Slavičí píseň

Slavičí píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297472/bmid_slavici-pisen-zDX-297472.jpg 4 67 26

Láska si nikdy nevybírá – najednou se odnikud vynoří ve chvíli, kdy ji nejméně čekáme, a usídlí se v našich srdcích. Přichází sama, nehledaná, nečekaná, nežádaná… Uprostřed masakru bitvy o Gallipoli se setkávají britská zdravotní sestra Claire Nightingalová a australský voják Jamie Wren. Navzdory hrůzám, které se kolem nich dějí, mezi nimi vzplane láska. Jenže jejich románek má krátké trvání, protože válka jejich cesty na dlouhou dobu rozdělí… Když je konečně nastolen mír, Claire nemá tušení, kde a jak začít Jamieho hledat. Přežil? Nebo ve válce padl? Claire má v rukou dopis, který by měla po válce předat rodině padlého tureckého vojáka, s nímž se Jamie setkal v bitvě o Gallipoli. Může ji tenhle kus papíru dovést ke své lásce? Může být vodítkem, kde Jamieho hledat? Cesta ji zavede až do Istanbulu, kde se setkává s charismatickým otcem padlého tureckého vojáka. A přesto, že se tomu oba brání, je vzájemná přitažlivost nepopiratelná. Příběh plný smutku a hrdinství, lásky a touhy… Kdo bude ten, který nakonec získá Claiřino srdce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Nightingale , 2014

Guepp
07.11.2022

Nezačetla jsem se, nezaujalo mě to. Bohužel... příliš zdlouhavé...

knihovnička007
03.04.2021 4 z 5

Odpočinková, romantická kniha... Pokud si chcete knihu užít, doporučuji nečíst anotaci ke knize, která napoví příliš mnoho... :/
Více o knize v recenzi nebo na FB stránce Tučňákův knižní svět.

Lemurka
04.09.2020 4 z 5

Začátek mě nebavil, pak se to rozjelo a příběh se mi moc líbil.

Pavlaj
29.06.2020 4 z 5

Od začátku jsem brala jen jako odpočinek mezi vážnějšími tématy, přesto jsem asi měla přehnaná očekávání. Čekala jsem, že se dozvím něco víc o bojích v Gallipoli, ale kniha zmiňuje tak leda, že Australani útočili do kopce. Je to spíš taková červená knihovna. Přesto nakonec dávám 4* místo tří, a to za hezký exkurz do turecké kultury a potom za scénu setkání dvou vojáků, kteří sice stojí proti sobě, ale spojuje je hudba. Celkově ta knížka hlubší stopy nezanechá, ale zase, odpočívat se musí, že jo.

sabca
24.03.2020 4 z 5

Na začátku jsem se do knihy nemohla a začít a už jsem se chystala jí odložit. Zůstala jsem jen díky komentářům a opravdu nelituji. Po začtení byla kniha krásná a napětí jak vše dopadne mě nenechávalo knihu odložit. Konec byl dojemný a proto pokud budete mít někdo problém se začtením jako já vydržte, opravdu to stojí za to.

dark.ma93
22.11.2019 4 z 5

Srdeční záležitost!

Madelisi
04.11.2019 4 z 5

Potěšilo moji romantickou duši. Dva sympatičtí hrdinové v kulisách 1. světové války. Navíc v oblasti, se kterou si my boje příliš nespojujeme.
Pěkný pohled na Turecko, musela to být v dané době zajímavá země.
Jak se Claire zamilovala do Jamieho, či jak získala přítelkyni - moc náhod, moc zjednodušeně, ale díky vedení autorky tomu věřím. Jsem ráda, že se Claire i Jamie znovu setkali (je náhoda, že se jmenují jako ústřední pár v Cizince?). Moje druhá kniha po Tajemství parfému.
Pěkný bonus využívání ptačích jmen - netušila jsem dřív, co daná příjmení znamenají.

helenkan
01.09.2019 5 z 5

To byl krásný příběh. Moc se mi líbil.Určitě si přečtu další od téhle autorky.

Sotek43
22.07.2019 5 z 5

Krásná kniha, která nejde jen tak odložit. Navíc jsem byla moc zvědavá, jak příběh sestřičky a vojáka dopadne, takže závěr knihy jsem doslova hltala. Doporučuji, stojí za preceteni.

polly43
25.03.2019 5 z 5

Bylo to mé seznámení s autorkou a kniha se mi velmi líbila,určitě se k autorce ještě vrátím.

Kamiliana
21.02.2019 4 z 5

Kniha disponuje velice realistickým popisem krutých bojů u Gallipoli, výstižně jsou vykresleny nejen hlavní, ale i vedlejší postavy a lze ocenit i popis krás Constantinopolis. Nejslabším článkem jsou překlepy a překlad, který je místy chybný, takže bohužel unikají pointy. Zavadějící je i obálka, na které je hnědovláska, ale Claire je blondýnka.

Markisska
16.11.2018 5 z 5

Knihu jsem měla dlouho odloženou, než jsem si ji vzala do ruky a začala číst. Slabší hodnocení mne odrazovalo. Byla to chyba, román se mi velmi líbil. Lehké čtení, nenašla jsem pasáže, které by mne nudily. Příběh je romantický se šťastným koncem, ale ne přeslazený. Nejspíš jsem si ji přečetla v pravou chvíli, líbila se mi.

Petrush
24.07.2018 2 z 5

Nenáročné čtení. Romantický příběh. Místy poněkud rozvláčné vyprávění.

bábuška
31.03.2018 4 z 5

Od této autorky jsem ještě nečetla žádnou knihu, ale rozhodně jsem zklamaná nebyla. V první části knihy se autorka hlavně zaměřila na rok 1915 a boj o Dardanely mezi Velkou Británií a Francií proti Osmanské říši. Nebylo to pěkné čtení, armády nebyly příliš vyzbrojeny ani vycvičeny a tak vyteklo mnoho krve mladičkých hochů na obou stranách. Druhá část knihy je už uvolněnější, sleduje osud mladé ošetřovatelky Claire která se navrátila z různých bojišť do Anglie. Samozřejmě v tom figuruje i mladá láska, která překonala hledání i dlouhé odloučení.

bookcase
28.01.2018 5 z 5

Nádherný příběh. Bála jsem se, že bude moc přeslazený, ale bylo toho tak akorát.

hrosulik
01.01.2018 5 z 5

Krásná kniha o lásce z válečné doby.
DOPORUČUJI.

jluky
20.12.2017 4 z 5

Pekný romantický príbeh, ale hviezdičku dole za prílišnú "rozvláčnosť"/mohlo to byť o 1/3 kratšie, keby tam nebolo rozsiahlych opakujúcich sa pocitov hlavných postáv. Je to tak na 3,5 hviezdičky....

Len2očka
01.11.2017 1 z 5

Tahle knížka mi přišla nudná,marná,nedočteno.

martinaandulka
22.06.2017 5 z 5

Krásné čtení.Paní spisovatelka napsala krásný román z 1 světové války a po ní.Je to napsané tak,že čtenář se dozví co vojáci a zdravotní sestry prožívali ,kolik zmařených a zmrzačených mladých životů to stálo a do toho je krásný milostný příběh.

Miro67
11.05.2017 4 z 5

Milá romantická oddechovka. Sice trochu zdlouhavá, ale konec knihy vás donutí nedýchat.