Přítelkyně

Laura má zdánlivě všechno, co si může přát. Úspěšnou kariéru, bohatého manžela a pohledného talentovaného syna Daniela. Ten se jednoho dne seznámí s Cherry a bezhlavě se do ní zamiluje. Od té chvíle se Lauře začne život hroutit pod rukama. Objevila se tahle okouzlující dívka v Danielově životě náhodou? Jaká tajemství skrývá? Vlivem tragických okolností se Laura uchýlí k nestoudné lži, která bude mít pro všechny zúčastněné nedozírné následky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368784/pritelkyne-KGy-368784.jpg 3.896

The Girlfriend (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, XYZ

Heli20

Přesně tenhle styl příběhů miluji,napínavé od začátku až do konce.

julie8829
26.12.2018

Super oddechovka. Postava Cherry mě neskutečně vytáčela a trochu mě zklamalo, že jí na konci nedali víc co proto. Ale jako kniha dobrá, nic extra, ale dobrá :D

fruitbueno
22.11.2018

Text byl mimořádně čtivý a doslova pádil kupředu k dalším a dalším intrikám, které hlavní hrdinky snovaly. Příběh o zamindrákovaném fakanovi, který chtěl víc než na co stačil, mě zaujal.

kikies
16.10.2018

Otřepané téma, zpracované relativně čtivě, ale tak nějak moc poamericku. Moc náhod, které hrají do karet magorům, kterým se pak daří kout tak promyšlené a důkladné pikle, až se čtenáři jen protáčí panenky. Trochu ubrat, a bylo by to lepší, lidovější.

nicole1990
14.10.2018

nebylo to špatné,ale čekala jsem,že postava CHerry bude trošku víc propracovaná a že se o ní dozvím víc. Byla to chladnokrevná mrcha,která prahnula jen po penězích a když zjistila,že ji Laura lhala rozhodla se jednat. Jinak se to četlo dobře a chtěla jsem vědět jak to celé dopadne

kiraa
08.10.2018

Paráda. Čtení, který jsem momentálně potřebovala. Relaxační thrillery mám ráda. Jednoduchý, přímočarý, čtivý, bez žádných vytáček, zatáček i omáček. Holky v ringu jsou někdy víc zajímavější jak dva chlapi :)

swayno
26.09.2018

Ani nevím, co napsat. Do čtení jsem se musela nutit, příběh také nic moc, dle recenzí jsem se těšila na "nečekaný konec", ale ten mě tedy taky moc nenadchl.

Peyka
20.09.2018

Jeden z těch nepovedených psychothrillerů. Z knihy jsem byla zklamaná. Základem dobrého thrilleru je propracovaná psychika postav, což se tady nedá říct. Navíc hrozně nemastná neslaná atmosféra skoro 3/4 příběhu. Autorka se zabývala nepodstatnými detaily, od poloviny knihy chtěla šokovat snad každou stránkou. Nesoucítila jsem ani s jednou postavou, opět kniha se všemi nesympatickými postavami, což je potom těžké mít knihu rád.

Janča089
27.08.2018

Výborné! Kniha byla lepší než jsem očekávala. A pro mě rozhodně lepší než kniha Do vody od P. Hawkins, ke které byla Přítelkyně přirovnána.
SPOILER:
Námět trochu podobný jako u Poslední paní Parishové (ambiciózní dívka z chudých poměrů se klidně i intrikami chce dostat výš), ale přesto originální příběh. Stojí tu proti sobě dvě ženy, které lžou. Když už jsem v půlce knihy myslela, že budu fandit jedné z nich, protože jsem ji začla více věřit, ona naopak přitvrdila.. Zajímavá kniha včetně konce.

