Štěstí pro začátečníky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Helen Carpenterová má třicet dva let a je dvanáct měsíců rozvedená. Za sebou má bezdětné manželství s alkoholikem, před sebou prázdno. Ví, že by měla ve svém životě něco zásadního změnit – přestat být spolehlivou šedou myškou, podniknout nějaké dobrodružství, udělat něco nečekaného. Nechá se proto umluvit mladším bratrem a zapíše se na kurz přežití v divoké přírodě Wyomingu. Už při odjezdu tuší, že to nejspíše bude naprostá katastrofa. A nemýlí se: musí čelit náletům hord komárů, sněhové bouři a především společnosti o dekádu mladších lidí, kteří ji považují za absolutně neschopnou a trapnou osobu. A jako by toho nebylo málo, doprovází ji nejlepší kamarád jejího praštěného bratra, který ji připravuje o poslední špetky duševního klidu. Přesto všechno Helen cítí, že se v ní cosi mění. Lidé, kteří jí od samého začátku ukrutně lezli na nervy, pro ni začínají být zdrojem poznání. Díky nim se naučí, jak si stát pevně za svým. Pozná, že z ochromujícího strachu se rodí odvaha. A především pochopí, že člověk se někdy musí úplně ztratit, aby mohl doufat, že se nakonec najde....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418596/stesti-pro-zacatecniky-DJz-418596.jpg 4.165
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Domino
Originální název:

Happiness for Beginners


více info...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Štěstí pro začátečníky

narisa
18. června

Opravdu pěkný příběh. Kniha se velice dobře četla. Jediné, co mi chybělo, bylo více Jakea. Ten byl opravdu skvělý. Myslím si, že Jake a Helenin bratr Duncan mohli dostat více prostoru. Knihu rozhodně doporučuji. Skvělé odpočinkové čtení

Nelička
15. června

Bylo to docela fajn čtení. Hrozně se mi líbila slovní obratnost a humor hlavního hrdiny Jakea. Hned na začátku jsem s nim hodně nasmála. Jen jsem asi trochu očekávala víc toho dobrodrůža a divočiny. Podle anotace a celkově námětu knížky jsem měla pocit, že to bude víceméně hlavně o tom pobytu v horách.... škoda.. Nicméně i tak mě to fakt dost bavilo. Určitě to vnímám jako hodně svěží vítr mezi lehce čtivými romány..


Miro67
18.07.2020

Štěstí je víc o očekávání než o získání.
Romantický příběh se spoustou námětů k zastavení, vychutnání si přítomné chvilky, k přemýšlení o našich dalších krocích a hlavně k vděčnosti za to, co máme.

Ivuska.09
10.06.2020

Možná jsem sáhla ve správnou dobu po správné knize, ale po delší době je tohle román, kterému dám plný počet hvězdiček a nebudu mu nic vytýkat. I když bych pár věcí mohla, tak celkově se mi to prostě líbilo a nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Kurz přežití v divoké přírodě se ukázal jako výborný námět na knihu!

ladyka
29.05.2020

Autorčina kniha Jak ti zmizet ze života se mi velmi líbila, a tak jsem těšila na její další knihu. Bohužel ji ale odkládám po přečtení asi pětiny-vůbec mě nezaujala, hrdinka mi přišla nezajímavá a její mužský protějšek radši ani nehodnotím. A jako pár mi nesedli,bohužel. Možná by se děj rozjel,ale nějak mě přešla chuť...a to nemám ráda nedotčené knihy a těch, co jsem za život nedočetla,je vskutku jen pár. Snad kniha zaujme jiné čtenáře!

Mandlevest
23.05.2020

Milá knížka, kterou si jednou za čas potřebuje přečíst skoro každá žena. Velké emoce ve Vás nevzbudí, ale na druhou stranu si na ně ani nehraje. Knížka o tom, že když se zavřou jedny dveře, další se Vám otevřou, jen se nesmíte nechat odradit různými překážkami a předsudky a to Vaše štěstí si Vás po zásluze najde. Ve svém žánru Štěstí pro začátečníky určitě neurazí, ale autorčina kniha Jak ti zmizet ze života se mi líbila o fous více.

douchova11
13.05.2020

Hezký romantický příběh, žádné nesmyslné bláboly, ale opravdu věci ze života :-))) DOPORUČUJI i těm, kteří nejsou turisticky zdatní a pobyt v přírodě je moc neláká (stejně jako hlavní hrdinku)

laura
27.04.2020

Skvělý rozjezd. Oddechový příběh, od něhož čekáte právě to, co nakonec dostanete. Nic míň, ale ani nic víc. Některé situace mi připadaly lehce obehrané, ale to nic nemění na tom, že se to četlo dobře.

Vtipné, romantické, plné životních kotrmelců a chyb, kterých se dopouští každý z nás a nezáleží, kolik je nám let. Chybujeme, mýlíme se, trápíme se a nezřídka by jen stačilo si o tom, čemu nerozumíme, promluvit...

Konec jsem předpokládala, ale stejně mě pár věcí dokázalo vyvést z míry a rozbrečet...

Kniha o tom, že ke svému štěstí si každý musí najít cestu sám a nezáleží na tom, jak dlouhá ta cesta je, ale na tom, co všechno na ní lze najít...

1