinky, ale ovlivní i život její rodiny a přátel. Sebevědomá, ctižádostivá právnička Mara jednoho dne zjistí, že trpí nevyléčitelnou Huntingtonovou chorobou, která postupně ničí nejen její tělesnou schránku, chování a vzhled, ale především její intelektuální schopnosti. Dá si slib, že vydrží do chvíle, kdy už nebude moci žít důstojně a stane se pro svou dceru a manžela i pro rodiče nesnesitelnou přítěží. Není to snadné rozhodnutí, ale Mara je odhodlaná slib dodržet a na osudovou chvíli se systematicky připravuje. Na internetu se virtuálně sblíží se Scottem. I on stojí před bodem zlomu. I jemu nemilosrdně běží čas a blíží se chvíle, kdy se bude muset rozloučit s chlapcem, o nějž se společně se svou ženou staral, když si chlapcova matka odpykávala trest ve vězení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219231/pet-dni-219231.jpg 4.2207
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

Five Days Left, 2014

Kniha Pět dní

Janca007

Knížka mě zaujala, koupila jsem ji kdysi v Levných knihách. Celou dobu jsem prožívala 5 dní Mary a čekala, jak vše dopadne, ale víc mě zaujal příběh Scotta a malého Curtise. Knížka určitě stojí za přečtení :)

Hobo
08.11.2020

Když jsem se do tohoto příběhu pouštěl, měl jsem trochu obavy, aby nešlo o jakousi nasládlou červenou knihovnu, popř. v lepším případě o román pro ženy. A když jsem si teď přečetl všechny komentáře, jako by se mi to potvrzovalo - jsem první muž, který to komentuje, takže to zjevně je "ženský román".
Ale nic, i chlap se rád dojme a tento román má opravdu dobrou úroveň. Čtivý příběh dvou hlavních osob, který se prolíná vlastně pouze virtuálně, přičemž osudy obou jsou tolik odlišné, je propojen přímo geniálně; číst je odděleně by z toho dělalo opravdu sladkobolné příběhy, kombinace je povyšuje neskutečně a činí z nich skutečné dílo. Je to opravdu "román pro ženy", ale román stylu, jaký sluší právě kvalitním ženským autorkám, neboť žádný muž by nic takového napsat nedokázal. Román skutečně obohacující. I tu hrubší část lidské populace.
A přes smutný závěr jedné z postav (kterou právě vyvažuje postava druhá), je dílo neobyčejně optimistické a radostné.

ptacicek
01.11.2020

Od začátku me kniha zaujala. Krásně se četla. Moc se mi líbily oba příběhy a několikrát jsem se pozastavila nad tím, že vůbec nevím jak bych situaci řešila nebo třeba i na ní reagovala kdybych byla rodinným příslušníkem, kterého se situace také týká.
Je mi přišlo, že konec zůstal neukonečný. Ano, u Scotta to byl happy end. Ale chybí mi pokračování Toma a Laks.

Zlatinka.Emilly
15.05.2020

Tahle kniha mě chytla za srdce. Prožívala jsem s Marou jejích pět dlouhých dní a pak dlouho přemýšlela o tom, jak myslela i jaké kroky podnikala, je to kniha, nad kterou nemůžete zůstat lhostejní. I když se knihou prolínají příběhy dva na sobě nezávislé a u obou je stejná hranice pěti dní, hlavním proudem byl životní příběh Mary a její rodiny. Ale ani Scottovy trable nejsou zanedbatelné.
V závěru mě kniha rozbrečela a ještě dnes večer jsem ji musela odnést známé, abych jí měla s kým probírat. Rozhodně doporučuji její četbu, protože nenechá jedno srdce v klidu.

LéňaM
02.05.2020

Silná kniha, která nuti (aspoň mě) k zamyšlení.
Proč nežijeme tak, jako by jsme měli žít posledních pět dní?
Užívejme si kazdeho dne,hodiny, minuty jako by měla být naše posledni!!
Určitě mi kniha hodně dala.
Konec bych však ještě prodloužila.
Zajímalo by mě jak to bylo dal s manželem, dcerou, rodici....
Každopádně kniha stoji za přečtení

Walris
02.04.2020

Opravdu kniha hodná zapamatování, byť jsem knih s touto tématikou četla již více.
Nebudu tu tentokrát rozebírat podrobněji, které aspekty mě zaujaly (snad jen zmíním, že příběh Mary je pro mě mnohem silnější než ostatní části), ale důležitý je pocit, který ve Vás kniha zanechá... a ten je nepopsatelný.

Zkuste sami... Doporučuji.

hankamol
27.02.2020

Dobře napsané. Ale nechci takové knihy číst. Samé trápení.

Zemanka53
05.02.2020

Nádherná, i když ve své podstatě až hrozivá. Jak by se člověk zachoval v Mařině situaci.
A co by se snažil zvládnout, kdyby se pevně rozhodl, že mu zbývá jen pět dní. Čte se moc
hezky, ale je to silný nápor na emoce.