Slavičí píseň

Slavičí píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297472/bmid_slavici-pisen-zDX-297472.jpg 4 67 26

Láska si nikdy nevybírá – najednou se odnikud vynoří ve chvíli, kdy ji nejméně čekáme, a usídlí se v našich srdcích. Přichází sama, nehledaná, nečekaná, nežádaná… Uprostřed masakru bitvy o Gallipoli se setkávají britská zdravotní sestra Claire Nightingalová a australský voják Jamie Wren. Navzdory hrůzám, které se kolem nich dějí, mezi nimi vzplane láska. Jenže jejich románek má krátké trvání, protože válka jejich cesty na dlouhou dobu rozdělí… Když je konečně nastolen mír, Claire nemá tušení, kde a jak začít Jamieho hledat. Přežil? Nebo ve válce padl? Claire má v rukou dopis, který by měla po válce předat rodině padlého tureckého vojáka, s nímž se Jamie setkal v bitvě o Gallipoli. Může ji tenhle kus papíru dovést ke své lásce? Může být vodítkem, kde Jamieho hledat? Cesta ji zavede až do Istanbulu, kde se setkává s charismatickým otcem padlého tureckého vojáka. A přesto, že se tomu oba brání, je vzájemná přitažlivost nepopiratelná. Příběh plný smutku a hrdinství, lásky a touhy… Kdo bude ten, který nakonec získá Claiřino srdce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Nightingale , 2014

Ladiva
07.02.2017 3 z 5

Ľúbostný príbeh rámcovaný udalosťami 1.svetovej vojny, ma sklamal. Silnou stránkou románu je práve tá jeho časť, ktorá sa odohráva počas vojny a kde autorka na príbehoch mužov i žien poukazuje na jej krutosť a nezmyselnosť. Ľúbostný vzťah , ktorý tu vzniká medzi hlavnými postavami sa takmer okamžite mení na sladkobôľny príbeh, kde hlavné postavy iba vzdychajú a zdĺhavo filozofujú o láske a vzájomnom odlúčení a stretnutí. Pre seba túto knihu hodnotím ako sklamanie a tri hviezdičky dávam za to, že sa to aspoň dalo čítať.

Šánka
26.01.2017 3 z 5

Já se k těm nadšeným komentářům bohužel nepřidám. Doslova jsem se protrpěla 400 stranami textu a jediný příjemný okamžik je, že to mám za sebou a nevzdala jsem to.
Vůbec mně nesedl autorčin styl psaní, zpracování příběhu, nedokázala jsem se začíst, těšit se na čtení, přišlo mně to strašně popisné, ploché postavy a neodsýpalo to, a co je nejhorší, nevyvolávalo emoce....aspoň u mne ne ! Ani ta romantická linka ne, postavy byly nijaké, nudné.
Jeden z mála dojemných okamžiků bylo pro mě setkání dvou vojáků z opačné strany války Jamieho a Sahina při krátkém příměří, které ukazovalo na tu šílenost a nesmyslnost války.
Komentář píšu až po dvou dnech, jestli se přeci jen můj pohled s odstupem nevylepšil....a ne, nevylepšil. A to se počítám mezi nevyléčitelné romantičky !!!

josska
03.12.2016 4 z 5

Moc se mě líbila

Zdenulkaa
15.11.2016 5 z 5

Knihy o válce v oblibě nemám. Nicméně tento příběh mě uchvátil. Moc hezky napsané, velice dobře se kniha četla a můžu jen doporučit.

marketav94
15.10.2016 4 z 5

Dojemný příběh, který obsahuje nejen hrůzy války a romantickou dějovou linku, která vás chytí za srdce, ale také se podíváte do mnoha exotických koutů světa a seznámíte se s jejich kulturami. Velmi pestrý příběh, který vám poskytne sondu do života milionů lidí, jež válka navždy změnila.

Více v recenzi na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/fiona-mcintosh-slavici-pisen

zuzana2599
19.08.2016 5 z 5

Nádherná story o síle a vytrvalosti lásky, o statečnosti, smutku a hrdinství, o síle slibu, který se musí naplnit. Také o nesmyslnosti a hrůzách války, kde se maří mladé životy zcela zbytečně.
Claire a Jamie, přeji vám krásný společný život, vždyť už teď se vaše láska stala nesmrtelnou!