Horká lázeň

Horká lázeň https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412366/bmid_horka-lazen-WMP-412366.jpg 4 24 6

Nešťastně ženatý malý tlustý pan Wellington Gedge přišel o všechen majetek a stejně na tom byl i kasař Slattery. Slovo dalo slovo a oslavili spolu památku svatého Rocha v bretaňských mořských lázních St. Rocque, kde se nad městem tyčí starobylý zámek Blissac. Skoro každý tam byl pod jiným jménem, od komorné až po vévodu, který se odvážil svého inkognita, ačkoli uměl jen několik slov francouzsky. Dva páry zasnoubených prohlédly, že se k sobě nehodí, takže vznikl nový pár. Zámek se stává dějištěm pitoreskních příhod, ve kterých se nezapře Wodehousův smysl pro absurdní humor a jako ve všech románech opět dojde k báječnému happyendu. Pro zajímavost můžeme uvést, že autor napsal Horkou lázeň v době světové hospodářské krize po osudném pátku v říjnu 1929.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Vyšehrad

Hot Water , 1929

mikika
09.03.2020 5 z 5

báječné, tahle série z francouzského pobřeží je fajn.

bruntal
15.02.2020 4 z 5

Kniha umí vyloudit úsměv i na tváři zatvrzelého pesimisty.

kusma
15.02.2020 4 z 5

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Za naprostou pohodu a nenáročnost dávám čtyři. Úsměvný příběh, s pár dobře suchými hláškami. Ano, šlo by to udělat víc bláznivě vtipně, víc to propracovat. Ale proč? Ten klid a naivita příběhů mi aktuálně plně vyhovovala. A opět mi to přišlo jako styl pro milou divadelní hru.

Miro67
16.01.2020 4 z 5

Knihy P.G.Wodehouse jsou takovou dovolenou v četbě. Bavíte se a odpočinete si.

Greenfingers
23.12.2019 5 z 5

Lázeň nebyla horká, ale nadmíru osvěžující. Četba Wodehouseových románů má na mě veskrze terapeutické účinky. Uchyluji se k ní vždy, když potřebuji takzvaně "upustit páru".
Ani tentokrát Wodehouse nezklamal. Se svým vytříbeným humorem vystavěl příběh plný dramatických zápletek hodných zfilmování. Určitě by z toho byla skvělá situační komedie.
Já osobně dávám přednost literárnímu ztvárnění, které ve větší míře umožňuje zapojit mou představivost.
Aniž bych chtěl cokoliv prozrazovat, závěrečná ložnicová scéna je opravdovým vrcholem tohoto dílka.
Doporučuji všem škarohlídům, mrzoutům a bručounům.

soukroma
17.12.2019 3 z 5

Tak nevím, jak jsem Wodehouse hltala před mnoha lety a vždy se pobavila, tak ty nové "objevy", které u nás v poslední době - po 90 letech - vycházejí, mne nudí a nebaví ani za mák. Buď jsou opravdu výrazně horší než Jeeves a spol., nebo doba pokročila, a co mi připadalo legrační včera, dnes nepobaví. V první půli 50%, později o trochu veseleji.

Pár bonmotů (však jsme na francouzské půdě) se samozřejmě najde:

"Patřil mezi zastánce názoru, že když budete /cizí řečí/ mluvit rychle, slova se o sebe postarají sama."

"Budoucnost se mu jevila v růžových barvách, a tak se jenom snažil, aby i přítomnost byla co nejrůžovější."

"Něco mě napadlo, a když se mi to stane, vždycky mi to vyrazí dech."