Přítelkyně

Přítelkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368784/bmid_pritelkyne-KGy-368784.jpg 4 315 100

Laura má zdánlivě všechno, co si může přát. Úspěšnou kariéru, bohatého manžela a pohledného talentovaného syna Daniela. Ten se jednoho dne seznámí s Cherry a bezhlavě se do ní zamiluje. Od té chvíle se Lauře začne život hroutit pod rukama. Objevila se tahle okouzlující dívka v Danielově životě náhodou? Jaká tajemství skrývá? Vlivem tragických okolností se Laura uchýlí k nestoudné lži, která bude mít pro všechny zúčastněné nedozírné následky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Girlfriend , 2017

JitkaHambi
18.06.2018 1 z 5

Pro mě nuda, nuda, strašná nuda, několik stran jsem musela úplně přeskočit a zjistila jsem, že jsem o nic nepřišla.Stupidní, nesympatické postavy, děj o ničem, rozjelo se to trochu až ke konci, ale stejně nic moc.Thriller si teda opravdu představuji úplně, úplně jinak!
Ztráta času.

Zrzavá_Tereza
15.06.2018 4 z 5

Ale tak nebylo to zas tak špatné. Rozhodně bych tomu neříkala thriller, ale příběh mě bavil, četlo se to dobře, na tyhle teplé líné dny vlastně fajn čtení a byla jsem docela dost zvědavá, jak to vlastně všechno dopadne.

kristyna7259
14.06.2018 3 z 5

Zajímavé téma, ale dle mého názoru se z něj dalo vytáhnout více.

edith79
13.06.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, ale nebylo to ani žádné wow. Takový lehce naivní pokus o psychothriller. Všechny postavy mi byly svým způsobem něčím nepříjemné. Hlavní záporačka se někdy chovala vyloženě dětinsky. Ale bavilo mě to očekávání. Co se ještě bude dít a kam až to zajde. Zašlo to přesně tam, kam se dalo čekat. Originálním závěrem se autorka rozhodně neblýskla.

perpe2a
10.06.2018 2 z 5

Kniha měla kladné ohlasy, tak jsem se nechala zlákat a koupila si ji. Bylo to ale obrovské zklamání. Úplně naivní a plýtký děj. Rozhodně to na mě nepůsobilo jako mrazivý psychothriller. Byl to slabý odvar, hodně slabý odvar jakéhokoli psycha. A ten předvídatelný konec...ach jo..tato kniha byla pro mě ztráta času..bohužel.

stanza
09.06.2018 5 z 5

Od začátku mě to chytlo, pomalu, ale nešlo přestat. A pak se to rozjelo a nemohla jsem se odtrhnout. Velmi slušný psychothriller. ))

Eviik16
07.06.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla. Velmi čtivá a odtrhnout od ní slo jen těžko. A cherry jsem neměla rada od první stránky;)

85098211
30.05.2018 4 z 5

Kniha je definitivně čtivá, i když rozjezd je docela pomalý. Ze začátku jsem nevěděla, komu bych měla fandit víc, ale s vývojem událostí jsem se přiklonila k jedné straně. Jinak je ale příběh strhující - já psychothrillery miluji :-), a kniha se jen těžko odkládá. Konec je tak trochu useknutý, ale dá se. Určitě na autorku nezanevřu a pokud vyjde nějaká další kniha od ní, zase jí dám šanci.

i.stefany
28.05.2018 4 z 5

Jooo, tahle kniha se mi líbila. Dvě osudové ženy jednoho muže a mnoho problémů kolem nich. Výborné téma na psychothriller. Knížka se čte velmi svižně a drží vás stále v napětí. Hezky se prolínají myšlenky, pocity a emoce všech zúčastněných. Ale za ten rychlý a nepříliš reálný konec a taky některé drobné přešlapy o jednu * méně.

MirKop
14.05.2018 4 z 5

Pomsta je pokrm, který nejlépe podáváme za studena..až na to, že naše Višnička ji podávala rovnou z mrazáku...

Kniha od začátku do konce super, opravdu se to dobře četlo, bylo to syrové, reálné a postupně to celé gradovalo, až mi chudáka Laury bylo docela líto.

