Miro67 Miro67 komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Každý svého štěstí strůjcem.
Kniha nabízí náhled do menší nemocnice, práce v ordinaci i na operačním sále. Běžné vztahy mezi zaměstnanci,řevnivost i korupce. Hlavního hrdinu však nemohu litovat. Nechci prozrazovat, ale své povolání si vybral sám a s ním i určité lidské a společenské povinnosti. A dokud se se svými démony nepopere, měl by se alespoň dočasně přesunout z chirurgie na jinou pozici.

20.01.2021 4 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

(SPOILER) Vynucené adopce - obchod s dětmi posvěcený církví a vládou.
Příběh, ač smyšlený, se v různých obměnách stal mnoha dívkám a jejich dětem. V tomto případě ale nemohu Megan zavrhnout. Sabina byla dívka a ty nebyly adoptivnimi rodiči moc žádány. Často končily v dětských domovech a pěstounských rodinách a ani po letech je biologické matky nemohly dostat zpět. Takže ve skutečnosti jejím "zcizením" mohla prožít krásné dětství v milující rodině. A Megan jí nakonec dokázala dát i další dar - jméno matky a tím i možnost ji najít a poznat.

16.01.2021 4 z 5

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

(SPOILER) Osm pohádek pro dospělé napříč historií lidstva, které propojuje kámen z vesmíru. Je uctíván jako srdce bohyně, je mu přisuzována magická moc, stává se součástí šperků i bezcenou tretkou. A ve většině příběhů je v majetku žen, jejichž síla nepramení z magického kamene, ale z jejich srdce a mysli . Převorka Winifred: "Nepochybovala, že Bůh stvořil muže jako prvního, ale už nevěřila, že ho nutně stvořil i chytřejšího"

12.01.2021 4 z 5

Smrt ve vyšší společnosti Smrt ve vyšší společnosti Peter James

Velmi napínavé. Postupně přijdete s teorií ztrátou paměti, dvojníka, bipolární poruchou,... Trefili jste se?

08.01.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Americké předměstí je jak moravská dědina - všichni se znají a všichni se pomlouvají.
Kniha má spád, detaily zápletky jsou dobře promyšlené, napětí stoupá každou kapitolou. Když jsem začala tušit, kdo je vrah, upřímně jsem doufala, že se pletu.

29.12.2020 5 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Connor byl pěkný hajzlík prospěchářský. Myslím, že nic neprozrazují (ať po mně hodí kamenem ten, komu nebyl od první kapitoly protivný).
Příběh, stejně jako i ostatní autorčiny knihy, byl čtivý, propracovaná zápletka. Ale když děj graduje, napětí ke konci tak nějak vyšumí do ztracena. Proto ubírám jednu hvězdičku.

27.12.2020 4 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Doporučení: nečíst v předvánočním shonu, jinak ozdobíte stromek až na Silvestra.
Napínavé, originální zápletka a propojení všech postav vychází pozvolna najevo. Přesto nás čeká i překvapení na závěr.

20.12.2020 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Teď nebo až potom? Je za tím vyčkáváním zbabělost být poslem špatných zpráv nebo láska a touha alespoň o chvilku protáhnout štěstí toho druhého? Dilema neřeší jen Adam, ale i Livie má tajemství, které může Adamovi zbořit iluze o jeho milované dceři.
Příběh doslova nabitý emocemi, strachem rodiče z nejistoty, kde je jeho dítě, nesobeckou láskou k partnerovi a přátelstvím pevnějším než skála. Komentářem nechci prozradit více, proto vsaďte na autorku, která i tentokrát nabidla skvělý čtenářský zážitek.

15.12.2020 5 z 5

Léto u jezera Léto u jezera Hannah McKinnon

V příběhu najdete vše, co má být v každém pořádném romanťáku.

" Pro Iris, aby si znovu vybudovala život. S láskou.." Ouvejs. To bylo takové klišé. Ale ať po mě hodí kamenem ta, která by nechtěla dostat taky takový vzkaz.

09.12.2020 4 z 5

Zranitelná oběť Zranitelná oběť John Sandford (p)

Dost zmatečné popisy akčních scén, příliš mnoho postav.

