Miro67 Miro67 komentáře u knih

Sejdeme se v pět Sejdeme se v pět Vladimíra Černajová

Co způsobí tato kniha? Odhodíte starosti, zasmějete se, nalijete si sklenku vína a domluvíte se s kamárádkami, že se co nejdříve musíte zase sejít a probrat opačné pohlaví.

18.06.2021 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Kdo jinému jámu kopá, ... A to přímo doslova.
Dvě ženy soupeří o jednoho muže - syna a milence. Ač mi k srdci nepřirostla ani jedna, mám pro obě více pochopení než pro samotného Daniela. Otočil se k matce zcela k zády a tím vlastně nejvíce přispěl k prohloubení problému.

10.06.2021 3 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Mateřská láska je síla schopná pohnout vesmírem.
Možná autorka více hrála na city čtenáře, ale toto téma už takové je samo o sobě. Smutek je proložen radostí z přítomného okamžiku, rodinnou soudržností a úžasným poutem přátelství. Většinu postav si zamilujete, stanete se součástí této rodiny, jejich bolest budete prožívat s nimi. A konec? Těžké rozhodnutí. Každý rodič se určitě v tu chvíli ptá, jak by se k tomu on sám postavil. Doufejme, že toho budeme navždy ušetřeni.

26.05.2021 5 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Kniha o lidech, kteří "zapomněli zapomínat". Dotýká se sporné otázky reinkarnace. Většina z nás na ní nevěří. Ale většina té většiny někde ve skrytu duše se bude vždy ptát, jestli to přece jen nemůže být pravda. Kapitoly doplňují i úryvky knihy Život po životě.
Příběh sám je dojemný. Cítíte z něho zoufalost dítěte vyznat se ve svých vzpomínkách. Touhu matky, chytající se každého stébla, které může Noahovi pomoci. I rozpor Denice - uvěřit či ne.

24.05.2021 4 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Pro Angie byla její psychická porucha spíš vysvobozením. Pomohla ji překonat to, co by žádné dítě překonávat nemělo. Ze všech jejích identit nakonec vyrostla jedna úžasná slečna, ve které se asi Skautka prosadila nejvíce.

20.05.2021 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Bažina byla její jedinou skutečnou rodinou. Již od malička jí osud rozdal špatné karty. Přesto z ní vyrostla úžasná, nezlomná a i bez škol vzdělaná dívka. Potká i mezi lidmi svou spřízněnou duši? Budou obyvatelé městečka schopni uznat její osobnost nebo pro ně navždy zůstane jen holka z bažiny?
Velmi silný a dojemný příběh. Neprohloupí nikdo, kdo se do něj ponoří.

17.05.2021 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Taková hororově laděná pohádka pro dospělé. Ne zrovna uvěřitelné, ale čtivé.

04.05.2021 3 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Když sobec potká sobce a dají se dohromady.
Ač byly obě postavy nesympatické, autorce se dobře podařilo vykreslit jejich pokřivený charakter. V krátkých kapitolách se střídal pohled obou aktérů na tytéž situace. A to byl teda rozdíl!
I když ve výsledku byla Kája ta horší, lze její pohnutky částečně omluvit mnohaletou "protichlapskou" výchovou. Zato u Marka byla manželka nevyhovující a dcery rozmazlené. Stačilo jen upozornění, že by o ně v případě nevěry mohl přijít a hned otočil o 180°.

28.04.2021 4 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Uchováváním tajemství se mohou jeho nositelé připravit o mnoho let štěstí.
Příběh romantický, nenáročný a předvídatelný. Trochu lepší červená knihovna, jako ty vlčí máky na obálce. Přesto nese i krásnou myšlenku. Na špatné věci ( v tomto případě nepřátelství dvou národů způsobené druhou světovou válkou ) se nemá zapomínat, přesto je osvobozující odpustit a posunout se dál.

11.04.2021 3 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Další pěkný příběh od mé oblíbené autorky. Sonda do života tří žen okořeněná thilerovou zápletkou. Nejvíce jsem fandila Chloe za její kuráž. Konec pravda nečekaný, přesto ne překvapivý. Snad jen ta spravedlnost měla být dotažena do konce.