niki7763
14.08.2018

I přes všechny negativní i kladné recenze jsem se nenechala ovlivnit a sáhla s nadšením pro tuhle knihu. A je to přesně to, co jsem očekávala. V každé knize nepotřebuju napětí od začátku do konce ... Chci děj a hlavně průběh celého děje po celou dobu čtení a tahle kniha to splnila na jedničku! ... Mrzí mě, že jsem byla časově omezena a nemohla jsem knihu hltat denně, ovšem je to přesně ten typ knihy, ke které se prostě vrátíte vždycky, protože se tam neustále něco děje. Nevím, ke komu bych z dvou hlavních hrdinek měla blíž, ovšem ke konci už jsem měla opravdu jasno :) kniha má přes 400 stran a píši narovinu, že ani jedna stránka není zbytečná ... To je to, co chci! Proplouvat dějem s nadšením, očekáváním, sledovat intriky a nástrahy. Smyčky lží, které nemůžete ničím podložit. Není to žádný překvapivý "Boom" ovšem to na knize vůbec neubírá grády protože děj knihy je plný zvratů a proto se k ní s radostí vracíte :) ... Pro příjemné čtení, kdy vypustíte a přemýšlíte co a jak se zase udá, je tahle kniha 100%. K samotnému ději nemám výtky. A že se dílo vyřeší v posledních stránkách?? To sice ano, ale po celou dobu do děje spadá plno jiných zvratů. Doporučuji :) Možná bych tam jen přidala pár peprných sexuálních částí stejně jako do knihy Exmanželka :)

Kekik
02.08.2018

Zápletka, která byla již mnohokrát zpracovaná, ale přesto mě kniha velmi bavila.
Až tedy na ten konec. Přítelkyně má přes 400 stran a konci je věnováno jen pár stránek. Hlavně poslední kapitola a epilog. Tam se vše seběhlo bleskovou rychlostí. Což celkovému příběhu dle mého názoru trochu uškodilo. Chtělo by to trochu živější konec, víc bych v něm rozvedla dialogy mezi hlavními aktéry. Nevím, jak to napsat, abych se vyvarovala spoileru. Prostě jsem necítila radost z toho, kdyz to vše vyšlo na povrch. Nebylo to ono.

micha-ella
27.07.2018

Příběh o falši, kalkulu, vypočítavosti a přetvářce. Až do poloviny hodně rozvláčné, pak se začnete divit a čekat, čí plány zvítězí.

Jana283
16.07.2018

Zápletka docela zajímavá. Ale ty dialogy.... Tak se snad necvrliká ani v argentinských telenovelách.

Nixa
13.07.2018

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem něco trochu lepšího. Musím říct, že postava Cherry mi byla vyloženě protivná a nemohla jsem jí vystát. Byla jsem hrozně zvědavá jak vše dopadne a s koncem jsem byla spokojená. Kniha se mi četla dobře, ale na zadek jsem si z ní prostě nesedla.

alnahu
09.07.2018

Po trošku nezáživném začátku se kniha rozjela. Příběh ve kterém se prolínají emoce a pocity.

helcab
08.07.2018

Celkem pěkně psaná kniha. Nakonec i s menší zápletkou ke konci knihy. Pro mě první kniha od této autorky a určitě zkusím i další. Doporučuji.

L.Helena
07.07.2018

Velmi zdařilá prvotina. Četlo se to téměř samo. Je úžasné, jak se autorce podařilo udržet čtenářovu pozornost přes čtyři sta stran a nepotřebovala k tomu žádné vedlejší dějové linie a spoustu nadbytečných postav. Prostě jen jeden příběh a několik málo postav, které všechny měly v příběhu svou roli.
Jen tak dál, těším se na další autorčiny knihy.

AnickaGr
01.07.2018

Kniha se četla velmi dobře. Za mě byla nepředvídatelná, až do poslední stránky jsem nedokázala odhadnout, jak celý příběh dopadne.
Téma je originální a zajímavé. Rozhodně stojí za přečtení.

zuzana2599
24.06.2018

Jak by se mi mohla nelíbit Přítelkyně, když mám stejně pohledného syna jako Laura ? Paráda. Knihu jsem přečetla velmi rychle a četla jsem ji s napětím a zvědavostí. Cherry mi opravdu nebyla sympatická a já jako máma fandila spíš Lauře, která mi byla určitým způsobem blízká.
Je to určitě dobrý psychothriller, přečtěte si !

