Štěstí pro začátečníky

Helen Carpenterová má třicet dva let a je dvanáct měsíců rozvedená. Za sebou má bezdětné manželství s alkoholikem, před sebou prázdno. Ví, že by měla ve svém životě něco zásadního změnit – přestat být spolehlivou šedou myškou, podniknout nějaké dobrodružství, udělat něco nečekaného. Nechá se proto umluvit mladším bratrem a zapíše se na kurz přežití v divoké přírodě Wyomingu. Už při odjezdu tuší, že to nejspíše bude naprostá katastrofa. A nemýlí se: musí čelit náletům hord komárů, sněhové bouři a především společnosti o dekádu mladších lidí, kteří ji považují za absolutně neschopnou a trapnou osobu. A jako by toho nebylo málo, doprovází ji nejlepší kamarád jejího praštěného bratra, který ji připravuje o poslední špetky duševního klidu. Přesto všechno Helen cítí, že se v ní cosi mění. Lidé, kteří jí od samého začátku ukrutně lezli na nervy, pro ni začínají být zdrojem poznání. Díky nim se naučí, jak si stát pevně za svým. Pozná, že z ochromujícího strachu se rodí odvaha. A především pochopí, že člověk se někdy musí úplně ztratit, aby mohl doufat, že se nakonec najde....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418596/big_stesti-pro-zacatecniky-DJz-418596.jpg 4.175

Vydáno: , Domino

Happiness for Beginners

Kniha Štěstí pro začátečníky

Olga8480

Příjemné čtení a hlavně příběh vás zaujme. Kdo by si vybral pro změnu života zrovna kurz přežití v divočině. Hlavní hrdinka Helen ano a to ani netuší, že díky Jackovi to nebude jediná změna která ji čeká.

sporran
20.12.2021

Knihu bych si normálně nepůjčila, ale doputovala ke mně v knihovně jako "knížka naslepo". Je to taková knížka, která vcelku neublíží, ale není nijak zásadní. Trochu něco jako zmiňuje paní pode mnou. Zajímavá byla část, kdy hlavní hrdinka prožívá kurz přežití. Jinak příběh a celkové okolnosti takový, no prostě čajíček....

handulli
01.08.2021

Bohužel já půjdu proti proudu.
Anotace mě nalákala. Těšila jsem se na boj o přežití v drsné přírodě šmrncnutý trochou romantiky.
Bohužel mi nedošlo (a asi mělo), že je to spíše jakási snaha o zbeletrizovanou motivační knihu o sebezdokonalení, nalezení sebe sama apod.
Já ale na tento typ literatury nejsem, takže jestli měla tahle kniha mít nějaké poselství, tak se to u mě míjelo účinkem. No ... možná tak to, že se máme radovat i z maličkostí.
Hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla ... vlastně, kdybych měla být upřímná, tak mi většinu knihy lezla na nervy. Věděla jsem, že Helen je 32, ale netušila jsem, že Jake je o 10 let mladší. Nicméně se ti dva chovali jako kdyby jim bylo přesně naopak. Helen je neskutečně naivní a chová se nedospěle. A v některých pasážích, které nechci kvůli potenciálním budoucím čtenářům prozrazovat, mi přijde, že je snad v pubertě.
Už už jsem chtěla knížku odložit, ale jelikož má jen 278 str., rozhodla jsem se jí dát ještě šanci a aspoň si počkat na tu část, kde se dostanou do divočiny.
Naštěstí opravdu pobyt v divočině knížku trošku pozdvihne a těch 100 stran, kde jsem s hrdiny pomyslně překonávala jejich útrapy, mě vcelku bavilo.
Jenže pak se vrátí zpět do civilizace a ... já zase trpím a počítám kolik stran zbývá do konce.
Ale abych jen nehaněla: Byly tam i hezké momenty a některé pasáže byly vtipné.

Ano, tahle kniha byla v mém případě přešlap. Hrozně se mi líbí teze, že každá kniha má svého čtenáře. To je naprostá pravda, což tady dokazuje i poměrně vysoké hodnocení. Tahle kniha se prostě možná jen dostala k nesprávnému čtenáři.

narisa
18.06.2021

Opravdu pěkný příběh. Kniha se velice dobře četla. Jediné, co mi chybělo, bylo více Jakea. Ten byl opravdu skvělý. Myslím si, že Jake a Helenin bratr Duncan mohli dostat více prostoru. Knihu rozhodně doporučuji. Skvělé odpočinkové čtení

Nelička
15.06.2021

Bylo to docela fajn čtení. Hrozně se mi líbila slovní obratnost a humor hlavního hrdiny Jakea. Hned na začátku jsem s nim hodně nasmála. Jen jsem asi trochu očekávala víc toho dobrodrůža a divočiny. Podle anotace a celkově námětu knížky jsem měla pocit, že to bude víceméně hlavně o tom pobytu v horách.... škoda.. Nicméně i tak mě to fakt dost bavilo. Určitě to vnímám jako hodně svěží vítr mezi lehce čtivými romány..

Miro67
18.07.2020

Štěstí je víc o očekávání než o získání.
Romantický příběh se spoustou námětů k zastavení, vychutnání si přítomné chvilky, k přemýšlení o našich dalších krocích a hlavně k vděčnosti za to, co máme.

Ivuska.09
10.06.2020

Možná jsem sáhla ve správnou dobu po správné knize, ale po delší době je tohle román, kterému dám plný počet hvězdiček a nebudu mu nic vytýkat. I když bych pár věcí mohla, tak celkově se mi to prostě líbilo a nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Kurz přežití v divoké přírodě se ukázal jako výborný námět na knihu!

ladyka
29.05.2020

Autorčina kniha Jak ti zmizet ze života se mi velmi líbila, a tak jsem těšila na její další knihu. Bohužel ji ale odkládám po přečtení asi pětiny-vůbec mě nezaujala, hrdinka mi přišla nezajímavá a její mužský protějšek radši ani nehodnotím. A jako pár mi nesedli,bohužel. Možná by se děj rozjel,ale nějak mě přešla chuť...a to nemám ráda nedotčené knihy a těch, co jsem za život nedočetla,je vskutku jen pár. Snad kniha zaujme jiné čtenáře!