05.04.2021 5 z 5

Lvice z Maroka Lvice z Maroka Julia Drosten

Oddechové, romantické. Bez překvapení. Taková "pilcherová" z exotického prostředí.

09.03.2021 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tak tato kniha vezme za srdce a nepustí. Už od druhé kapitoly, ve které otevřete Danův dopis, musíte číst. Doufáte, že dvě tak milující bytosti musí dostat šanci se znovu najít.
A ruku na srdce, kolik z nás dostalo v životě alespoň jeden takový krásný dopis.

07.03.2021 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Námět čerpá ze skutečného případu, nápad se starým kufrem je dobrý začátek. Trochu romantiky v detektivce neuškodí. Ale hvězdičku ubírám za konec, kdy se Nora dostává do spárů pachatele a musí zápasit o svůj život. Dávám přednost odhalení zločince pomocí "šedých buněk mozkových".

27.02.2021 4 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

... "dobrá samota je lepší, než život s nesprávným člověkem"...

Již popáté úžasný čtenářský zážitek. Poznáváme více nové studentky ze 4.dílu,poodkryl se i osud starších staničních sester. No a pro mne hlavní, na scénu se vrátila i má nejoblíbenější Helen, která si zaslouží potkat znovu štěstí. Po zavření knihy si mohu jen přát, aby všichni prošli válečnou vřavou živí a pokud možno i zdrávi.

25.02.2021 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Vraždy dětí vždy provází mrazení v zádech, vztek a bezmoc.
Kniha je napínavá, bez zbytečných průtahů. A jak je již poslední dobou zvykem, řešení případu je protkáno i životními osudy samotných vyšetřovatelů. Vždyť i oni jsou součástí detektivniho příběhu.

24.02.2021 5 z 5

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Molly - trochu rozmazlená bohatá holka, která "umírá hrůzou", když musí v letadle sedět v ekonomické třídě. Přesto do vztahu vložila mnohem více, než dostala. Leo nebyl schopen vložit rovnováhu mezi svůj pracovní a manželský život. Výmluvy - v Lybii to vře, v Sýrii se teď toho tolik děje - ho dovedly až ke krachu vlastního vztahu. Vždy bude někde ve světě válečný konflikt. Bohužel. Dle mého soudu válečný reportér by se nikdy ženit neměl. Kolikrát v honbě za tím pravým příběhem riskují více než vojáci.

21.02.2021 4 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Psáno s humorem autorce vlastním. Jen jsem si při čtení připadala jak u obvoďáka v čekárně plné brblajících důchodkyň. Skoro by se kniha dala přiřadit do ČV ke knihám z lékařského prostředí :))

12.02.2021 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Dva cizinci uprostřed mrazivě krásných, mrazivě krutých hor. Jejich odhodlání krok za krokem dojít až k nejbližšímu lidskému obydlí i víru, že se jim to podaří, nelze jinak než závidět.
A je možné, aby Bena dvakrát za život potkala tak neuvěřitelná láska?? Je. Protože ona ho nepotkala. On ji svým charakterem budoval, hýčkal a byl za ni každý den vděčný.

09.02.2021 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Dost nepovedená snaha o drsný thiler. Policie stále mnoho kroků za pachatelem. Infantilní chování pachatele. Případ nakonec vyřešen tak nějak sám od sebe. Přestože se děj celou dobu vlekl, na konci nevěnoval autor pár stránek navíc k vysvětlení některých záhadných bodů zločinu. Vypadá, že byly spíše přidány na efekt.

06.02.2021 2 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Děj příběhu pomalu plyne.. až uplyne. Tak nějak do ztracena. Bez jakéhokoliv vážnějšího zvratu. Přesto je to takové romantické pohlazení. A hlavně, jedná se o autorčinu prvotinu, na které si teprve brousila svůj styl. A všichni dobře víme, že po ní následovalo mnoho dalších krásných knih.

02.02.2021 4 z 5