Miro67 Miro67 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mlčení ( z otcovy strany) vedoucí k nedorozumění, zášti, strachu a v konečném důsledku zničením rodinných vztahů a Bohdanina dětství.

28.08.2020 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Každý je strůjcem svého osudu. A kdo si nadělá z lidí, kdo jej milují nepřítele, musí počítat s tím, že se mohou spojit a společnými silami ho porazit.
Příběh jako takový byl trochu přitažený za vlasy, ale čtivý a napínavý.

08.08.2020 4 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

K hodnocení této knihy se asi nejlépe hodí přísloví, že matka "si upletla na sebe bič".
Zajímavé zpracování častého tématu týrané ženy s překvapujícím koncem.

29.07.2020 4 z 5

Štěstí pro začátečníky Štěstí pro začátečníky Katherine Center

Štěstí je víc o očekávání než o získání.
Romantický příběh se spoustou námětů k zastavení, vychutnání si přítomné chvilky, k přemýšlení o našich dalších krocích a hlavně k vděčnosti za to, co máme.

18.07.2020 4 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Anotace nás vůbec nepřipraví,na to, co přijde. Příběh se odehrává během pouhých čtyř dnů. Úterý a středa dává tušit, co nás čeká. Ale ve čtvrtek vybuchne bomba, která děj vrhne úplně jiným směrem. Dobrá zápletka, napínavě zpracovaná.

13.07.2020 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Politika versus svědomí. Řada nespravedlivě odsouzených jen po potřebu rychlého vyřešení a hlavně zastření skutečnosti, že dokonalá socialistická země má i nedokonalé občany. Neuvěřitelně kruté výslechy zatčených a vynucená přiznání.Množství obětí nutných pro uznání, že se jedná o jednoho seriového vraha. To vše nabízí příběh, částečně podložený skutečným případem bestie vraždící ve velkém.

08.07.2020 5 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Lidé svěří svá nejhlubší tajemství knězi či psychologovi. Oběma profesím závidím sílu a vyrovnanost tato tajemství sdílet a k tomu dotyčným pomoci a poradit.

26.06.2020 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Napínavé, čtivé. Jen se nemohu zbavit dojmu, že náhoda má ve vyřešení případu úlohu větší než píle, postup a nadání vyšetřovatelů.

19.06.2020 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Originální zápletka, napínavé až do konce. Příběh je fikce, nápadem autora. Ale opravdu se někde neděje něco podobného? Neskýtá darknet možnost komunikace a snadné vyhledáváni lidí s podobnými zvrhlými choutkami?

05.06.2020 5 z 5

Muž odnaproti, který mě převezl Muž odnaproti, který mě převezl Marek Boško

Muž odnaproti měl perfektně vymakaný plán.

31.05.2020 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Kam paní spisovatelka na ty nápady chodí? Díl od dílu lepší a lepší.
Tichá modlitba je noční můrou rodičů. Což teprve těch, kteří nejsou schopni vyhovět požadavkům únosce. A na druhé straně únosce, jemuž nestačí jen peníze. Chce si užít i ''zábavu" při představě hrůz způsobených rodičům i obětem. Dětem!!!

20.05.2020 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Mají ženy i jiné použití než to jedno? Nejsem feministka, ale rozumím důvodům, proč ženy musely bojovat za své místo na slunci.
Kniha je místy levicově utopistická až pohádková. Ale asi je to nutné k obroušení hran nesmírné krutosti majitelů bordelů a sicilských mafiánů, která určitě nebude tak daleko od reality, možná je v knize i zlehčena. Rocco i Rosetta si jistě získali srdce všech čtenářů. Ale je to Rachel, která navzdory své křehkosti, je velikánkou, schopnou vést boj za spravedlnost. Jediné, co mohu knize vytknout je jakási absence jazykové bariery mezi hrdiny. Ale hvězdičku to neubírá.

27.04.2020 5 z 5

Po několika stránkách jsem zjistila, že kniha je celá psaná pouze formou dopisů. To nedám. Chtěla jsem odložit. Naštěstí jsem to neudělala a o totéž prosím i vás. Protože se jedná o nádherný příběh, co duši pohladí. Postupně zjistíte, že jste se kouzlem přenesli na ostrov Guernsey a stali se členem spolku. Někteří jeho členové jsou prachobyčejní lidé, jiní vyjimeční, mají své lidské chyby. Ale všechny je spojuje to, co nás všechny tady na databázi. Knihy.

16.04.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Někteří lidé jsou horší než štětina v …. Hned na začátku tu máme zločin, vcelku brzo máme i pachatele, ale čí je to tělo? No a závěr to všechno ještě rozmíchá. Napínavé až do konce.Vřele doporučuji.

10.04.2020 5 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Skvělý příběh na téma:Bližší košile než kabát. V tomto případě ještě komplikován i tím, že hlavní hrdinky jsou nejen dávné a nerozlučné přítelkyně, ale obě děti jsou i "dětmi" té druhé. Komu věřit? Koho podpořit a koho naopak odepsat? Těžké a velmi nezáviděníhodné dilema.

04.04.2020 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Celé vyšetřování mi přišlo poněkud nelogické, nesouvislé a tomu odpovídalo i odhalení pachatele.

30.03.2020 3 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Když je cvokař cvok.
Napínavé a plné překvapivých zvratů.Kim tentokrát souběžně řeší případy dva, jeden horší než druhý, a přitom se snaží nepropadnout svým vlastním démonům. Ale už učinila pozitivní krok a pustila do svého života prvního kámoše, i když čtyřnohého. Snad budou další přibývat v následujících dílech.

15.02.2020 4 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Lázeňská kúra je terapií i pro čtenáře. Vtipné dialogy, hrdinka je schopna se zasmát situacím kolem sebe i sama sobě. A ano, třítýdenní párečky zkrátka vždy patřily k lázeňským městům, či spíše cukrárnám, parkům a lesním zákoutím.

31.01.2020 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Kniha si nehraje na veledílo, jen chce pohladit duši kočičkářů. Miluji psy, ale okolnosti způsobily, že mám 3 kočky. A na každé druhé stránce jako bych četla i o nich.

27.01.2020 4 z 5

Horká lázeň Horká lázeň Pelham Grenville Wodehouse

Knihy P.G.Wodehouse jsou takovou dovolenou v četbě. Bavíte se a odpočinete si.

16.01.2020 4 z 5