Přítelkyně

Přítelkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368784/bmid_pritelkyne-KGy-368784.jpg 4 315 100

Laura má zdánlivě všechno, co si může přát. Úspěšnou kariéru, bohatého manžela a pohledného talentovaného syna Daniela. Ten se jednoho dne seznámí s Cherry a bezhlavě se do ní zamiluje. Od té chvíle se Lauře začne život hroutit pod rukama. Objevila se tahle okouzlující dívka v Danielově životě náhodou? Jaká tajemství skrývá? Vlivem tragických okolností se Laura uchýlí k nestoudné lži, která bude mít pro všechny zúčastněné nedozírné následky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Girlfriend , 2017

Heli20
14.01.2019 5 z 5

Přesně tenhle styl příběhů miluji,napínavé od začátku až do konce.

julie8829
26.12.2018 3 z 5

Super oddechovka. Postava Cherry mě neskutečně vytáčela a trochu mě zklamalo, že jí na konci nedali víc co proto. Ale jako kniha dobrá, nic extra, ale dobrá :D

fruitbueno
22.11.2018 4 z 5

Text byl mimořádně čtivý a doslova pádil kupředu k dalším a dalším intrikám, které hlavní hrdinky snovaly. Příběh o zamindrákovaném fakanovi, který chtěl víc než na co stačil, mě zaujal.

kikies
16.10.2018 3 z 5

Otřepané téma, zpracované relativně čtivě, ale tak nějak moc poamericku. Moc náhod, které hrají do karet magorům, kterým se pak daří kout tak promyšlené a důkladné pikle, až se čtenáři jen protáčí panenky. Trochu ubrat, a bylo by to lepší, lidovější.

nicole1990
14.10.2018 4 z 5

nebylo to špatné,ale čekala jsem,že postava CHerry bude trošku víc propracovaná a že se o ní dozvím víc. Byla to chladnokrevná mrcha,která prahnula jen po penězích a když zjistila,že ji Laura lhala rozhodla se jednat. Jinak se to četlo dobře a chtěla jsem vědět jak to celé dopadne

kiraa
08.10.2018 5 z 5

Paráda. Čtení, který jsem momentálně potřebovala. Relaxační thrillery mám ráda. Jednoduchý, přímočarý, čtivý, bez žádných vytáček, zatáček i omáček. Holky v ringu jsou někdy víc zajímavější jak dva chlapi :)

swayno
26.09.2018 2 z 5

Ani nevím, co napsat. Do čtení jsem se musela nutit, příběh také nic moc, dle recenzí jsem se těšila na "nečekaný konec", ale ten mě tedy taky moc nenadchl.

Peyka
20.09.2018 1 z 5

Jeden z těch nepovedených psychothrillerů. Z knihy jsem byla zklamaná. Základem dobrého thrilleru je propracovaná psychika postav, což se tady nedá říct. Navíc hrozně nemastná neslaná atmosféra skoro 3/4 příběhu. Autorka se zabývala nepodstatnými detaily, od poloviny knihy chtěla šokovat snad každou stránkou. Nesoucítila jsem ani s jednou postavou, opět kniha se všemi nesympatickými postavami, což je potom těžké mít knihu rád.

Janča089
27.08.2018 5 z 5

Výborné! Kniha byla lepší než jsem očekávala. A pro mě rozhodně lepší než kniha Do vody od P. Hawkins, ke které byla Přítelkyně přirovnána.
SPOILER:
Námět trochu podobný jako u Poslední paní Parishové (ambiciózní dívka z chudých poměrů se klidně i intrikami chce dostat výš), ale přesto originální příběh. Stojí tu proti sobě dvě ženy, které lžou. Když už jsem v půlce knihy myslela, že budu fandit jedné z nich, protože jsem ji začla více věřit, ona naopak přitvrdila.. Zajímavá kniha včetně konce.

niki7763
14.08.2018 5 z 5

I přes všechny negativní i kladné recenze jsem se nenechala ovlivnit a sáhla s nadšením pro tuhle knihu. A je to přesně to, co jsem očekávala. V každé knize nepotřebuju napětí od začátku do konce ... Chci děj a hlavně průběh celého děje po celou dobu čtení a tahle kniha to splnila na jedničku! ... Mrzí mě, že jsem byla časově omezena a nemohla jsem knihu hltat denně, ovšem je to přesně ten typ knihy, ke které se prostě vrátíte vždycky, protože se tam neustále něco děje. Nevím, ke komu bych z dvou hlavních hrdinek měla blíž, ovšem ke konci už jsem měla opravdu jasno :) kniha má přes 400 stran a píši narovinu, že ani jedna stránka není zbytečná ... To je to, co chci! Proplouvat dějem s nadšením, očekáváním, sledovat intriky a nástrahy. Smyčky lží, které nemůžete ničím podložit. Není to žádný překvapivý "Boom" ovšem to na knize vůbec neubírá grády protože děj knihy je plný zvratů a proto se k ní s radostí vracíte :) ... Pro příjemné čtení, kdy vypustíte a přemýšlíte co a jak se zase udá, je tahle kniha 100%. K samotnému ději nemám výtky. A že se dílo vyřeší v posledních stránkách?? To sice ano, ale po celou dobu do děje spadá plno jiných zvratů. Doporučuji :) Možná bych tam jen přidala pár peprných sexuálních částí stejně jako do knihy Exmanželka :)

