Pelham Grenville Wodehouse

britská, 1881 - 1975 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Monty Bodkin se vrací

Monty Bodkin se vrací - Pelham Grenville Wodehouse

Kniha volně navazuje na román Šťastná mořeplavba Montyho Bodkina. Mladý Monty šťastnou náhodou získal místo v hollywoodském filmovém ateliéru, kde setrval celý rok, aby s... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 65 knih

Komentáře (9)

Přidat komentář
Aligator805
19. srpna

Úžasný inteligentní humor. Krásné zápletky, omyly a ztřeštěné postavy. Jeho knihy vždy pobaví a pohladí po duši když člověku není dvakrát nejlépe.

Greenfingers
13.03.2019

Dělat inteligentní humor je opravdu velice obtížné. Jedním z těch, kterým se to nadmíru daří je i Pelham Grenville Wodehouse. Jeho komorník Jeeves je naprosto skvělý a nenapodobitelný. Přečetl jsem postupně spoustu knih, kde se tato postava vyskytuje a hodlám v tom dále pokračovat. Vřele všem doporučuji.

bobo7592
15.11.2018

Laskavý anglický humor v nejčistší podobě. I když autor většinu života strávil mimo Anglii. Svět lordů, sluhů, anglické a americké velkoměstské smetánky, kde není nouze o potřeštěnosti, omyly, záměny, překvapení a hlavně humor.

juannita
25.08.2016

Můj velice oblíbený autor, jeho příběhy bohatých, leč mírně natvrdlých lordů mě vždycky pohladí po duši a rozesmějí, perfektně napsané a plné slovních hříček... a když jsou k tomu úžasně ilustrované panem Bornem, nemá to prostě chybu - antidepresivum par excellence!

alnahu
10.08.2016

P. G. Wodehouse prožil většinu svého života mimo Anglii, kterou zvěčnil ve svém rozsáhlém díle neodolatelným způsobem, jako zemi obývanou pošetilými mladíky a senilními lordy, výstředními tetami a nemajetnými synovci, komorníky, podvodníky a zahradníky, nemluvě o rozvaděných snoubencích, kterým posléze přece jenom vyzvánějí svatební zvony. Před válkou žil Wodehouse pohodlně ve Francii, kde zůstal i po německém vpádu, takže byl jako nepřítel internován v Horním Slezsku. Po válce se odstěhoval do Spojených států, kde už to dobře znal ze svého občasného působení v Hollywoodu a na newyorském divadle. Americká zkušenost se často odráží v jeho díle, ale pokud víme -- snad je to tím, že měl špatné mínění o francouzských byrokratech -- o mořských lázních v Bretani a Pikardii, které mu po léta byly domovem, napsal jen jednu humoresku s českým názvem Zmizet po francouzsku. V humorném příběhu se setkáme se záměnou dvou amerických sester, které se rozhodly hledat štěstí ve společnosti evropských boháčů, s panovačnou a zákeřnou tetou a s policajtem, který dostal zasloužený výprask, a ovšem i s excentrickým nemajetným starým šlechticem, který ovšem není lord, nýbrž pravý francouzský markýz a kromě toho i bývalý manžel zákeřné tety. Šťastní snoubenci nakonec zmizí po „francouzsku“, čímž vznikne happyend, stejně nevyhnutelný jako ve všech Wodehousových románech.

Hraboshka
03.01.2015

Ne že bych se při čtení Wodehouse vždycky válela smíchy (i když to někdy taky), ale určitě vždycky se směju tak nějak... uvnitř :) Jeho knihy mám ráda především pro svět, který v nich vytvořil a ve kterým je mi vždycky dobře. Ten svět, ve kterém se jezdí na venkovská sídla, pije se čaj o páté, chodí se do klubů a největší starostí je to, jak dostat peníze z bohatého strýčka.

felia
13.11.2013

Jsem rád, že se pan Woodehouse dožil vysokého věku, a mohl tudíž napsat hromadu knih. Mám ho rád, těší mě jeho humor. Zdá se mi, že se nejlépe čte za dlouhých letních večerů. Jeeves se stal zřejmě vzorem pro Jirotkova Saturnina

Wendysek
24.08.2012

Přesto, že není anglický humor přímo šálek mého čaje, musím podotknout, že mě autor doslova unesl již v poměrně útlém věku.

1