Slavičí píseň

Láska si nikdy nevybírá – najednou se odnikud vynoří ve chvíli, kdy ji nejméně čekáme, a usídlí se v našich srdcích. Přichází sama, nehledaná, nečekaná, nežádaná… Uprostřed masakru bitvy o Gallipoli se setkávají britská zdravotní sestra Claire Nightingalová a australský voják Jamie Wren. Navzdory hrůzám, které se kolem nich dějí, mezi nimi vzplane láska. Jenže jejich románek má krátké trvání, protože válka jejich cesty na dlouhou dobu rozdělí… Když je konečně nastolen mír, Claire nemá tušení, kde a jak začít Jamieho hledat. Přežil? Nebo ve válce padl? Claire má v rukou dopis, který by měla po válce předat rodině padlého tureckého vojáka, s nímž se Jamie setkal v bitvě o Gallipoli. Může ji tenhle kus papíru dovést ke své lásce? Může být vodítkem, kde Jamieho hledat? Cesta ji zavede až do Istanbulu, kde se setkává s charismatickým otcem padlého tureckého vojáka. A přesto, že se tomu oba brání, je vzájemná přitažlivost nepopiratelná. Příběh plný smutku a hrdinství, lásky a touhy… Kdo bude ten, který nakonec získá Claiřino srdce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297472/big_slavici-pisen-zDX-297472.jpg 3.964

Vydáno: , Baronet

Nightingale, 2014

Kniha Slavičí píseň

knihovnička007
03.04.2021

Odpočinková, romantická kniha... Pokud si chcete knihu užít, doporučuji nečíst anotaci ke knize, která napoví příliš mnoho... :/
Více o knize v recenzi nebo na FB stránce Tučňákův knižní svět.

Lemurka
04.09.2020

Začátek mě nebavil, pak se to rozjelo a příběh se mi moc líbil.

Pavlaj
29.06.2020

Od začátku jsem brala jen jako odpočinek mezi vážnějšími tématy, přesto jsem asi měla přehnaná očekávání. Čekala jsem, že se dozvím něco víc o bojích v Gallipoli, ale kniha zmiňuje tak leda, že Australani útočili do kopce. Je to spíš taková červená knihovna. Přesto nakonec dávám 4* místo tří, a to za hezký exkurz do turecké kultury a potom za scénu setkání dvou vojáků, kteří sice stojí proti sobě, ale spojuje je hudba. Celkově ta knížka hlubší stopy nezanechá, ale zase, odpočívat se musí, že jo.

sabca
24.03.2020

Na začátku jsem se do knihy nemohla a začít a už jsem se chystala jí odložit. Zůstala jsem jen díky komentářům a opravdu nelituji. Po začtení byla kniha krásná a napětí jak vše dopadne mě nenechávalo knihu odložit. Konec byl dojemný a proto pokud budete mít někdo problém se začtením jako já vydržte, opravdu to stojí za to.

dark.ma93
22.11.2019

Srdeční záležitost!

Madelisi
04.11.2019

Potěšilo moji romantickou duši. Dva sympatičtí hrdinové v kulisách 1. světové války. Navíc v oblasti, se kterou si my boje příliš nespojujeme.
Pěkný pohled na Turecko, musela to být v dané době zajímavá země.
Jak se Claire zamilovala do Jamieho, či jak získala přítelkyni - moc náhod, moc zjednodušeně, ale díky vedení autorky tomu věřím. Jsem ráda, že se Claire i Jamie znovu setkali (je náhoda, že se jmenují jako ústřední pár v Cizince?). Moje druhá kniha po Tajemství parfému.
Pěkný bonus využívání ptačích jmen - netušila jsem dřív, co daná příjmení znamenají.

helenkan
01.09.2019

To byl krásný příběh. Moc se mi líbil.Určitě si přečtu další od téhle autorky.

Sotek43
22.07.2019

Krásná kniha, která nejde jen tak odložit. Navíc jsem byla moc zvědavá, jak příběh sestřičky a vojáka dopadne, takže závěr knihy jsem doslova hltala. Doporučuji, stojí za preceteni.