Kekik
02.08.2018 4 z 5

Zápletka, která byla již mnohokrát zpracovaná, ale přesto mě kniha velmi bavila.
Až tedy na ten konec. Přítelkyně má přes 400 stran a konci je věnováno jen pár stránek. Hlavně poslední kapitola a epilog. Tam se vše seběhlo bleskovou rychlostí. Což celkovému příběhu dle mého názoru trochu uškodilo. Chtělo by to trochu živější konec, víc bych v něm rozvedla dialogy mezi hlavními aktéry. Nevím, jak to napsat, abych se vyvarovala spoileru. Prostě jsem necítila radost z toho, kdyz to vše vyšlo na povrch. Nebylo to ono.

micha-ella
27.07.2018 4 z 5

Příběh o falši, kalkulu, vypočítavosti a přetvářce. Až do poloviny hodně rozvláčné, pak se začnete divit a čekat, čí plány zvítězí.

Jana283
16.07.2018 2 z 5

Zápletka docela zajímavá. Ale ty dialogy.... Tak se snad necvrliká ani v argentinských telenovelách.

Nixa
13.07.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem něco trochu lepšího. Musím říct, že postava Cherry mi byla vyloženě protivná a nemohla jsem jí vystát. Byla jsem hrozně zvědavá jak vše dopadne a s koncem jsem byla spokojená. Kniha se mi četla dobře, ale na zadek jsem si z ní prostě nesedla.

alnahu
09.07.2018 3 z 5

Po trošku nezáživném začátku se kniha rozjela. Příběh ve kterém se prolínají emoce a pocity.

helcab
08.07.2018 5 z 5

Celkem pěkně psaná kniha. Nakonec i s menší zápletkou ke konci knihy. Pro mě první kniha od této autorky a určitě zkusím i další. Doporučuji.

L.Helena
07.07.2018 5 z 5

Velmi zdařilá prvotina. Četlo se to téměř samo. Je úžasné, jak se autorce podařilo udržet čtenářovu pozornost přes čtyři sta stran a nepotřebovala k tomu žádné vedlejší dějové linie a spoustu nadbytečných postav. Prostě jen jeden příběh a několik málo postav, které všechny měly v příběhu svou roli.
Jen tak dál, těším se na další autorčiny knihy.

AnickaGr
01.07.2018 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Za mě byla nepředvídatelná, až do poslední stránky jsem nedokázala odhadnout, jak celý příběh dopadne.
Téma je originální a zajímavé. Rozhodně stojí za přečtení.

zuzana2599
24.06.2018 5 z 5

Jak by se mi mohla nelíbit Přítelkyně, když mám stejně pohledného syna jako Laura ? Paráda. Knihu jsem přečetla velmi rychle a četla jsem ji s napětím a zvědavostí. Cherry mi opravdu nebyla sympatická a já jako máma fandila spíš Lauře, která mi byla určitým způsobem blízká.
Je to určitě dobrý psychothriller, přečtěte si !

SSTknihy
19.06.2018 3 z 5

Kdyby byla Laura o trochu víc majetnická, Daniel trochu víc mamánek a Cherry zase o fous méně psychopatická, mohlo to být o hvězdičku lepší hodnocení. Nebylo to špatné, četlo se to dobře a rychle, jen to ve finále připomínalo Hollywoodské psychothrillery, kde hlavní hrdinové v rámci dramatičnosti páchají taková zvěrstva, že tím bohužel ztrácejí na věrohodnosti. A přitom věřím, že takových podobných případů se děje dnes a denně spousta. Právě ta tichá bezmoc, že s vámi někdo manipuluje, nikdo z okolí tomu nevěří a policie jen bezradně krčí rameny, je neuvěřitelně děsivá. Fakt není třeba k tomu ještě vyvražďovat půl zverimexu.

pro ženy thrillery pro ženy

2018  77%Přítelkyně
2019  74%Ta druhá