SSTknihy
19.06.2018

Kdyby byla Laura o trochu víc majetnická, Daniel trochu víc mamánek a Cherry zase o fous méně psychopatická, mohlo to být o hvězdičku lepší hodnocení. Nebylo to špatné, četlo se to dobře a rychle, jen to ve finále připomínalo Hollywoodské psychothrillery, kde hlavní hrdinové v rámci dramatičnosti páchají taková zvěrstva, že tím bohužel ztrácejí na věrohodnosti. A přitom věřím, že takových podobných případů se děje dnes a denně spousta. Právě ta tichá bezmoc, že s vámi někdo manipuluje, nikdo z okolí tomu nevěří a policie jen bezradně krčí rameny, je neuvěřitelně děsivá. Fakt není třeba k tomu ještě vyvražďovat půl zverimexu.

JitkaHambi
18.06.2018

Pro mě nuda, nuda, strašná nuda, několik stran jsem musela úplně přeskočit a zjistila jsem, že jsem o nic nepřišla.Stupidní, nesympatické postavy, děj o ničem, rozjelo se to trochu až ke konci, ale stejně nic moc.Thriller si teda opravdu představuji úplně, úplně jinak!
Ztráta času.

Zrzavá_Tereza
15.06.2018

Ale tak nebylo to zas tak špatné. Rozhodně bych tomu neříkala thriller, ale příběh mě bavil, četlo se to dobře, na tyhle teplé líné dny vlastně fajn čtení a byla jsem docela dost zvědavá, jak to vlastně všechno dopadne.

kristyna7259
14.06.2018

Zajímavé téma, ale dle mého názoru se z něj dalo vytáhnout více.

edith79
13.06.2018

Nebylo to špatné, ale nebylo to ani žádné wow. Takový lehce naivní pokus o psychothriller. Všechny postavy mi byly svým způsobem něčím nepříjemné. Hlavní záporačka se někdy chovala vyloženě dětinsky. Ale bavilo mě to očekávání. Co se ještě bude dít a kam až to zajde. Zašlo to přesně tam, kam se dalo čekat. Originálním závěrem se autorka rozhodně neblýskla.

perpe2a
10.06.2018

Kniha měla kladné ohlasy, tak jsem se nechala zlákat a koupila si ji. Bylo to ale obrovské zklamání. Úplně naivní a plýtký děj. Rozhodně to na mě nepůsobilo jako mrazivý psychothriller. Byl to slabý odvar, hodně slabý odvar jakéhokoli psycha. A ten předvídatelný konec...ach jo..tato kniha byla pro mě ztráta času..bohužel.

stanza
09.06.2018

Od začátku mě to chytlo, pomalu, ale nešlo přestat. A pak se to rozjelo a nemohla jsem se odtrhnout. Velmi slušný psychothriller. ))

Eviik16
07.06.2018

Jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla. Velmi čtivá a odtrhnout od ní slo jen těžko. A cherry jsem neměla rada od první stránky;)

30.05.2018

Kniha je definitivně čtivá, i když rozjezd je docela pomalý. Ze začátku jsem nevěděla, komu bych měla fandit víc, ale s vývojem událostí jsem se přiklonila k jedné straně. Jinak je ale příběh strhující - já psychothrillery miluji :-), a kniha se jen těžko odkládá. Konec je tak trochu useknutý, ale dá se. Určitě na autorku nezanevřu a pokud vyjde nějaká další kniha od ní, zase jí dám šanci.

i.stefany
28.05.2018

Jooo, tahle kniha se mi líbila. Dvě osudové ženy jednoho muže a mnoho problémů kolem nich. Výborné téma na psychothriller. Knížka se čte velmi svižně a drží vás stále v napětí. Hezky se prolínají myšlenky, pocity a emoce všech zúčastněných. Ale za ten rychlý a nepříliš reálný konec a taky některé drobné přešlapy o jednu * méně.

MirKop
14.05.2018

Pomsta je pokrm, který nejlépe podáváme za studena..až na to, že naše Višnička ji podávala rovnou z mrazáku...

Kniha od začátku do konce super, opravdu se to dobře četlo, bylo to syrové, reálné a postupně to celé gradovalo, až mi chudáka Laury bylo docela líto.

1 hvězdu ubírám za ten konec - samotné finále se dalo trošku očekávat, ale vadil mi především extra nedotažený, zkrácený a nerozvinutý epilog. Člověk čte více než 400 stran detailních pocitů všech přítomných postav, a když je to celé zakončeno, tak se jejich následné životy utnou do 2 stránek.

Jinak hodnotím velmi kladně.