Lvice z Maroka

Maroco 1836. Mladá Sibylla Hopkinsová přijíždí s manželem do severoafrické země, aby tu společně rozšířili obchodní impérium jejího otce. Sibyllu exotická kultura fascinuje. Naplno prožívá pestrý ruch v bazarech, cizí vůně a chvějivý žár nad pouští. Je přesvědčená, že zdejší život je tisíckrát lepší než v prudérní a chladné Evropě. Ale když se její muž zaplete do nekalých obchodů a ona se zamiluje do francouzského důstojníka Andrého, musí prokázat svou sílu a rozhodnost......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/390807/lvice-z-maroka-lIv-390807.jpg 4.76

The Lioness of Morocco (2017)

Romány, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Lvice z Maroka

orinka3

Titul i obálka naznačují, že by mohlo jít o typický škvár. Nadto německý, ti na to pomalu mají patent....Omyl!! Překvapivě svěží četba, žádný falešný tón nezaznívá. Jde o téměř rodinnou ságu. Pohybujeme se v obchodním prostředí Anglie 19. století, ale také v Orientě se vší jeho krásou a vůněmi. Hlavní postava emancipované a paličaté Sibylly je plná života, odvahy, lásky i zklamání. Její mužské protějšky jsou taky zajímavé a příběh lásky rozhodně není sladkobolně přímočarý. Kniha je opravdu dobrá, čtivá, napínavá a přínosná, arabský svět je tu vylíčen přitažlivě a objektivně.

anetazz

Přečteno jedním dechem. Poutavý příběh, který se velmi dobře četl. Knihu jsem vystřídala za severské detektivky, od kterých jsem si chtěla na chvíli odpočinout, a určitě nelituji.

zuzana2599

Lvice z Maroka je moc povedený historicko-dobrodružný román. Příběh anglické dívky Sibylly, která s manželem žije v Maroku se mi líbil. Krásně se četl a já s obdivem sledovala osud Sibylly, jejího manžela, dvou synů i dcery a také francouzského důstojníka, který se do Sibylly zamiluje. Příběh je plný exotické kultury, vůně šafránu a jemné romantiky.

i.stefany

Moc krááásný historicko-romantický příběh prosycený vůní šafránu a dalekého Orientu. Na mě kniha působila jako takový dobrodružný pohádkový příběh, ale ne vše se vyvíjelo jako v pohádce. Velmi příjemné čtení, jen nerada jsem se s příběhem loučila.

alnahu

Krásný román- ve kterém se dozvíte něco z historie ,ale nechybí v ní ani dobrodružství a romantika . Začtěte se do příběhu Sibylli ,kterou uchvátilo exotické Maroko a zdejší kultura. Knihu doporučuji.