Modrý kámen

V osmi strhujících, volně na sebe navazujících nevšedních příbězích, jež spojuje motiv krásného modrého drahokamu, se před námi plasticky odvíjejí klíčové okamžiky historie. Od chvíle, kdy tento kámen, který v podobě meteoritu proplul galaxiemi a přistál na rodící se Zemi, zvedne pračlověk a s jeho pomocí dospěje k převratnému pochopení vzájemného vztahu příčiny i důsledku, a poté člověk z prvobytně pospolné společnosti dokáže díky němu čelit nevysvětlitelným přírodním živlům, putuje magický kamenný svědek dalšími etapami - přes dobu bronzovou, antiku, středověk, renesanci, osvícenství, osidlování amerického Západu - až po naši současnost. A není jen pasivním pozorovatelem... v lidech, do jimž na své pouti vývojem zkříží cestu a zasáhne do jejich života, naopak probouzí vnitřní sílu, dodává jim odvahu a víru, učí je moudrosti, aby jim umožnil stát se skutečnými pány svého osudu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1383/modry-kamen-1LR-1383.jpg 4.2231
Literatura světová, Povídky, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)

The Blessing Stone, 2000

Kniha Modrý kámen

Monika1717

Knížku jsem vláčela na dovolenou, nějak jsem se nemohla začíst, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem ji s sebou vzala. Nejvíce se mi asi líbil příběh z pravěku. Doporučuji všem, kdo mají rádi zpularizované historické příběhy.

Sklíčko

Autorku mám rád, ale tohle mi nic nedalo.

PavlineCZka

Ac jsem si zezacatku rikala: "co to ma byt?!" a myslela, ze jde o nejakou prisernost, kniha me nakonec bavila. Pribehy na sebe svym zpusobem celkem navazuji, nektere jsou lepsi, nektere horsi, ale celkove se kniha cte dobre.

pavlikova9332
28.12.2019

Krásný příběh. Zajímavý námět. Povídky na sebe navazuji. Mám ráda knihy teto autorky

zdenaR
21.06.2019

Ač nemám ráda povídky a obvykle je nečtu (jsou pro mě příliš krátké, mám ráda obsáhlejší příběhy), tentokrát jsem byla spokojená.
Příběhy na sebe příjemně navazují, některý je lepší, jiný slabší.
Celkově Woodová opět nezklamala, čtivá knížka, doporučuji.

mariva
10.06.2019

Trochu jiná Woodová, než jsem zvyklá, ale bylo to zajímavé čtení, každý příběh úplně jiný, takže čtení rychle ubíhalo.

Květinka008
25.04.2019

Knížku jsem četla dlouho a měla jsem pocit, že každý den beru do ruky jiný román. V osmi příbězích, téměř samostatných knihách, od pravěku přes různé skupiny a místa na zemi, hrají hlavní roli ženy. Jim modrý kámen s kosmickým původem mění pohled na život a všechny neviditelně spojuje. Woodová mě na rozdíl od jiných autorek ani po více knihách nenudí a v této knížce dokazuje, že umí pracovat s historickými fakty a fantazií v jakékoliv době minulé, kterou si zvolí... Nejvíce se mi líbil příběh sedmý (Martinik) a šestý (Zandu), nejméně mě zaujal první (pralidé) a "rozčílil" čtvrtý (Řím). Poslední by si zasloužil být více propracovaný a neskončit tak chvatně...
Není to slaďárna, byť se do příběhu každé z žen namontuje chlap, ale mnohé nekončí happyendem. Doporučuju.

Málokdy sem píši úryvek, ale tento si neodpustím, protože knihu zcela vystihuje:
"A tak modrý kámen, jenž proplul galaxiemi a přistál na rodící se Zemi - kosmický krystal, který pračlověku jménem Vysoká umožnil poznání, kam odvést lidi před hrozícím nebezpečím, utěšil Laliari a osvítil Avrama a paní Amelii obdařil vírou, matce Winifred dal sílu vzdorovat opatově příkazu a Katharině naději, že najde otce, přetavil silné vášně Brigitte Bellefontaineové v praktickou logiku a nakonec umožnil Matthewu Livelyovi, aby se stal pánem svého osudu - tento modrý kámen spočinul v krámku komunity na kalifornském pobřeží. A dodnes tam leží za výkladním oknem... Majitel je ochotný prodat ho za rozumnou cenu... Správné osobě."

Opatov
09.11.2018

Trochu jina Woodova. Povidky zasazene do jednotlivych casovych obdobi. Kazda povidka popisuje uroven zivota pocinaje prvnimi lidmi zijicimi v tlupach. Pribehy krasne popisuji schopnosti lidi a jejich zvyky a postupne objevovani prirodnich zakonu. Knizka me nadchla, nadherne skloubeni historie, romantiky a faktu o vyvoji lidstva.