Pět dní

Strhující příběh o lásce, přátelství, odpovědnosti, odvaze, o síle vzepřít se ranám osudu. Zbývá pět dní - pět dní do fatálního rozhodnutí, jež ukončí utrpení hlavní hrdinky, ale ovlivní i život její rodiny a přátel. Sebevědomá, ctižádostivá právnička Mara jednoho dne zjistí, že trpí nevyléčitelnou Huntingtonovou chorobou, která postupně ničí nejen její tělesnou schránku, chování a vzhled, ale především její intelektuální schopnosti. Dá si slib, že vydrží do chvíle, kdy už nebude moci žít důstojně a stane se pro svou dceru a manžela i pro rodiče nesnesitelnou přítěží. Není to snadné rozhodnutí, ale Mara je odhodlaná slib dodržet a na osudovou chvíli se systematicky připravuje. Na internetu se virtuálně sblíží se Scottem. I on stojí před bodem zlomu. I jemu nemilosrdně běží čas a blíží se chvíle, kdy se bude muset rozloučit s chlapcem, o nějž se společně se svou ženou staral, když si chlapcova matka odpykávala trest ve vězení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219231/big_pet-dni-219231.jpg 4.2226

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Five Days Left, 2014

Kniha Pět dní

jluky

Bolo to smutné.

Evkae36

Až když jsem došla na konec, došlo mi, že ta kniha byla výborná.

pydla

5 dní. Zvažoval jsem jak ji ohodnotit. Možná jsem měl vysoké nároky, možná jsem čekal od knihy víc. Dva příběhy, přičemž silnější se mi zdál ten o adopci, než o nemoci a smrti. Nedá mi, než tuhle knihu porovnat např. se "Stále jsem to já" nebo s knihou "Nebe je naše", které mě donutily ronit velké slzy, ale u Pěti dnů, jen malý knedlíček v krku. Škoda, potenciál to mělo.

Elapheg
06.09.2021

Na tuto knihu jsem narazil náhodou, díky mým přátelům na DK, děkuji vám. Kniha Pět dní se mi velmi líbila, i když téma je to dost smutné. Mara a Tom a Scott a Laurie, to jsou dvě manželství, kterým zbývá pět dní do zásadního rozhodnutí, do zásádní změny života. Mara má Huntingtonovu chorobu, která ji zabíjí a má plán, že až nemoc hodně postoupí, nebude chtít být na obtíž své rodině a přátelům a hlavně dcerce a manželovi. Scott a Laurie mají rovněž pět dní, kdy budou muset vracet pravé matce jejího syna Curtise, o kterého se starali, když byla jeho pravá matka ve vězení. I když jsem se zájmem četl příběhy obou partnerství, linie s Marou a Tomem byla mému srdci bližší. Taky Harry byl sympaťák. Kniha je to velmi povedená. I když pojednává o smutku, její poselství je také pozitivní a poučné. Děláme často z prkotin velbloudy a trápíme se pro zbytečnosti, které vůbec nejsou důležité, místo abychom byli vděční za život jako takový, za lásku, kterou můžeme dávat, ale i kterou denně dostáváme a bereme to jako samozřejmost, což ovšem samozřejmé není. Nechci spoilerovat a proto nic neprozradím, ale tato kniha se dotkla mého srdce, mojí duše a proto ji doporučuji všem čtenářům a čtenářkám. Je to kniha, která dokáže nabudit emoce a hlavně zaujmout svým poselstvím. Paní autorce děkuji za skvělý počin. Jednoznačně pět hvězd.

boeink
29.08.2021

Dva paralelní příběhy. Mara a Scott, pět dní do fatálního rozhodnutí. Emotivní, krásná, ale i smutná kniha, moc se mi líbila.

mekkejla
17.08.2021

Knížka mě jako matku čtyřletého (Laks) a osmiletého (Curtis) samozřejmě rozcupovala na kousky... Ale nemůžu si pomoct, přišlo mi to celé trochu prvoplánové... A i když mě závěr příběhu Scota a Curtise potěšil, tak jsem mu nějak nevěřila.

Damaj
01.08.2021

Víc náročných témat už se do knihy snad ani vejít nemohlo - adopce, závažná nemoc, sebevražda, opatrovnictví, alkoholismus, ... Opravdu kniha nabitá emocemi.
V první části mně dalo docela zabrat se do knihy začíst, přišlo mi, že je tam zbytečně moc popisných a nic neříkajících pasáží, ale pak to stálo za to. Dalo by se ještě další hodiny přemýšlet nad tím, zda se Mara rozhodla správně, měla na to právo? Kniha by však mohla mít i pokračování, co bylo po tom, jak na tuto skutečnost zareagoval Tom, Laks, Mařiny rodiče, Ty Pani, ... Odpustili jí, smířili se s tím, pochopili,... A co Skott, dozvěděl se někdy, proč mu LaksMáma neodpovídá?
Opravdu hodně náročný příběh, který zanechal mnoho nezodpovězených otázek, o kterých může čtenář jen přemýšlet. Ještě, že Skottův příběh dopadl šťastně a nejlépe jak mohl.

Janca007
15.01.2021

Knížka mě zaujala, koupila jsem ji kdysi v Levných knihách. Celou dobu jsem prožívala 5 dní Mary a čekala, jak vše dopadne, ale víc mě zaujal příběh Scotta a malého Curtise. Knížka určitě stojí za přečtení :)