04.12.2020 2 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

ZA ZDMI vězení, kde Kristy pracuje. ZA ZDMI svého domu, kde je týrána, ač okolí nemá sebemenší tušení. ZA ZDMI svého svědomí, když hledá cestu, jak se od tyrana osvobodit. Utlá knížka, ale nabízí napětí i téma k zamyšlení. Čtěte a ptejte se sami sebe. Je trest smrti za brutální vraždu spravedlivý? Je vražda ze zoufalství ospraveditelná jako nutná sebeobrana?
Tečku nenajdete na poslední stránce příběhu, ale až za poděkováním autorky své mamince.

30.11.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Drsná detektivka, jak bývá u severských autorů zvykem. Naštěstí nejsou zločiny popisované s krvelačnými detaily. Spíše mrazivé jsou skutečnosti týkající se fatálních chyb systému pěstounské péče a ochrany práv dětí.
Zápletka dokonale promyšlená s překvapivým zvratem v závěru. Zaseklý telefon nebo školní besídka napoví sympatické dvojici detektivů s dobrou intuicí.

18.11.2020 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Napsáno poutavě a svižně. Bohužel děj veeelmi předvídatelný a ke konci i nelogický. Ale jako prvotina dobré. Snad bude autorka příště lepší a lepší.

13.11.2020 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Čtenáři. Připrav se na se na hodně ujeté wellness, na nesourodou skupinku lidí, kteří si sáhnou až na dno a objeví, že v jednotě je síla.
Autorka jako obvykle (tentokrát i s pomocí spisovatelky romanťáků Frances) dokonale vykresluje psychologii všech postav, pomalu odkrývá jejich tajemství pohřbená hluboko v duši a vede je cestou sebepoznání.
Pět hvězdiček dávám nejen zaslouženě, ale i pro jistotu, abych nedopadla jako recenzentka Helen Ihnatová.

10.11.2020 5 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Pro mne setkání s oblíbenými přítelkyněmi i "protivnými" vrchními sestrami z dílů předešlých i nově příchozími sestřičkami ve zdech již důvěrně známé nemocnice Nightingale.

05.11.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Pan Backman nám všem dokáže nahlédnout až na dno duše, pohladit ji, pomůže najít východ v tunelu. Při čtení jeho knih je třeba tužka a papír po ruce. Celá nůše moudrých myšlenek, vsunutých do absurdního děje, které však skončí elegantním rozuzlením. Skupinka zcela nesourodých hrdinů končící jako nejlepší přátelé, přesto nejde o kýč. Myslím. že skutečnost - 186 komentářů pro knihu vydanou letos - mluví za vše.

22.10.2020 5 z 5

Zločiny beze cti Zločiny beze cti Lene Wold

Téma knihy alarmující a je třeba mu věnovat více a více pozornosti, jak od spisovatelů, žurnalistů a aktivistů, tak hlavně odpovědných vládních orgánů.
Ale za zpracování ubírám dvě hvězdy. Kromě nepřesností kvůli vyprávění ( hedvábná prostěradla, průběh rodinných oslav s tanečním parketem apod.) má citelné nedostatky z oblasti denního života, podávané jako informace po důkladném studiu. Nejvíce zarážející byla "pokuta" za porušení slibu ochrany, kterou srovnávala s hodnotou lidského života, jako čtyřměsíční výdělek průměrného Jordánce. Autorkou zmíněných 33 tisic USD ročně nevydělá Jordánec totiž ani za 10 let. Nehledě na to, že po čtyřech letech strávených v zemi pojmenovává špatně i místní měnu, jordánský dinár. Těmito chybami z knihy dělá povrchní a nedůvěryhodný zdroj.

18.10.2020 3 z 5

Stezka v troskách Stezka v troskách Gemma Liviero

Spousta tajemství, která jsou polehoučku rozuzlována. Námět knihy zaslouží 5 hvězdiček, ale zpracování trochu pokulhávalo. Moc náhod a hlavně neustálé přeskakovaní v čase působilo zmatečně a rušivě. Proto bodík dolů.

15.10.2020 4 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Spíše příběh ze života kriminalisty než skutečná detektivka.

25.09.2020 3 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Příběh zajímavý, zpracování veeeeelmi zdlouhavé.

19.09.2020 3 z 5