1 hvězdu ubírám za ten konec - samotné finále se dalo trošku očekávat, ale vadil mi především extra nedotažený, zkrácený a nerozvinutý epilog. Člověk čte více než 400 stran detailních pocitů všech přítomných postav, a když je to celé zakončeno, tak se jejich následné životy utnou do 2 stránek.

Jinak hodnotím velmi kladně.

zdehan
14.05.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila dobře se četla mužu doporučit.

Ankavi
25.04.2018 4 z 5

Dobře jsem se začetla a nadšení mě neopustilo ani v průběhu příběhu. Děj s tématem věčného boje matky s "kandidátkou" na snachu se mně osobně přehnaný či nereálný nezdál, jen jsem čekala ještě větší gradaci. Závěr byl za mě nemastný - neslaný, uspěchaný, očekávatelný. Proto ubírám jednu hvězdičku, ale jako celek knihu hodnotím dobře - průměrně dobrý psychothriller.

alca.h
25.04.2018 4 z 5

Poměrně dlouho mi trvalo, než jsem z knihy začala pociťovat psychologický thriller. Úvod byl takový okecávací, připomínal červenou knihovnu (jenže bez milostných detailů) a britsky zdvořilostní, pomalý a hodně o pocitech. Laura oslovuje Cherry od počátku jako “zlatíčko”, chce ji mít za svou kamarádku a ihned ji zve na chatu do St. Tropez. Takové chování mi nepřijde reálné ani ve vyšších vrstvách. B. A. Paris má sklon k podobně uhlazeným (povrchním a hraným) dialogům a za sebe musím říct, že mě nebaví. Naštěstí se kniha zvrtne, hlavní postavy se zvrhnou a konečně se objeví očekávaná nenávist mámy syna a jeho nové přítelkyně. A pak už se to čte nějak jinak - pěkně podezíravě a napjatě. Ušetřen nezůstává ani Daniel.

kneslova
22.04.2018 5 z 5

Za mne vynikající psychothriller. Ani chvíli jsem se nenudila a čekala jsem, co která z dvou hrdinek zase vymyslí. Výborná kniha

Dresia
09.04.2018 2 z 5

Začátek slibný, ale pak nuda nuda šeď, velké zklamání.

Hopulka
08.04.2018 3 z 5

Kniha je čtivá, ale nenašla jsem si cestu ani k jedné z hlavních hrdinek. Konec knihy by si zasloužil trochu rozvést. Přečtení ale přesto doporučiji.

rode
08.04.2018 4 z 5

Po dočtení byly mé pocity velmi rozpačité. Kniha se četla skoro sama, na to si opravdu nemůžu stěžovat. Vykreslení obou hlavních postav a celková zápletka je velmi dobré. Ale ten konec? Co to sakra bylo? Prolog je absolutně nedotažený. Čekala jsem nějaké velké zakončení, ale závěr knihy je podle mě nedotažený.

Kamienkova33
20.03.2018 3 z 5

Hneď po dočítaní mám zmiešané pocity... toto je pre mňa jedna z kníh, kedy reklamná kampaň urobí z priemernej knihy očakávanú novinku. Dve ženy - matka a priateľka - bojujú o jedného muža. Používajú pri tom zákerné prostriedky, až to vyústi do nešťastných udalostí. Po celý čas som čakala na nejaký spád, akciu, drámu alebo čokoľvek, z čoho ma aspoň trochu zamrazí, ale dočkala som sa iba rozpačitého a nedotiahnutého záveru.

Ivuska.09
19.03.2018 3 z 5

První polovina příběhu velmi slabá. Byl to takový zbytečně zdlouhavý úvod. Pak se to začalo lepšit a poslední čtvrtina knihy byla skvělá. Škoda toho začátku.

Paja1709
18.03.2018 5 z 5

Tak toto byla lahudka.Opravdu skvela kniha.Od zacatku do konce napeti.Stranky jsem hltala a precteno behem jednoho dne.Doporucuji.

pro ženy thrillery pro ženy

2018  77%Přítelkyně
2019  74%Ta druhá