Pět dní

Strhující příběh o lásce, přátelství, odpovědnosti, odvaze, o síle vzepřít se ranám osudu. Zbývá pět dní - pět dní do fatálního rozhodnutí, jež ukončí utrpení hlavní hrdinky, ale ovlivní i život její rodiny a přátel. Sebevědomá, ctižádostivá právnička Mara jednoho dne zjistí, že trpí nevyléčitelnou Huntingtonovou chorobou, která postupně ničí nejen její tělesnou schránku, chování a vzhled, ale především její intelektuální schopnosti. Dá si slib, že vydrží do chvíle, kdy už nebude moci žít důstojně a stane se pro svou dceru a manžela i pro rodiče nesnesitelnou přítěží. Není to snadné rozhodnutí, ale Mara je odhodlaná slib dodržet a na osudovou chvíli se systematicky připravuje. Na internetu se virtuálně sblíží se Scottem. I on stojí před bodem zlomu. I jemu nemilosrdně běží čas a blíží se chvíle, kdy se bude muset rozloučit s chlapcem, o nějž se společně se svou ženou staral, když si chlapcova matka odpykávala trest ve vězení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219231/pet-dni-219231.jpg 4.3163
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Five Days Left (2014)

Kniha Pět dní

anezur33
předevčírem

Kniha výborná.To by člověk nevěřil jaké jsou nemocí. Mara to zvládla jak nejlépe jak nejlépe uměla.

lenkaabooks

Dva příběhy, každý tak jiný a zároveň podobný. Mara, krátce po čtyřicítce, nevyléčitelně nemocná a Scott, dočasný opatrovník osmiletého chlapce. Oba mají pět dní do fatálního rozhodnutí. Je to dojemná kniha, více mě asi dostal příběh Mary, soucítila jsem s ní a pochopila její rozhodnutí.

PetaZ

Oba pribehy se mi moc libily.. Jedine, co mi vadi je to, ze autorka mohla pridat aspon kapitolu o kazdem z nich co bylo potom.. Presto zustava hodnoceni na plny pocet..

Kája836

Mě tato knížka chytla od samého začátku. Napínavý příběh plný emocí, kdy podle mého nebylo možné předvídat pokračování děje. Do poslední chvíle nebylo jasné jak příběh dopadne, hlavně pak u příběhu Scotta, kde mě konec celkem dost překvapil.
Když jsem ale došla přibližně do poloviny příběhu, měla jsem celkem problém se touto částí prokousat, jelikož se mi příběh zdál trošku monotónní a nudný co se týče Mary. Z toho důvodu nedávám úplně plné hodnocení (5 hvězd).
Konec příběhu mě ale opět dokázal vtáhnout do děje a určitě bych tuto knížku doporučila :).

Vendula39

Dobrá knížka, asi jedna z nejlepších, co jsem kdy četla, i když byla smutná. Obdivuji v knížce Maru, to jak bojovala až do konce a nevzdávala se, ale i Scottův příběh mě dojal. Tato knížka mi dala něco co jiné ne: měli bychom si více vážit svého zdraví, života, rodiny a neřešit blbosti, protože když ho ztratíme už nám ho nic a nikdo nevrátí.

Devil-Ivet
19.12.2018

Tahle kniha dle mého nebyla až tak dobrá, jak se jeví. Některé části byly nudné, hlavně ty se Scottem. A nemůžu si pomoct, ale vůbec jsem Maře nevěřila, že to dokáže. Prostě ve mně nevyvolala žádnou emoci, prostě nic. Možná za to může fakt, že jsem na podobné téma četla zdařilejší knihy…

krejcovka76
02.11.2018

Miluju knížky u kterých po dočtení zavřu poslední stránku a mám někdy blažený úsměv, jindy se mi po tváři kutálejí slzy, což byl i tenhle případ. Krásný, dojemný, ale bohužel opravdový příběh plný všech možných obyčejných momentů, které si člověk uvědomí až když přijde čas loučení. Jaké maličkosti člověk nevnímá, těší se na další dny, víkendy a přitom každý den je jedinečný a nic není samozřejmost - naše zdraví, rodina, život. Jak říká Gandalf - co uděláme s časem jenž nám byl dán je jen na nás a je to ten největší dar.

Mandlevest
21.10.2018

Krásná, emotivní, ale smutná kniha. Přesto je v ní cítit jakási naděje, a to nejen proto, že bolestný příběh Mary je vyvážen optimističtějším příběhem Scotta. Určitě to není odpočinkové čtení, ale za přečtení stojí. Už jen proto, aby si člověk uvědomil, že spousta problémů, které denně řeší, vlastně není nic proti tomu, když smrtelně onemocní.